Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem az esetleges...

Hogyan kezeljem az esetleges rivalizálási helyzeteket?

Figyelt kérdés

Egészséges rivalizálás mindenhol van. Kollégák közt az előléptetésért, hallgatók közt az ösztöndíjért, szerelmi perpatvarok, egyebek.


Nekem az a legnagyobb gondom, hogy kis mértékben sem bírom az ilyeneket. Mintha allergiás lennék rá, torkomon akad a szó, ha szólnom kell a saját érdekemben, de ha kierőltetem magamból, hogy folyamatosan és szépen beszéljek, akkor meg remeg közben a kezem.


A legtöbben csak legyintenek, ha valaki csúnyán néz rájuk, de engem komolyan aggaszt, ha látom, hogy valakinek már első ránézésre nem vagyok szimpatikus, mert tudom, hogy ha valamilyen nézeteltérés adódna, őneki nem lesz szándékában kedvesen megbeszélni a dolgokat, hanem vitatkozni kell...


Sok iskolai terrort szenvedtem el, ezért behúztam fülem farkam és nagyon nyuszi lettem. Mindig félek attól, hogy ha valamiben nem ért majd velem egyet a nagy többség, akkor majd összefognak ellenem és megint bántani fognak. Ezért nem merek véleményt mondani, ha úgy érzem, hogy egy társaságban sokan nem értenének velem egyet. Sőt már kevés ember között sem. Szinte számba sem veszem azt a lehetőséget, hogy kíváncsiak rám és meghallgatnak. Nagyon kishitű lettem. Az egyik legjobb barátnőmet azért veszítettem el már félig, mert nem hittem el, hogy tényleg a barátom.


Lényeg a lényegben, hogy nem tudok küzdeni, rivalizálni, bármennyire is megszakad néha a szívem egy dologért, mindig csak azzal érem be, ami jut. "Amit meg hagy a falka a leggyengébb láncszemnek" Emiatt néha nagyon őrlődöm és egy ideig be is tudtam mesélni magamnak, hogy nekem elég ennyi, de nem.


Néha szívesen lennék vadonélő állat. Azoknál már az élet kezdetén átesnek az első rivalizálásokon, és aki életben marad, annak nem fáj a feje ilyenek miatt. Aki meg nem, az nem szenved egy életen át tanárok és felnőttek látszólagos védelmében, és nem lesz ilyen nyomorult felnőtt, aki semmire sem képes. Másfelől örülök, hogy most talán van még esélyem változni, csak nem tudom hogyan tegyem.


Köszönöm, hogy elolvastad, kérlek adj tanácsot!


2013. okt. 6. 12:22
 1/1 anonim válasza:

Az egyéniséged merd fölvállalni. A pókok sem szőnek egyforma hálót. Genetikailag másként vannak kódolva.

Én is jártam hasonló cipőben, mire azt válaszoltam: nem tudok úgy viselkedni/beszélni mint "x" munkatárs, mert máshogy vagyok "kódolva", más a világnézetem, más volt a neveltetésem, más az öltözködésem stb. Én így érzem jól magam.

Azóta többen kérnek tőlem tanácsot.

2013. okt. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!