Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan élhetek boldogságban,...

Hogyan élhetek boldogságban, szabadságban? (lent) 21F

Figyelt kérdés
Sziasztok!Ezt a kérdést már többször kiirtam,de továbbra is várom a segitségeteket.21 éves vagyok,egyetemista.Az a helyzet hogy nem vagyok sem boldog,sem szabad!Nap mint nap utazok az egyetemre(másik városból),a pénz miatt,de a tesóm miatt is.Nem birok tőle nyugodtan élni,mert mindenbe beleüti az orrát,mindenbe beleakar szólni,de az utcára sem mer kimenni(7évvel idősebb),mindent nekem kell csinálnom!Elegem van mindenből,az életemből is!Nincs barátnőm sem,mert félek a következményektől,mindig az jár a fejemben,hogy miként is lehetne barátnőm ilyen élet körülmények között !A tesómnak sincs,és ez is aggaszt,hogy pl.h nézne ki h nekem van,mármint a öccsnek,és neki 28 éves létére nincs,meg nem is tudom h volt e!Régen sok veszekedés volt,és mostmár annyi bűntudat lett bennem gerjesztve,h bármit csináljak,vagy akarjak tenni,mindig eszebmbe jut h lehet neki nem tetszene!Tudom,ez már eléggé beteges,de nagyon elegem van ebből!Tudom h szeret meg megakar óvni,de ha ilyen áron teszi akkor nem kérek belőle!Nekem nagyon fontos a szabadságom,és nincs kedvem mindig vele foglalkozni,mert magamra soha sem jut idő!feláldozom már a létemet másokért!Légyszives ha tudtok adjatok valami taácsot.Köszönöm!

2013. nov. 3. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Nem foglalkozol a testvéreddel. (Milyen hülyeség, hogy addig nem akarsz barátnöd, amig neki nincs, mert "hogy néz ki"?)


2. Elköltözöl oda, ahol tanulsz és megpróbálsz önállóan élni.


3. Olyan "szabadság" meg sosem lesz, hogy nem kell tanulnod vagy dolgoznod, ez a normális élet. (Az egyetlen "megoldás", ha megölöd magad, akkor többé nincs kötelességed és szabad vagy)

2013. nov. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a munkával nincs gond,mert abba is beleszól h ne,ne menjek,mert én tanulok,az az én dolgom!én már önállósulnék,de itthon kell lennem,mert 28éves létére,nem isdolgozik,meg csak vegetál!mindig azt mondja h össze kel h szedje magát!én is szétvagyok esve,de vannak akötelezettségek amiketelkell végeznem!
2013. nov. 3. 11:29
 3/7 A kérdező kommentje:
meg elköltöznék is,csak mégboltba sem akar,mer elmenni,és én mint egy aggódó öcsi,nem akarom magára hagyni!tudom ez nagyon nagy baromság,és itt is a képbe jö n az h búntudatot gerjeszt bennem!kész avgyok
2013. nov. 3. 11:31
 4/7 anonim ***** válasza:

1. A szüleitek hol vannak? Mert nem a te dolgod a bátyádat ellátni.


2. Ha nem vagy vele, akkor majd összeszedi magát és megcsinálja a szükséges dolgokat, amig valaki a fenekét is kitörli neki, addig bolond lenne ezen változtatni.


3. Te a TE életedért vagy felelös, ha nem vagy képes egyedül kilépni ebböl a függöségböl, akkor keress meg egy pszichológust, aki segit.

2013. nov. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azt hiszi h ezzel az aggódásával,féltésével jót tesz nekem!ellenkezőleg,azt tette h roncs vagyok!
2013. nov. 3. 12:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem egyből ez jutott eszembe rólad! Ajánlom figyelmedbe a saját életedet is hasonlóképpen átgondolni.


“Egy férfi, megoldást keresve az aggodalomra, egy “aggodalomtáblázatot” rajzolt, és ezen jegyezte föl félelmeit. Megfigyelte, hogy félelmeinek 40 százaléka olyan dolgok miatt volt, melyek valószínűleg soha nem fognak bekövetkezni; 30 százalékuk múltbeli döntések okozta sajnálkozás volt, amin már nem tudott segíteni; 12 százalékuk más emberek vele kapcsolatos kritikáit tartalmazták; 10 százalékuk pedig az egészségével volt kapcsolatos. Arra a megállapításra jutott, hogy aggodalmának 8 százaléka volt csak igazán jogos!


Az aggodalom legmegdöbbentőbb jellemzője a teljes tehetetlenség. Az aggódás soha nem változtat meg egyetlen dolgot sem, kivéve az aggódó személyiségét.” (Linda Dillow: Akinél a szív lecsendesül)

2013. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ez nagyon tetszik!köszönöm :)
2013. nov. 3. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!