Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy egy 20 éves lányt nem nagyon engednek sehova?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmről lenne szó. Többen megbeszéltük, hogy holnap megyünk moziba, meg ilyen csajos estét tartunk mert nagyon hosszú és fárasztó volt ez a hét. De mondta, hogy ő lehet, hogy nem tud jönni, mert a szülei nem engedik el ilyen későn. Fél hatkor kezdődne a film, nagyjából másfél két órás, szerintem az nem olyan késő még. Főleg, hogy leszünk legalább öten. És úgy is egy felé megyünk, szóval el is tudjuk kísérni őt a buszmegállóig, mert ő távolságival megy. És max megkéri, hogy ha leszáll menjen elé valaki.

Én nem szeretnék ítélkezni a szülei felett, tudom hogy milyen mocskosak az emberek, és lehet, hogy én is ilyen leszek, ha anya leszek... Csak arra lennék kíváncsi, hogy másnak mi erről a véleménye?



2013. nov. 7. 14:11
1 2
 1/16 anonim válasza:
93%

Hát én részben megértem a szülőket, mivel ahogy írtad, hogy sok a mocskos ember, így féltik a lányukat, ha 20 éves, akkor is bármi történhet vele az utcán, hisz egyre több baleset, megerőszakolás, kirablás vagy bármi, egyre több ilyen dolog van. És nem csak ő az egyedüli, akinek a szülei ilyen szigorúak, akkor is ha 18 felett van... Hiszen a szülők magukat teszik felelőssé, ha bármi történik a lányukkal, ilyenkor azt gondolják, talán nem volt eléggé jó szülő, nem figyelt rá jobban stb. Egy lányt sokkal jobban féltenek, mint egy fiút, mert a fiúk a haverjaikkal vannak, és megtudják egymást védeni, vagy talán magukat is, de a nők gyengébbek, mondhatni azt hogy gyengék a fiúkkal szembe, szóval bármi megeshet, még akkor is ha barátnőkkel van a lány. Na szóval részben igazuk van, de azért nem is. Egy 20 éves lánynak kell a kikapcsolódás szerintem, sokkal boldogabb, ha a barátnőivel kicsit elszórakozhat, ahogy mondtad hogy moziba mennétek, és hát szerintem se késő még az a 6 óra... ha most nem tudják elengedni, akkor nem is fogja megtanulni, hogy önmagára vigyázzon, később pedig ugyan úgy nehéz lesz majd elengedni véglegesen a lányukat, ha pl férjhez megy és elköltözik, akkor könnyebben érheti tragédia, mert eddig nem tanulhatott meg mgaára vigyázni, és ha elmegy, nem fog senki más vigyázni rá, hanem magára kell majd... nem tudom hogy dolgoztok együtt vagy suliba jártok még... de mi van ha a lány dolgozik és mondjuk éjszakás műszakban??? vagy délutánosban és éjszaka kell neki hazamennie????

szerintem vedd rá barátnődet, hogy beszéljen a szüleivel, hogy azért egy kicsit engedhetnének, neki is jár egy kis szórakozás... és hogy mondja meg a szüleinek, ha ilyen szigorúak, sosem fogja tudni megtanulni, hogy magára vigyázhasson, mikor elmegy otthonról. annyit meg csak kibírnak, hogy fél9-9 fele ér majd haza mozi után...

2013. nov. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát igen,valakinek kimaradnak az életéből a "hajnali háromkor betépve,ittasan hazakeveredés" és ehhez hasonló dolgok.Nekem is van olyan haverom,akire 19 évesen rácsörgött az anyja 9-kor,hogy hol vagy,gyere haza azonnal.

Pedig ő még csak nem is lány. :D

Az ilyen mozizásnál meg alap hogy a film este felé kezdődik.Ennyi idősen már nem kéne beleszólni a szülőknek ilyen kis semmiségekbe.

2013. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
39%
ebből még az is kitellik, hogy a szülők választják ki a lány barátját, és nem pedig a lány. Mi lesz, hogyha a lánynak barátja lesz??? egyáltalán engedik neki??
2013. nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Az, hogy a lány a legjobb úton halad afelé, hogy egy önállótlan, "életképtelen" nővé váljon.

Bocs, de 20 éves. Bő 2 éve már jogilag cselekvőképes felnőtt, és anyuci-apuci nem engedi el? A 20 éves lányt? Ez extrém módon abszurd.

Én csak sajnálni tudom őt, hogy ennyire idióták a szülei.

2013. nov. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Részben érthető. Nyolckor még nincs késő, viszont már sötét van. Nem írtad, merre laktok, de Budapestnek vannak olyan részei, ahol fényes nappal sem mernék előfordulni, ha 20 éves lány lennék.

Én legfeljebb a dolog megvalósításában látok hibát. 20 évesen már van az embernek egy józan ítélőképessége. Ha azt mondod egy 20 évesnek: ne menj el, mert hazafelé úton megkéselnek és megerőszakolnak, az illetőnek valószínűleg lesz annyi esze, hogy nem megy el, mert nem akar megkéselődni és megerőszakolódni. Egy 20 éves embernek már (általában) van annyi esze, hogy ne kelljen neki megtiltani dolgokat, mert saját józan belátásánál fogva nem tesz olyasmit, ami veszélyes lehet.

2013. nov. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm jut eszembe erről aki 24 éves..szintén hasonló cipőben járt mint a te barátnőd,annyi különbséggel,hogy amikor 6 éves lehetett az anyja bekattant,mert az apa ott hagyta őket..innentől kezdve az anyja eldöntötte,h jehova lesz ő is és a lány is..szigorú szabályok (a lány nem akarta,de engedelmeskedett mert "azt kell csinálni amit anya mond.."),kötelező istentisztelet vagy micsoda,ne sminkeld magad,nem vehetsz fel térd felé érő szoknyát/nadrágot,sem olyan felsőt ami dekoltált,vagy kinnt a vállad,a gyülekezetből kell férjet választanod(de csak ha 20 elmúltál),ha 1 perccel később érsz haza az katasztrófa(hogy képzeled ezt?!)..szóval ez így ment egészen 17 éves koráig,én és pár barátnőm próbáltuk őt kirángatni ebből(nem kell diszkózásra,ivászatra,drogozásra gondolni..)sikerült is részlegesen..20 évesen megismerte az első barátját( a gyülekezetből..)akinek az apja volt a gyülekezet "főnöke",ergó szintén jöttek a szabályok,összeházasodtak,5percenként telefonon ellenőrizgetés,be kell számolnia mindenről..szóval a lényeg,h csöbörből vödörbe,kényszerítve van mindenre és egyáltalán nem boldog,de annak tetteti magát mert szerinte ez így helyes..Úgyhogy nagyon remélem,hogy a te barátnőd nem lesz ennek az áldozata,mert akkor biztos nagyon rossz élete lesz.Valahogy próbáld meggyőzni a te és a barátnőid szüleit,hogy beszéljenek a lány szüleivel,hogy ez nem helyes..félthetik a lányukat (nyílván joggal)de ne vigyék ennyire túlzásba,mert ez már beteges..Engem is így visszatartottak a szüleim,de amióta barátom van megértettem velük,hogy nem érdekel a véleményük,elmúltam 18,szóval onnantól kezdve had legyen már magánéletem,saját döntéseim..Remélem segítettem. 22L
2013. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja annyi kimaradt a sztoriból,hogy a barátnőm szülei azon is idegesek lettek,hogy a lány Budapesti suliba akart továbbtanulni(ő vidéki és csak a helybeli suliba engedték el őt..)6os voltam
2013. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok egyértelműen állást foglalni...

Egyrészt attól, hogy valaki 18 éves elmúlt, még nem vágja el magát a szüleitől, ők ugyanúgy félteni fogják.

Másrészt - tényleg nem normális megtiltani valamit egy 20 éves lánynak! Tanácsot lehet adni, meg lehet kérni, de az durva, hogy nem engedik el.

Én 19 évesen mondhatni "szabadon" élek, nemrég költöztem albérletbe, persze nem volt könnyű az elszakadás. A szüleimtől kaptam az "okosítást", sok mindenben igazuk is volt. Semmire sem utasítottak! Csak azt mondták, szerintük így vagy úgy lenne helyes, így vagy úgy kellene csinálnom.

Aztán persze nem mindent fogadtam meg, aminek meg is lett az eredménye (eddig nem tudtam, milyen a másnaposság...) Most tudatosult bennem, hogy szülői fék nélkül is tudnom kell a határokat, és teljes mértékben felelős vagyok magamért.

Mondjuk nem tudom, mi köze a sztorimnak a kérdéshez, de ugye nem baj, hogy leírtam? :D

2013. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
53%
hát ez engem ledöbbentett... (telefonellenőrizgetés) jéééézusom... most belegondoltam, ha nekem ilyen férjem lenne, ha pl. anyámmal telefonáltam, be kellene számolnom, hogy anyámmal beszélgettem, és hogy miről... szerintem mindenkinek joga van egy kis magánéletre, saját titkokra, és őszintén elmondom, nem vagyok hívő, mert nem hiszek istenbe, ez csak egy baromság, nem imádkoznék egy előttem lévő keresztnek, amin jézus van... mintha magamba beszélgetnék :/ az tény is való, minden családba kellenek szabályok, de túlzásba nem kell vinni. sok lány ez miatt, mikor végre egyszer elszabadult a családtól, nem pasira gondol, meg házasságra, amikor kéne már, hanem buli, barátok stb. mert sajna csak ekkor tudja kiélvezni az életet, mert előbb nem engedték neki. Hát sajna vannak ilyen családok, vagyis hát nem sajna, mert azért valamilyen szinten jót akarnak ezekkel a túlzott szabályokkal, csak az nem jut eszükbe, hogy a gyerekük boldog-e vagy sem.
2013. nov. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A telefonos beszámoló úgy nézett ki,hogy maximum fél óra volt a legtöbb idő ami kimaradt,ha csörrent a telefon fel kell venni,elmondta hogy mikor kelt fel,mit reggelizett,hova ment,kivel találkozott,hova megy stb..a házasság is azért van mert belekényszerítette a fiú is,meg a saját szülei is (érthető módon ugye a gyülekezet miatt..) hogy ez így nagyon jó,csináld csak..és ismerem ezt a lányt jobban mint a tenyeremet,tudom hogy sose ment volna férjhez,sőt had fokozzam,hogy titkos esküvő volt..azóta meg is szakadt vele a kapcsolatunk mindannyiunkkal,mert teljesen más lett és rossz értelemben..nagyon rossz értelemben.Mint ha egy rabszolga lenne..
2013. nov. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!