Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet kezelni a kéttűz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet kezelni a kéttűz között helyzeteket a párom és az anyukám között?

Figyelt kérdés

A kapcsolatom már fél éve anyu miatt szenved,az anyuval való kapcsolatom pedig megromlott a kapcsolatom miatt.Ez egy nagyon hosszú történet,csak az olvassa el,aki tényleg nem akar beszólni nekem és türelmesen végigolvassa:

2éve vagyunk együtt a párommal,de elég messze lakunk egymástol ezért néha sokat elszenvedünk azért hogy láthassuk egymást egy kis időre,de nagyon szeretjük egymást és nem akarom elvesziteni,DE itt most nem a távolságrol van szó,mert jól birjuk és kitartunk egymás mellett,de ott van az az ici-pici probléma:ANYA.Anyu mostanában annyira meg van kergülve,és a párom is ha anyura terelődik a téma.Ez a nyáron kezdődött.A szerelmem lejött velem és a családdal egy pár napra ilyen kicsit lerobbantabb nyaralószerűségbe,amit anyu imád(ne kérdezzétek miért)és a szerelmem nem érezte jol magát,mert elkezdtünk takaritani és anyu kicsit mást igért,igazábol a familiából senki sem számitott arra h lemegy 3napra gazolni és kertészkedni a szemétbe.Ott volt 4 felfujhatós ágy,1 anyunak és apunak egy a mamának papának,a nagynéném a kocsiban aludt,volt még egy ágy a 2hugomnak és az utolsót pedig a mamám nekem és a páromnak szánta.Nos azt tudnotok kell hogy anyu a túl konzervatív anyák közé tartozik és ő egyértelműen rávágta a mamának h NEM és ő kapott egy matracot én meg a felfújhatós ágyat.Másnap elmentünk kicsit strandolni és persze természetesen mi egymással foglalkoztunk...aznap este már bőgtem hogy miért nem alhatunk együtt és mind a ketten szenvedtünk emiatt,ő felidegesedett és telefonált az anyjának hogy haza akar menni,én pedig csak zokogtam a végén pedig anyu is elkezdett vagdalózni hogy mégis mire vélje ezt a viselkedést..mint pl.hogy elvonulgatunk,meg összebújunk.Közben meg tisztában van vele hogy neki adtam a szüzességemet is és vigyáz rám és boldogok vagyunk együtt,igy ahogy vagyunk.Na mind1..aztán az egyik ismerősöm délebben lakik és ott töltöttem náluk pár napot aztán pedig lehivtam a páromat is,anyu tudta nélkül és 5napot kettesben tudtunk tölteni,elmélyitettük a kapcsolatunkat,együtt aludtunk,együtt fürödtünk,elvitt fagyizni és kellemesen eltelt az a pár nap.Miután azok a napok elszálltak mind a ketten(Anyu és a párom) olyan ocsmányul szidják egymást ,hogy az hihetetlen.Most pedig elkezdődött a suli és mind a ketten elkezdtünk hajtani.Nekem sokkal több feladatom lett,mert anyu is rám pakolt,hogy már csak azért is kevesebbet beszélgessek a kis szivemmel..:S ő pedig úgy látja h én nem foglalkozom vele és hogy kevés időt szánok rá,hogy ő ugrik a szavaimra én pedig az övére annyira nem.Sajnos a kéréseit nem mindig tudom megvalósitani mert sokan tesznek az ellen hogy mi ne beszéljünk többes számban h ne beszéljünk meg mindent..tehát igy ez van és most a végére már olyan meggyötört a párom,már nem alszik enni se akar mert azt hiszi egyre jobban távolodunk el egymástol.Meg ez..ez senkinek sem jó,anyu csak akkor aranyos velem ha nincs a képben a másik felem ő pedig csak akkor higgadt ha anyu nincs ott.Annyira szeretem őt,sőt mind kettejüket és mind ketten ugyanazzal jönnek mindig hozzám:Miért nem foglalkozol velem ? Mit ártottam neked? Miért hanyagolsz? Miért nem figyelsz oda rám?Miért?Miért? ...nekem ez egyre nehezebb és nem tudok mit csinálni,anyu azt mondja h ő nem illik hozzám és nem hagyja h engem bántsanak mert szerinte ő engem manipulál,viszont a párom meg ugy látja h anyu az aki szeret mindenkit manipulálni,(ahogyan apuval is teszi,mert őt már nem szereti vagy...nem tudom :( ) és szeret másokat irányitani.Nekem fontos,most gondoljatok bele..mikor már a jövődet tervezgeted azzal akit a világon a legjobban szeretsz és az anyukád,aki ellenez mindent ha én döntök..sajnos az igen..sokszor előfordul :( mindig rám szól h végre mondjak véleményt ha meg mondok akkor meg az a baj.Igazából egészségügyileg sem érzem olyan jol magam mert sokszor fáj a szivem és ha idegesebb,feldúltabb vagyok rögtön nehezebben veszek levegőt.Sok a veszekedés,sok a stressz és olyan gyengének érzem magam,a párom türelme véges és már nem birja hogy itt ő a "papucs"..én nem igy látom,de ő nagyon igy van vele.Én mindig egyenlő feleknek tekintettem magunkat,de ő mostanában nagyon azt érzi h elfajultak a dolgok..és én egyre érzéketlenebb leszek.Amugy néha nem is érzem már igazán h önmagam lennék,már-már egy széttépett zombi lett belőlem aki már senki óhaját nem akarja teljesiteni,mert belefáradtam :( Én mindig törődtem mindenkivel és már szeretnék egy kicsit magamra is odafigyelni.18leszek októberben és szomorú hogy egyszer sem volt magamra időm,mert másokat mindig előrébb helyeztem meg..egyik rossz dologbol ki a másikba rögtön be haladtam..egész eddigi életemben.Gyenge vagyok és most még érzékenyebb mint elötte.

Kérlek mondjatok erre valami értelmeset.Mit tanácsoltok?Mi a véleményetek? Olyan mintha az amit eddig erősen tartottam volna elgyengült,elhatalmasodott rajtam és nem tudom mi legyen.Én csak békét szeretnék és boldogságot,semmi mást.


2013. szept. 7. 22:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező


Szerencsére nem azért ilyen hosszu ez a történet mert olyan komplikált hanem azért, mert bő lére ereszteted a mondandódat. :) Ez nem gond de így kétszer elolvasva magam elött látom a problémát.


Anyukád részéről érthető az aggodalma, mert az anyák nagyon féltik a lányukat, föleg ha egy van belöle vagy ők a legkisebbek. Egyszer ezt te is megtapasztalod. Logikus, hogy aggodik érted, mert fiatal vagy és bizonyosan csinos ezért akar búra alá rakni téged, hogy a szél se árthasson.

De viszont ott hibázik, hogy elfelejtette milyen volt gyereknek lenni és azt is hogy az élet minden pofonjától nem fog tudni megóvni. Ő most egy nagy családi nyaralást akart és azért nem örült hogy elment a párod, mert igaza lett: elvonultál pároddal és csak vele foglalkoztál. Ez baj, meg kell tanulnod neked is és párodnak is, hogy egy családi nyaralás alatt maximum este lehettek kettesben. A többiek nem nézik jó szemmel főleg ilyen korban.


A te gondod is érthető, mert amugy is keveset vagyto kegyütt és végre több időt is kettesben tölhettetek volna, de rosz ötlet votl pont a családi nyaralással összehozni ezt. Fentebb említettem ,hogy nem szeretik ezt.


A két felet csak akkor tudod kibékíteni, ha össze tudod őket hozni, hogy megismerjékegymást, és ha erre egyiköjük nem hajlandó, hogy leüljenek és megbesézljék a Te érdekedben akkor Te annak a félnek nem is vagy fontos. Ezt jegyezd meg.

Fiatalok vagytok és majdnem biztos vagyok abban, hogy nem ő lesz az utolsó pasi az életedben. Ez tanulúpénznek jó volt és legközelebb már okosabb leszel.

A szülők aggódnak a pasik meg nem szeretik ha nem az történik amit ők akarnak. Ez egy örökös áthidalhatatlan szakadék lesz a vő és az anyós között, amiről ugyebár sok a sztereotipia.

Ebből a harapofogóbol esetleg mgé ugy szabadulhatsz ha elköltözöl otthonról... de gondolo mez még nem megvalósítható. De gondolkodj ezen ha anyukád tényleg ennyire beleszól az életedbe.

2013. szept. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen ebben van valami,anyu mindig is szerette ha másokat irányít ugyhogy ez már nem meglepő,de ez most olyan más dolog.Ez olyan amibe tényleg nem kéne beleszólnia,aggódni aggódhat,de akkor is.. :/ Amugy nem is mondtam,de külföldön lakom és a párom ki akar jönni hozzám,ami ugy 2éven belül teljesülne.Azután már én is fejezem a sulit és el tudnék otthonról is költözni.Jelenleg viszont elég nehéz és addig az is lesz,amig ő ki nem jön hozzám és én meg be nem fejezem a sulit.Köszönöm hogy válaszoltál nekem és okos dolgokat mondtál.Igazából már próbáltam őket összehozni,de az a szomorú hogy egyik sem akarja.Ezek szerint egyik sem szeret engem igazán?Igazából mind a kettőben látom a hibákat és azt is látom hogy én hol rontom el mindíg,de nagyon szeretem őket :( anyu ilyen irányitásmániás meg egy kicsit hiperaktiv mint a nagymamám a párom meg sokszor nagyon bunkó és lekezelő tud lenni,ha valamit jogosnak érez.Először ugy kezdődött,ahogyan igy belegondolok ..nyár elött kint volt nálunk,akkor sem volt az együtt alvás megengedve de nem bántuk mert tényleg jó volt a hangulat,jobban megismerték egymást..stb :) de aztán mikor anyunak el lett mondva h addóságaik vannak a párom családjában és hogy sok a családi vita,anyunak teljesen megváltozott a viselkedése és mikro a párom megkérdezte anyut h elmehetek e a 20adik szülinapjára egy pár napra,anyu azonnal nemmel válaszolt és mondta h a részeges apja miatt meg hogy otthon biztos éheznek meg ilyenek,csak kicsit durvább szavakkal,meg a páromnak kezdte el szidni a családját és a páromat olyan szinten megbántotta meg a párom anyukáját,hogy azóta nagyon utálják anyut :/ aztán emg már lent abba a nyaralóba a párom végig hűvös és flegma volt mert nem értette hogy miért kell másokat leírni és megbántani,ezért elkezdte anyut sértegetni és mondta neki h majd azt én el tudom dönteni,hogy hova szeretnék menni és hogy azt majd én eltudom dönteni hogy nyomor és éhezés van e náluk vagy sem...hát igen,én már többször is voltam nálluk,az anyukája még főzött is nekem és nagyon aranyos volt minden alkalommal,tele volt a hűtőjük is,akármikor mentem.Az apja se bunkó,rossz szokása hogy iszik és emiatt van mindig perpatvar,de egy rossz szavuk enm volt rám és meg szerettek volna engem hivni vacsorára,ehelyett sok bosszúság és egy tönkretett nyár lett belőle.Alig engedett anyu a páromékhoz.A párom annya pedig ugy vélekedett erröl,hogy az lenne a legjobb ha megmutatnám az irányt anyunak,mert hogy nekem kéne megmutatnom hogyan viszonyuljon hozzám.Hát én nem tudom..bonyolult dolog ez.Persze a nyaralói viselkedés után már anyuban sem volt köszönet és elkezdődött egy tűzharc rajtam keresztül :( Egyik sem akar békét,anyu azért nem mert ugy viselkedett a nyaralóban a párom meg azért mert anyu szidta a családját és nem enged nekünk anyu semmit.
2013. szept. 8. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!