Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Összeveszett velem egyik...

Összeveszett velem egyik ismerősöm, mert nem mentem a kedvéért külföldre dolgozni, hanem inkább maradtam idehaza a barátnőmmel. Ti mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés

Még tavaszi sztori. Álláskereső voltam, és lett volna lehetőségem itthoni viszonylatban jól fizető fizikai munkára kimenni Németországba. Én viszont nemet mondtam, mivel ide köt minden, barátok, ismerősök, ráadásul egy 2 éves tanfolyamot, amiből már több, mint a felét megcsináltam, is ott keleltt volna hagynom. De a legfőbb ok, hogy akkor voltam alig egy hónapja egy kezdődő kapcsolatban. Ez az ismerősöm komplett hülyének tartott, amiért emiatt feladok egy jó álláslehetőséget.

Nem tanácsot kérek, vagy kritikát, hogy rosszul döntöttem-e, mert már bebizonyosodott, hogy jól döntöttem. Az a kapcsolat azóta is tart, és rá egy hónappal találtam a végzettségemhez közel álló munkát. Azóta a munkahelyen megbecsült munkaerő vagyok, és bár abszolút nem vagyok túlfizetve, de látok reális esélyt a továbblépésre szakmán belül, valami jövedelmezőbb irányban.

Csak a ti nézőpontotokra vagyok kíváncsi, hogy mit csinálnátok hasonló helyzetben? Hogy döntenétek?


2013. okt. 11. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet értek veled, hasonlóan cselekedtem volna.
2013. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. okt. 11. 21:37
 3/5 A kérdező kommentje:
A fő érvelése az volt, hogy barátnőt találhatok másikat, de ilyen lehetőséget nem szabad kihagyni. Én meg fordítva látom a dolgokat. A munka vagy bejön, vagy nem. De egy szerelmet nem fogok eldobni. Persze, az is lehet, hogy balul üt ki, de az én értékrendemben a szerelem, meg egyáltalán az emberi kapcsolatok nagyon magas helyen vannak.
2013. okt. 11. 22:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinél mások a prioritások. Akár jó, akár rossz döntés, de akkor is a tiéd és egy igaz barát ezt elfogadja. Én is egy barátnőm hívására kerültem külföldre, de ő csak egy lehetőséget ajánlott, ami rajtam múlt, hogy elfogadom-e. Ha nemet mondtam volna, akkor is a barátságunk ugyanúgy megmaradt volna.


Véleményét mindenki elmondhatja - a barátnőmmel amúgy többször is vitatkoztunk már bizonyos dolgokról - de a másik döntését el kel fogadni. Aki ezt nem tudja, az a másikat nem tiszteli, nem igaz barát.

Én a helyedben magasról let.jnám az egészet. Ha neki nem tetszik, akkor az legyen az ő fejfájása, te úgy érzed, hogy helyes volt a döntésed, akkor ne érdekeljen, ki mit mond.

2013. okt. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tetted hogy maradtál!Ma már hiába mondod az embereknek hogy ideköt minden,ufónak néznek,plussz ha ittvan a párod is ,ők csak minimál euró bért látják meg hogy "jól" lehet élni külföldön,úgyvagyok vele hogy menjenek ne is jöjjenek vissza.Am meg kérdezhetem milyen szakmában tevékenykedsz?!
2013. okt. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!