Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy egy 20 éves lányt nem nagyon engednek sehova?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmről lenne szó. Többen megbeszéltük, hogy holnap megyünk moziba, meg ilyen csajos estét tartunk mert nagyon hosszú és fárasztó volt ez a hét. De mondta, hogy ő lehet, hogy nem tud jönni, mert a szülei nem engedik el ilyen későn. Fél hatkor kezdődne a film, nagyjából másfél két órás, szerintem az nem olyan késő még. Főleg, hogy leszünk legalább öten. És úgy is egy felé megyünk, szóval el is tudjuk kísérni őt a buszmegállóig, mert ő távolságival megy. És max megkéri, hogy ha leszáll menjen elé valaki.

Én nem szeretnék ítélkezni a szülei felett, tudom hogy milyen mocskosak az emberek, és lehet, hogy én is ilyen leszek, ha anya leszek... Csak arra lennék kíváncsi, hogy másnak mi erről a véleménye?



2013. nov. 7. 14:11
1 2
 11/16 anonim válasza:
De én azt mondom, hogy ha néha nem is hallgatunk a szülőkre, csak a magunk feje után megyünk, néha ez is kell, mivel saját hibánkból is kell tanulni.. mondhatni azt hogy a hibákból leszünk igazán tapasztaltabbak az életben, ezzel tudjuk hogy mi jó és mi nem. Ezért mondják azt, hogy a rosszban is van valami jó :) na de az nem hiba, ha most a lány elmenne mozizni a barátnővel... amúgy csatlakozom az előttem lévőkhöz, hogy barátnőiddel próbálj beszélni a lány szüleivel, nyílván az fog kisülni, hogy ne szóljatok bele, majd ők azt tudják, mit hogyan csináljanak, de amit mondani fogtok nekik, azon úgyis gondolkodni fognak.... több mint a semmi, egy próbát megér
2013. nov. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

#1: "Hát én részben megértem a szülőket, mivel ahogy írtad, hogy sok a mocskos ember, így féltik a lányukat, ha 20 éves, akkor is bármi történhet vele az utcán" Akkor ilyen meggondolásból majd 40 évesen se engedjék el sehová, hiszen egy 40 évest is leüthetnek, megerőszakolhatnak?

"a szülők magukat teszik felelőssé, ha bármi történik a lányukkal, ilyenkor azt gondolják, talán nem volt eléggé jó szülő" -- és arra miért nem gondolnak, hogy ha pont azért történik majd az életben a lányukkal valami, mert ennyire teszetoszának nevelték? Milyen nő lesz az ilyenből? Csak nem olyan, aki teljesen nyámnyila, önállótlan lesz 30 évesen, és az első szemétláda pasi beeteti, és kihasználja?

Értem én, hogy szülők, meg féltik a lányukat, meg azt is értem, hogy attól, mert 18 elmúlt, még a lányuk marad... de van mindennek egy egészséges határa. Ez, amit művelnek, jócskán azon a határon túl van.

Az meg mélyen elgondolkodtató, hogy milyen lehet a személyisége, ha 20 évesen este 6-kor a barátnőivel nem mer elmenni sehová.

2013. nov. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem ő nem mer eljönni, ő eljönne, de a szüleivel lakik és erről ők döntenek.

Munkatársam.


Az előbb beszéltem vele, és végül elengedték.

2013. nov. 7. 16:04
 14/16 anonim ***** válasza:

nekem volt ilyen barátnőm. őt azért nem engedték, mert annyira féltették hogy egyedül megy haza, ezért megígértük hogy elkísérjük.

aztán lett egy barátja, így már engedik mert a srác elmegy a kapujukig.

de 20 éves koráig neki is ez ment

2013. nov. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Engem a szüleim felelősségteljesnek neveltek, hogy képes legyek mérlegelni, ésszerű döntéseket hozni egyedül is, ezért megbíztak bennem (és ugye a saját nevelésükben). Én már 16 évesen egyedül utazgattam Budapestre vidékről, barátokhoz, én döntöttem el, mikor hová megyek és meddig. Egyetlen szabály volt, ami most is érvényben van, de az sem szabály,csak kérés, hogy mindig mondjam el, hová megyek és meddig leszek ott. Sosem csináltam oltári hülyeségeket vagy veszélyes dolgokat, pedig nem vagyok egy kisangyal. Mégis tudtam mértékkel inni, ésszel(óvszerrel) szexelni, vigyázni magamra (pl nem mászkáltam egyedül éjszaka, csak barátokkal, vonaton/buszon vezető közelébe ültem). Most, 24 évesen pedig egyszerűen repülőre ültem, és nem kérdeztem, csak bejelentettem, hogy na akkor sziasztok,megyek Németországba. Mindez úgy lehetséges, hogy a szüleim tudják az aranyközéputat, hogy hogyan kell önálló, felelősségteljes, de nem elkényeztetett gyereket nevelni, akiben megbízhatnak, és akit nyugodt szívvel el tudnak engedni, mert tudják, hogy feltalálja magát minden helyzetben. Ők bíznak saját magukban, mint szülőben. Azok a szülők, akik meghatározzák a gyerekük minden lépését még akkor is, amikor már képes lenne önálló döntéseket hozni, egyszerűen saját magukat írják le ezzel, a saját nevelésükben, munkájukban nem bíznak. De ez még a kisebb baj, mert az ilyen gyerekekből lesz később az a szerencsétlen, döntésképtelen mimóza, aki még 40 évesen is az anyját/apját hívja fel, hogy mit hogyan csináljon....igazán sajnálom az ilyen gyerekeket, és mindig szurkolok nekik, hogy lázadjanak fel és emelkedjenek ki onnan minél hamarabb.


24/L

2013. nov. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Legalább elengedték. -.-"

Engem még a kapuig se engednek ki mert azt hiszik, hogy minden sarkon drogosok állnak akik azt lesik mikor drogozhatnak be.

A nagymamám még azt is kitalálta, hogy neki minden nap boltba kell menni csak azért, hogy a gimibe elkísérjen. Na akkor most ki van szar helyzetbe.

2014. febr. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!