Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy elkerüljem...

Mit tegyek, hogy elkerüljem az ilyen helyzeteket? Mire van szükségem?

Figyelt kérdés
Február óta kosarazom, lelkes vagyok, és próbálok fejlődni. Mióta elkezdtem, máris rengeteget fejlődtem, és ahhoz képest, hogy csak kicsivel több, mint fél éve csinálom, nem is vagyok olyan rossz. Mármint az átlag "fél évesekhez" képest értem. :D Na de a legnagyobb problémám az, hogy bármilyen jó is vagyok magamhoz képest, ezt az edzőmnek sosem tudom bebizonyítani. Ha egyedül, vagy a barátaimmal kimegyünk játszani, akkor remekül sikerül minden, a labdák bemennek, a cselezés is sikerül, a többiek is szeretnek velem játszani. Viszont ha simán edzésen vagyok, és az edző mond valami feladatot, vagy mutat valamit, vagy ilyesmi, azt rendszerint elbénázom. Olyanokat is, amit egyébként hibátlanul megcsinálok, ha ő nincs ott. De ha ő figyel, akkor tuti, hogy elrontom. Azt is tudom, hogy miért... Egyszerűen nem bírom elviselni, ha valaki olyan figyel, és olyasvalaki véleményez, aki nálam 2 milliószor jobb. Ugyanis ő profi. És én, kis bénácska gyakorlatilag nem merem előtte odatenni magam, mert félek attól, hogy valamit elcseszek. De bárki más előtt meg nem érdekel. Szerintetek hogy győzhetném le ezt az érzést? Be akarom bizonyítani neki, hogy tudom én jól is csinálni...

2013. szept. 12. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

ez eléggé fura.

ő nem a vetélytársad,mert te nem vagy ellenfél neki,de te mégis vetélytársként tekintesz rá.

valószínűleg állóképességileg alapból egy hulladék lehet az egész edzésed,ha ilyenekre van erőd,hogy foglalkozz azzal,hogy néznek közben.

a tanítvány választ mindig mestert ez alapszabály.

ha te nem tudod őt mesterednek érezni,nem tudsz megbízni benne,akkor keress másik edzőt.

ha meg csaj vagy amit gondolok,akkor meg szerezz egy fiút magadnak,hogy ne az edző bá farkáról ábrándozz edzés közben.

2013. szept. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Figyelj. Azt mondod béna vagy előtte, mert attól félsz, hogy bénázni fogsz..?! érted te amit írsz? :) Miért izgulsz ezen, ha tudod, hogy ilyenkor alapból béna leszel? Tedd oda magad, és ha mégis akkor is bénázol, sokat nem változtattál a dolgokon. Ha meg jól csinálod, akkor megérte, nem?
2013. szept. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló: Eltaláltad, lány vagyok. És az edzőm is nő. Köszönöm az értékes hozzászólásodat.


Második: Pont ezaz, hogy nem merem ennél is jobban odatenni magam.. Mert természetesen most is próbálkozok, de valamiért sosem sikerül. Mert mindig arra gondolok, hogy "mi van, ha nem sikerül".. És ezeket a gondolatokat nem tudom kiverni a fejemből.

2013. szept. 12. 00:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

De figyelj. Ha így nem sikerült (tehát a kudarc az ígyis úgyis megvan), akkor mi tart vissza, hogy mégjobban odatedd magad? Nincs vesztenivalód.

2013. szept. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
sportpszichológus ha komolyan gondolod
2013. szept. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyet értek, sportpszichológust ha tudsz, és megteheted, keress fel, és ő segíthet esetleg ebben neked! Bár eleinte én sem mertem úgy igazán odatenni magam a játékoknál (szintén kosaras vagyok, már 5 éve hogy csinálom), és igen, az edzőm miatt. Miénk igencsak fiatal, és nagyon profi.. és féltem hogy kinevet, hogy én ennyit tudok, de ő azt akarja hogy én is az legyek, és ha kritizál, azt nem jókedvéből teszi!

Üdvözlettel: egy kosaras lány! :)

2013. szept. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, és te végül hogy győzted le ezt az érzést?
2013. szept. 12. 19:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: félig van legyőzve csak, most épp egy sérülésből épülök fel, és biztos hogy újra nagyon nehéz lesz..:/ De valójában megszoktam hogy évek óta ő edz, és hogy közvetlen velünk/velem, és hogy jót akar igazándiból.. valahogy így..:) Meg nagyon megismertem, és nagyon jóba lettünk, és sokat beszélgettünk! Talán azt hiszem így..:)
2013. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!