Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről (sírgondozás és halál utáni dolgok)?

Figyelt kérdés
Ma kicsit összekülönböztünk anyámmal azon, hogy gondozni-e kell bizonyos hozzátartozónk sírjait. Tehát én csak egyetlen nagyszülőmet ismerem aki még él, a többit nem, illetve maximum 4 éves koromban találkoztam vele. Szerintem így nem kell kijárnom a sírjukhoz, meg egyáltalán megemlékezni róluk, mert ha egyszerűen nem is ismertem őket, hogy emlékezzük meg róluk? Amúgy is teljesen más a véleményünk a halálról, én azt mondom, ha már meghaltunk, akkor teljesen mindegy mi történik, nekem tök mindegy milyen sírba kerülök, sőt inkább a hamvasztást támogatom, azzal kevesebb a költség és egyszerűbb is. Istenben sem hiszek, így a papos temetést is feleslegesnek tartom. Egyedül azt tudom elképzelni, hogy olyan hozzátartozóm sírjához megyek ki, aki fontos volt számomra, és egy mécsest gyújtok érte.

2013. nov. 1. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Az vagy, akivé az őseid által váltál, lettél!

A génjeidben őrzöd az ősök génjeit, gondolkodásodban az általuk beléd-nevelt gondolkodás-módot, a te igazságod az, amit őtőlük (szüleiden keresztül) örököltél, amit neveltetésed során igazságnak, erkölcsi normának stb. stb. beléd neveltek.

Az vagy, amit szívedben érzel szeretetet, megbecsülést, tiszteletet, hasonlókat.

Azzá váltál amit generációkon keresztül hoztál magaddal, és tudd, ha nem változol, te magad is ugyanezt fogod továbbadni a következő generációnak.


Sajnállak téged, és sajnálom szüleidet, sajnálom a leendő gyermekeidet.

Ha már szeretet nincs benned, akkor legalább az őseid iránti tisztelet, megbecsülés lenne jelen gondolataidban, érzelmeidben. De ahogy elnézem, sehol semmi!

2013. nov. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Az a véleményem hogy kb annyi értelme van mint a karácsonyfának,kidíszítünk egy halott fát...

Itt ugyanez a helyzet csak egy emberi maradványokkal teli gödör felé pakolt földre odabiggyesztett márványlapra pakoljuk a gazokat.Tök értelmetlen az egész.

Az emlékek bennünk vannak,és ez a lényeg,a többi már csak hagyomány,és azért csináljuk hogy megfeleljünk másoknak...már megint,csak ezért.

2013. nov. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kérdező a sír-gondozásról, a sírok rendbentartásáról kérdezett, és nem arról, hogy vigyen-e rá virágot, vagy akármit?
2013. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem nagyon értem, ezeket az ünnepeket, megemlékezéseket, szinte mindegyikre magasról teszek. Születésnapom se érdekel, húsvét, karácsony stb detto. Valahol mindegyiket egy kiforgatott elgiccsesedett utánzatnak érzem. A második válaszolóval tudok azonosulni igazán.

Az első válaszolónak: mit tiszteljek olyan emberekben akit nem is ismertem? Pár elmondás alapján nem sok jót hallottam egy-két felmenőmről..

2013. nov. 1. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

#1

Te hogyan szűrted azt le, hogy a kérdezőben nincs szeretet? És azt hogyan sikerült kitalálni, Sherlock, hogy nem tiszteli az őseit?

Még egy kérdés: Az őseinket csak úgy lehet tisztelni, és megbecsülni, hogy órákon át állunk a sír felett, mécseseket gyújtogatva?

Ettől esetleg visszajön az elhunyt hozzátartozó, vagy mit vársz?


Megjegyzem, minden évben részt veszek az évenként tartott, nagycsaládi temetőlátogatáson, és mindenhol gyújtok mécsest, de egyeltalán nem érdekel a dolog spirituális része, sem pedig a tiszteletadás. Azért megyek, hogy megemlékezzek azokról, akiket ismertem, és történeteket hallgassak az ő fénykorukból.

2013. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérdezi, mi a véleményem a sírgondozásról ....


Teljesen mindegy, visz-e virágot, hogyan emlékszik vagy nem emlékszik rájuk vissza, stb. stb.

A sírhely, ahol az ősök maradványai, csontjaik vannak, az iránt érezni kellene minimum annyit, hogy minden évben odafigyel arra, hogy gondozott legyen! Ne lepje el a gaz, a dudva, stb. stb. A sírgondozás abból áll!!!!!


Lehet félremagyarázni, lehet így nov. l-én bármit tenni vagy nem tenni, mindegy hogy visz-e virágot, koszorút, stb. stb.

De gondozni, hogy a gaz ne lepje el, hogy aki akar, az tudja, hova kell mennie, mert egyáltalán a sok dudva között, ami egyébként belepné, látszódjon, hogy ott a sír!


A kérdező lehet hogy nem erre gondolt, de ezt kérdezte és én erre válaszoltam.

És ha valakiben még annyi tisztelet és szeretet sincs az ősei iránt, hogy legalább a sírhelyüket rendbe-tartsa, akkor abban az emberben nincs semmi érzelem!!!!

2013. nov. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy tavasztól őszik esetenként körbejárjuk a szülők-nagyszülők sírjait, kiirtjuk róluk a gazd, elhorduk a szél által odahordott szemetet, a kisvirágot amit oda-ültettünk, ha kell pótoljok, vagy éppen meglocsoljuk stb. stb. Ez a gondozás, amelyet a kérdező kérdez!


És az, hogy nov. l-én valaki visz-e virágot, koszorút, mécsest, stb. vagy nem, azt mindenki maga dönti el, de az nem a sírgondozás, hanem a megemlékezés, és az teljesen más dolog!

2013. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!