Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért itélik el azt aki...

Miért itélik el azt aki fiatalon szül (15-18 évesen)?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
mert gyereknek nem való gyerek.
2013. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert még nem érett meg az anyaságra, és sokan úgy letten anyák, hogy bekapták a legyet.
2013. okt. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
még nekik iskolában a helyük, nincs szakmájuk, miből akarják tisztességesen felnevelni a gyereket, segélyből?
2013. okt. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert neki még nem kéne. Mondjuk én azokat is elítélem, akiknek se munkája, se befejezett iskolája sincs, és gyereket szül. Pl. az egyik ismerősöm 21 évesen lett terhes, soha életében nem dolgozott, a terhességre hivatkozva félbehagyta a tanulmányait, a gyerek apja dolgozik, de alkoholista, és a gyerek keresztanyja (aki egyben a nagynénje) vásárol a gyereknek pelenkát, bébiételt, játékokat (a lány szülei ellenzik az egészet, ezért ők leszarják, a fiú apja nem él, az anyja alkesz és nem dolgozik). Szóval szült egy gyereket a nagynéninek...
2013. okt. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert azok a nők még kiskorùak, teljes mértékben az állam pénzért vannak utalva, és a szüleiknek sem kell még egy gyerek a sajátjuk mellé.
2013. okt. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert gyereknek tartandó még és fiatal korú az illető.

Ha jól tudom,gyámot kell olyankor keresni a szülőnek.

Na meg gyerek kezében mondani szokás gyerek nem való.

És a tested sem elég érett olykor még.Bár a régi időben ez természetes volt,a fiatalon szülés. Általában a romák még tartsák ezt a hagyományt.Még az is közbe szól,hogy a gyereknek biztos háttér kell amit a fiatal szülők nem biztosíthatnak meg neki,sem anyagilag,sem pedig a párkapcsolat biztonságát érthetően.Fiatalon hamar elszáll a szerelem.

2013. okt. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Anyukám 16 évesen szült. Nem, nem vagyunk romák, ha valaki ezzel jönne. És nem véletlenül lettem. Szerettek volna, terveztek.

Szóval általánosságban tényleg korai még, mert sok mindenből "kimarad" az anyuka. De nem lehet általánosítani. Az biztos, hogy normális, biztonságos családi háttér kell.

Ja és semmiféle gyámot nem neveznek ki, ez hülyeség!

2013. okt. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Én nem ítélem el, ha nem más nyakára szüli a gyereket, hanem a párjával ketten eltartják és szépen nevelik.


15-18 évesen az anyukának milyen jövedelme van? Apuka hány éves? Mennyit keres, van-e lakása, vagy tudja-e fizetni az albérletet?

Ha nem tudnak önállóan megélni, akkor ne verjék más f....szával a csalánt.

2013. okt. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
sajnos a mai világ és erkölcsi norma ezt követeli meg.bizony nagyon sokan így vannak vele, hogy: fiatal, eltartja az állam...meg ilyen hasonló beszólások, de arra azért senki nem gondol, hogy ha a nagyanyáink is így gondolkodtak volna, akkor nem lettek volna a szüleink és mi sem ezen a világon...ha ők is arra vártak volna, hogy majd szülök akkor, amikor lesz házam,autóm,biztos jövedelmem, akkor igencsak kínaiakból állna a világ!És régen egyáltalán nem romáknak hívták azokat, akiknek 10 gyereke is volt, hanem nagycsaládnak! És én itt vagyok 32 évesen gyerek nélkül, mert másokra hallgattam, attól függetlenül még most sincs házam, autóm és biztos állásom, mert a mai világban senkit nem véglegesítenek le a munkahelyen! ha újra kezdhetném igen is 18 évesen szültem volna, most nem lennék itt egyedül a nagy semmiben
2013. okt. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Rendes anyukádéktól, hogy azt hazudták, hogy terveztek. De egy 16 éves mindent tervez, csak gyereket nem.
2013. okt. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!