Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti büszkék lesztek arra, hogy...

Ti büszkék lesztek arra, hogy elmondhatjátok, hogy ezekben az időkben éltetek? Mi a jó ebben a korszakban?

Figyelt kérdés

Megnézem a régi időket, és szerintem sokkal jobbak voltak, 70es évek 80as évek, 90es évek mindegyiknek megvannak a maga jellegzetes zenéi, stílusai, cuccai, és érdekesek voltak.

Ma meg mi van?

Minden a Facebook, kacsacsőr, pucsítás, okos telefon, intelligens mosópor, kockulás, egy éjszakás kalandok, diszkó, drogok, fesztiválokról szól.

Mire lehet erre majd büszkének lenni?

Mit mondhatok majd örgenek a fiataloknak? Hogy amikor én voltam fiatal a divat az volt, hogy kiraktak az emberek mindent egy internetes közösségi oldalra, és ott élték az életüket?

Mire lehetek majd büszke?



2013. szept. 30. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne azért élj, hogy büszke lehess rá. Te sem vagy jobb a felszínes embereknél, ha ez számít neked.
2013. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaj,ez ugye nem komoly?Minden kort kissé megszépített a történelem.Mondhatni az idő gyémánttá sajtolta a szenet.


Például manapság hogy tekintünk az 1800-as évek beli Angliára?Mindenhol teázó monoklis ,cilenderes,frakkos úriemberek és szép ruhás,bokrétás nők.Természetesen a gyönyörű Temzével a háttérben.

Eközben mi is volt?Több négyzetkilóméteres nyomornegyedek,lakóházak ahol 10-20 családot is összezsúfoltak,és füstölgő gyárkémények.Gyárak ahol a 8 évesek is napi 10 órában dolgoztak az olcsóbb textíl előállításáért.De a gyerekkori prostitúció se volt ritka.

Szóval így ítéld meg a jelent és a múltat.


A mai kor is gyönyörű lehet más megvilágításból. A tudomány épp virágkorát éli.Rengeteg hatalmas felfedezés született már a III. évezredben.Illetve látni ahogy a nép is egyre toleránsabb,és tudatosabb (globálisan beszélek,ne a 60 éves hátrányban lévő MO-ra gondolj.)


Szóval én mondjuk büszke vagyok a jelenre is.

2013. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy erre válaszolni tudjak, tudni kéne, hogy milyen lesz a jövő. Könnyen lehet, hogy onnan visszagondolva meglátom majd ennek a kornak a szépségét is. Jelenleg én se látom, ami eszembe jut legfeljebb, az a technika, tudomány fejlődése (bár ez minden aktuális időre igaz), ennek vannak pozitív hozadékai pl. orvostudományban, környezetvédelemben (reméljük), viszont számos negatív hatása is a szociális-kulturális közegben. Szóval én azt mondom, hogy a jelen megítélése a jövőben rejlik, elvégre ahogy mondják, lesz ez még így se :D

24/L

2013. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Remélem igen, de ez nem a külvilágtól függ, hanem tőlem.


"Minden a Facebook, kacsacsőr, pucsítás, okos telefon, intelligens mosópor, kockulás, egy éjszakás kalandok, diszkó, drogok, fesztiválokról szól.

Mire lehet erre majd büszkének lenni?"

Ha másra nem, hogy mindebből kimaradtál. De amúgy bármelyiket lehet ésszel is csinálni, akkor pedig arra.


"Mit mondhatok majd örgenek a fiataloknak? Hogy amikor én voltam fiatal a divat az volt, hogy kiraktak az emberek mindent egy internetes közösségi oldalra, és ott élték az életüket?"

Gondolod, hogy ez addigra visszafordul? Szerintem azt fogod bizonygatni egy überszuper (de abban a korban mégis elavult) digitális masina előtt (vagy talán már benne) ülve, hogy létezett élet "Virtuálián" kívül. Mintha ma Ötzi mesélne a legújabb cikkről, az "Okosszakóca 3000"-ről (persze Kr. e. 3000): "Ez még vágni is tudja a húst, nem csak zúzni, és most kedvezményesen megvásárolható mindössze 9990 tigrisfogért. Rendelje meg, füstjelezzen most!"


"Mire lehetek majd büszke?"

Arra, amivel te gazdagítottad a világot. És a jó hír, hogy az általad felsorolt problémás dolgok egyike sem a te találmányod.

2013. szept. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyobb bajod ne legyen.


Nem a büszkeségért élünk. Ez egy jó kor: még az ilyenek is tudnak írni mint te.

2013. szept. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Arról, hogy mikor él, senki sem tehet. Arról, hogy HOGYAN él, igen.

Ezen elv alapján engem a következőkkel lehetne leírni: Spice Girls, Kozsó, Backstreet Boys, Ámokfutók, UFO napszemüveg, holdjáró cipő. Mert amikor én voltam "fiatal" (nem mintha most öregnek érezném magam), ezek mentek. De nem, nem voltam Kozsó rajongó, és nem hordtam UFO napszemüveget sem.

Amikor én voltam fiatal, sokan ugyanúgy gagyi zenéket hallgattak és ízléstelenül öltözködtek, mint ma, csak az akkori zene máshogy volt gagyi, és az akkori ruhák máshogy voltak ízléstelenek. Az, hogy valaki elmegy-e a tömeg után, mindenkinek csak a maga döntése. Pusztán abból, hogy valaki ma tizenéves, nem következik, hogy az illető a FB-n éli az életét, és a tükörben fotózgatja magát telefonnal, pucsítva.

Arra lehetsz majd büszke, hogy nem mentél el a birkák után, hanem amíg ők a tükörben fotózgatták magukat és fesztiválról fesztiválra jártak, addig te tanultál, olvastál, értelmes hobbijaid voltak, szereztél egy normális szakmát, és felelősségteljes, értelmes ember voltál.

2013. okt. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

First world problem


Én örülök hogy most élek és itt élek.

Soha ennyi inger és információ nem érte még az embert. A középkorban egy embert egész életében ért annyi inger mint egy mai embert egyetlen nap alatt.

Az élet sokkal könnyebb és egyszerűbb. Nem kell órákat kézi mosásra pazarolni, csak belököm a koszos cuccokat a mosógépbe meg öntök rá egy kis intelligens mosószert és kész.

Nem kell napokat meg heteket várnom rá hogy a másik ember felé küldött üzenetemre választ kapjak. A közösségi média közelebb hozza az embereket. Az hogy sokan rosszul használják az egyéni probléma.


Büszkének lenni nem lehet arra hogy beleszülettél egy korszakba, hiszen semmit sem tettél érte. Viszont örülhetsz neki. Inkább élek most mint egy diktatúrában, kommunizmusban,szocializmusban vagy háború alatt.


Nem csak facebookos tinédzserekből áll a világ. Szomorú hogy csak ennyit látsz belőle.

Rengeteg intelligens, vicces, értékes és érdekes ember van a Földön téged meg csak a pucsítós kislányok fognak meg.

2013. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!