Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kedves goth társaim! Nektek...

Ducharron kérdése:

Kedves goth társaim! Nektek mi volt a legdurvább megjegyzés amit a külsôtökre kaptatok a rossz szándékú, sekélyes emberektôl?

Figyelt kérdés
Engem például egyszer egy idôs néni megállított az utcán,és erôszakosan az arcomba üvöltött:''te kis szánalmas köcsög,nem vagy képes tisztelettudóan viselkedni a ,,normális,, emberekkel?tágulj innét vagy kihívom a rendôröket a kábszeres pofádra!''(soha életemben nem nyúltam a drogokhoz)

2013. nov. 1. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnálatos, hogy ilyen elutasítóak az emberek.
2013. nov. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha perifériálisan öltözködsz, viselkedsz, akkor ne csodálkozz, ha úgy is bánnak veled. Erre szokták mondani, hogy aki kuvvának áll, az ne csodálkozzon, ha megba..ák.
2013. nov. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
azt kéne megértened hogy nem mindem goth stílusú ember viselkedik úgy,ahogy azt te gondolod
2013. nov. 1. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, elsősorban meg kellene értened Sceptic válaszát.


Én sem tartom jogosnak azt, hogy egy ismeretlen személy hozzád menjen és olyan sértéseket vágjon a fejekhez, amelyeket a külsődön kívül semmivel sem harcoltál ki, de neked is meg kell értened, hogy ez egy tipikusan olyan szituáció, melyben mindig számolhatsz ilyesmivel és hiába vannak neked ellenérveid, mert ebben az esetben a világ nem így működik.


Egy stand-up komedista , Dave Chappelle, egyszer a következő hasonlattal írta le ezt a jelenséget: a nők azt mondják, hogy csak azért, mert úgy öltöznek, mint egy utcalány, még nem jelenti azt, hogy azok. Ez igaz. Csak azért, mert valaki adott féleképpen öltözködik még nem jelenti azt, hogy az is, amit mutat. De ugyanakkor a nőknek is meg kell érteniük, hogy ez iszonyat bonyolult. Olyan mintha mennénk az utcán rendőrnek öltözve és egyszer csak hozzánk szalad valaki, azt kiáltva, hogy “ hála az égnek, rendőr úr, kérem jöjjön és segítsen ! “ – mire mi azt mondanánk, hogy csak azért, mert rendőrnek vagyunk öltözve, még nem jelenti azt, hogy rendőrök vagyunk.

Érted a hasonlatot ?


Az öltözeted közvetít közted és a világ között. Ez mindenhol érvényes. A stílusod üzen a többieknek rólad, a személyiségedről, a szándékodról, a feladatodról, stb.

Neked megvan a jogod ahhoz, hogy úgy öltözz, ahogyan akarsz. Viszont ha kihívó, provokatív, exhibicionista, stb. jellegű viseletet választasz, akkor ne is csodálkozz azokon a reakciókon, amiket esetlegesen kiváltasz majd másokból.

2013. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tök mindegy milyen a stílusod mindig lesz valaki akinek szúrni fogja a szemét. Az a idős néni viszont nagy forma lehet, én sírtam volna a röhögéstől ha nekem szólt volna be XD
2013. nov. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: Köszönöm a kifejtést. Pont erre gondoltam :)
2013. nov. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nekem eddig még nem volt nagyon durva beszólásom. :) Sőt, sokan inkább bókolnak, bár én nem is öltözködöm annyira feltűnően. Szeretem a fekete csipkés felsőket és szoknyákat, sötét színű harisnyákat, van egy fekete bőr bakancsom. Fűzőket is hordok. Néha pedig bőr szoknyákat. Nincsenek feltűnő kiegészítőim, általában 2 nyakláncot és két gyűrűt hordok, füleimben összesen 8 fülbevaló van, de csak pici ezüstök meg van egy orr piercingem. A hajam vörös. Sminkem sem nagy cucc, piros rúzst és fekete szemceruzát használok. De a "legdurvábbak" ezek voltak:

-végzetasszonya

-halálangyala

-domina (xDD ez inkább vicces, mert amúgy nem vagyok egy határozott természetű egyén :D)

17L

2013. nov. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"Úgy öltözöl, mint egy emok****" - kaptam a a feletébb kedves bókot nyolcadikban egy osztálytársamtól (nem hordok kihívó ruhákat, és határozottan nem emósan ötözködöm)


Meg mindig megkérdezik tőlem, hogy tudom-e, hogy nem temetésre megyek, hanem iskolába.

Durvább szerencsére nem volt, tartom a távolságot az ilyen "kedves" emberektől. 15/L

2013. nov. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!