Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Álom vagy megélhetés?

Álom vagy megélhetés?

Figyelt kérdés

A kérdés picit összetett.

Első éves informatikus hallgató vagyok. Megy a dolog, habár a matek része bántóan nem érdekel. Azért végig tudnám magam a matekon is vergődni. A gondolkozásom is megvan hozzá, megtudnék később élni belőle.

De az álmom sokkal inkább más. Amivel imádnék foglalkozni, és nem csak egy munka lenne ami egy picit érdekel, de biztos megélhetést ad.

Könnyűnek tűnhet a válasz, válasszam az álmomat. De itt a baj. Mindenem a sportok, legszívesebben kisgyerekekkel foglalkozó edző, instruktor lennék, a legnagyobb álom meg a fociedző lenne. Nem csak olyan aki lemegy és megmondja hogy fussanak pár kört, hanem akinek megvan hozzá a biológiai, mentális tudása is, ergó egy szakember.

Erre viszont Magyarországon nincs esély. Éhen halni lehetne csak vele. Ezt csak külföldön tudnám megvalósítani, mondjuk Angliában.

A kapcsolataim megvannak, ki tudnék menni, akár egyből instruktornak is. Tanulhatnék, letehetnék pár vizsgát, 3 év múlva mehetnék egyetemre ott. Eu-s diákhitel (az angol fajta) fedezne mindent, és csak magas fizetés esetén kéne visszafizetni, tehát nem halnék éhen miatta.

De Anglia meg annyira nem nyűgözött le amikor ott voltam, Magyarországot meg minden hibájával együtt imádom.

Azt is lehetne, hogy kinn elvégzek valamit, majd visszajövök. De kb 10 év után nem biztos visszajönne az ember. Családot alapítana, ottmaradna.


A baj tényleg csak az, hogy maga a programozás érdekel, habár brutál szinten az sem (lehet csak azért mert még alapszinten vagyok), de az ilyen integritási tartományok, komplex számok meg határértékek nem annyira. Még ha meg is tudom tanulni őket. Viszont gyerekekkel foglalkozni, nekik megváltoztatni az életüket pozitív irányba, és esetleg ezt a focin keresztül (de más sportokat is űztem, szerettem), na ez egy igazi álom lenne, örömmel kelnék fel reggelenként.



2013. nov. 4. 12:24
1 2
 11/16 Tom Benko ***** válasza:
Tesi-infó szakos tanár? Eléggé rád illőnek érzem.
2013. nov. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, minkét tevékenységre alkalmas lehetsz.

Ezért inkább aszerint dönts, hogy hosszú távon melyik tűnik előrevivőnek, melyiből jöhet ki jobban egy életpálya.


Személyes benyomásom szerint egy fociedzőből nem jöhet ki sok. Mármint idehaza semmiképp sem. Külföldön meg asszem nagyon is számít, hogy mennyire ismered a helyi nyelvet, nem csak nyelvtanilag, hanem a mindennapok terén is.


Aztán menj el itthon egy focista közegbe, meglepő primitívség uralkodik már kisebb korban is. Magyar focival ne akarj pozitív irányba befolyásolni senkit, ez a sport nálunk már kiveszőben van. (Részemről nemhogy stadiont nem építenék, hanem beszántanám a jelenlegieket is...) Viszont rengeteg más jó sport van idehaza is, ami nincs ennyire elrohadva.


Én sem szívesen élnék külföldön, és ugye ha te sem, akkor ez az érzés mérgezné a napjaidat.


Én az informatikusság mellé tenném a voksomat, azt itthon is megfizetik, és van benne előrelépési lehetőség. A matekot meg megtanulod hozzá, és kész. Sokan átvergődtek már azon a szakon is.


Amúgy valóban nem vagy túlságosan elmélyedve benne, ez abból is látszik, hogy "integritási" tartományt írsz "integrálási" helyett :)

2013. nov. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

integritási tartomány is van, nem csak integrálási, csak ne az analízisnél keresd, hanem a struktúráknál.

[link]

de igazad van abban, hogy itthon nem lehet fociedzőnek lenni sajnos. Ez az ami elkeserít. A tesitanár meg azért, mert nem lehet belőle normálisan megélni. Nem akarok gazdag lenni, de biztonságos életet szeretnék jövendő családomnak. Azt egy tanári fizetés itthon nem adja ki.


Voltam focista közegben, focizom most is csapatban, igen nagyon sok a primitív, de főleg az edzők között.

Hihetetlen volt hogy egy jó edző milyen változást tudott hozni nálunk eredményekben és nem csak abban. Hozzáállásban, motivációban, mindenben. Azok a gyerekek akik volt hogy beszívva mentek edzésre, részegen meccsre, itt nem. És ha már annyit elér az edző, hogy a 16-18 éves gyerek csak a hétvége egyik napján csapja szét magát, akkor már nagyot változtathat az életeken.

De ez kicsi kortól indul el. 6 évesen még nem ilyenek a gyerekek. De nagyon sok edzőt látok, aki egyszerűen nem jó példa. Hazudik, kamuzik, káromkodik, és sorolhatnám. Nem tisztelik a gyerekek, és nincs akire felnézzenek. Akkor a felnőttben játszókra fognak felnézni, ahol nem ritka a bíróverés, verekedés, stb. Megint csak rossz példa.

Ha időben kezdik a helyes neveltetést, akkor ez megváltoztatható, nagyon hosszú távon.

Sajnos itthon valószínűleg nem.

Ha külföldön csinálnám, akkor activity instruktorként kezdeném. Van is hely ahova mehetek, ismernek.

Ad nagyon sok papírt, különböző képzettséget. Meg gyakorlatot. az angolom nem rossz, már most is dicsértek sokan (angolok is), sőt volt olyan, aki pár szó után angolnak nézett (azért 3 mondat után kiderül, hogy nem vagyok az, de a pát szó is már óriási dicséret:)).

Onnan lépnék tovább egyetemre minimum 3 év után (ezt most nem fejtem ki, de 3 évet el kell ott életvitelszerűen tölteni hogy meg tudjam csinálni az egyetemet). Addig tanulnék, hogy valami jó helyre vegyenek fel.


De akkor összefoglalom röviden, tömören:


szoftverfejlesztő: + átlagon felüli érdeklődés, itthon lehetek (szeretem a hazámat, és a családom), biztos megélhetés 30 év múlva is, szabadidőben akár lehet gyerekeket edzeni helyi csapatoknál (sokan csinálják nálunk ezt).

- Valószínűsíthetőleg ülőmunka életem végéig, "csak" átlagon felüli érdeklődés, picit már unom, hogy évek óta semmi nincs az életemben, tudom hogy ez lesz, hol hogyan, meg van tervezve minden. Igaz szükségem is van tervekre anélkül megőrülnék.


Edző, instruktor vagy ami kisülne belőle, de interaktívabb munka.


+ fanatizmus, mások életét talán segíthetem pozitív irányban. Ha sikerül, akkor egy álom válik valóra.

Kicsi változás, kiszámíthatatlanság, kaland.

-külföld, amit nem utáltam, de a túlzott liberalizmus nem tetszett, és a túlzott rossz értelemben vett "modernség".

A megélhetés nem tuti, lehet hogy 30 év múlva ha valami komolyabb válság beköszönt, akkor szofteveresként erős matematikai tudással túl lehetne élni, míg ezzel nem biztos...


De az is lehet, hogy csak most kezdek el 20 évesen kamaszodni....:D:D Mindig is mondták hogy sosem voltam igazi kamasz, lehet csak valami ilyesmi hiányzik az életemből és majd elmúlik...

2013. nov. 5. 10:37
 14/16 anonim ***** válasza:
Szoftverfejlesztő hidd el jó lesz amikor ránézel a számládra és az első szám után áll 6 nulla,plusz mellette csináld az álmodat is.
2013. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez tűnik a legkézenfekvőbbnek, valószínű ezt is fogom, nem kockáztatok. Helyben is lehet gyerekeket edzeni később, akár még magasabb papírokat is szerezni, vagy később váltani egy biztos szakmával mögöttem
2013. nov. 6. 14:05
 16/16 anonim válasza:
Én is kicsit hasonló helyzetben vagyok, csak én a mostani, erős és "elit" szakom és az álomszakom (amivel nehéz elhelyezkedni, nem ad olyan jó diplomát) között próbálok dönteni. Én a helyedben tuti lediplomáznék még itthon, utána kimennék külföldre. Kint is lehetsz akár programozó és edző egyszerre, és ha pár év után hazahúz a szíved akkor lesz programozói munkatapasztalatod és itthon sem fogsz éhen halni. Ha meg kint szeretnél maradni és bejön az edzősködés akkor bármikor abbahagyhatod a másik munkádat és koncentrálhatsz csak arra. Viszont én nem mennék olyan országba, ami annyira nem tetszik. Ha van lehetőséged akkor menj inkább az USÁ-ba. Nem annyira liberális, mint Anglia,a nyelv ugyanaz, vannak ösztöndíj lehetőségek és nagyon keresettek a jó edzők. Mindenesetre én tuti kipróbálnám magam edzőként a helyedben, de csakis diplomával a kezemben vágnék bele.
2013. nov. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!