Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Annyira nem szeretek nő...

Annyira nem szeretek nő lenni, mindenben hátrányban érzem magam. Ki van még így ezzel?

Figyelt kérdés
Utálom, hogy fizikailag gyenge vagyok, hogy tőlem várják el, hogy cseléd legyek a háztartásban, hogy én hajtsak fejet mindenkinek, folyton beszólogatnak férfiak, meg csövesek az utcán, egyszerűen nem bírják ki, hogy ne jöjjenek oda. Most ugattam le egyet az utcán, mert már elegem volt. Kicsit szégyellem is magam, mert nem akartam hangos lenni, remélem, nem is voltam túlzottan, csak már nagyon elég volt belőlük. Utálom azt is, amikor megbámulnak. Nem érzem magam jól ilyenkor. Úgy érzem magam, mint egy árucikk és tudom, hogy nem az egyéniségemre kíváncsiak. Bár lehet, én várok el túl sokat az emberektől...ja és a munkavállalás. Nőket kevésbé fizetik meg stb. Tudom, hogy nekem is tennem kell érte, hogy ne kezeljenek cselédként, csak puffogok, mert néha nagyon elegem van a női létből.

2013. nov. 10. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél egyenrangú lenni a férfiakkal?!Fizetés miatt?!
2013. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, azt akarom, hogy belém rúgjanak és semmibe vegyenek, azért tettem fel a kérdést. Á.
2013. nov. 10. 17:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Legalább érdeklődnek irántad...
2013. nov. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Néha én is agyalok hasonló dolgokon, nekünk tényleg macerásabb az élet, ettől függetlenül örülök, hogy nőnek születtem és el sem tudnám képzelni magam férfiként.
2013. nov. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Na jó azért gondolom még így sem cserélnél valami ronda csajjal aki után senki sem fordul meg, senki sem bámulja meg, stb.
2013. nov. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: egyik csajjal se cserélnék, magammal se.
2013. nov. 10. 20:48
 7/12 A kérdező kommentje:
Vagyis sehogy nem jó nőnek lenni.
2013. nov. 10. 20:49
 8/12 A kérdező kommentje:
Én se tudnám magam elképzelni férfiként, sőt, jó ez így, nem zavar se a vérzés, se a szülés, se semmi. Csak az, hogy a r férfiak lenéznek minden nőt.
2013. nov. 10. 20:50
 9/12 A kérdező kommentje:
Kinek nem inge, ne vegye magára.
2013. nov. 10. 20:50
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, sokszor érzem így. Nőként egyszerűen nem veszik olyan komolyan az embert. Már ez a megszólítás, hogy "kisasszony"... a nevébe benne van, hogy kicsi, bezzeg a fiatal fiúkat fiatalemebrnek hívják.. Àhh, ez most csakúgy jött. :D

Előbb szólnak be, előbb támadnak le, mert nőként könnyebb prédának tűnik az ember. A társadalmi elvárások is olyanok, hogy mindkét nem álljon ki magáért, tegyen le vmit az asztalra, de ha egy férfi és egy nő szemben állnak, akkor a nő hajtson fejet...

Na, ezért én elítélem az ilyen negatív nemi sztereotípiákat, ami igazán csak a nőket érinti, valljuk be, a férfiakról a söriváson kívül nincs nagyon. Mindezek után gondolom nem csoda, hogy senkinek nem vagyok szimpatikus, mert nem tekintem árucikknek magam és nem engedem, hogy irányítsanak.

2013. nov. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!