Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyűlölöm az iskolát, nem...

Gyűlölöm az iskolát, nem akarok oda járni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Elegem van még hétvégém sincs,mert csak tanulni kell érettségi év! AZt se tudom merre menjek tovább. Ja hogy át se tudom gondolni,mert csomó más bajom van :(
2013. nov. 13. 18:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Amíg nem tudod mi történt velem honnan veszed,hogy egyszerű hiszti? Ha meg ennyire gyenge vagyok halál vár rám. Inkább,mint hogy szenvedjek. Nekem ez sok egyszerűen.
2013. nov. 13. 18:34
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút együtt tudok érezni veled. Mit csinálj? Bírd ki az érettségiig,már csak bő fél éved van hátra,gondolj arra,hogy 11,5 évet már lehúztál az iskolában,ne hogy már az utolsó fél évet ne bírd ki. Ha úgy vesszük,23 féléven már túl vagy,már csak 1 van hátra. Ez baromi kevés. Úgy is mondhatjuk,hogy 95%-át elvégezted,marad 5,és azt ne bírnád ki? Ha most abbahagynád,később nagyon megbánnád. Ha nagyon nem bírod a mostani sulid,menj át esti tagozatra erre a fél évre,és rakd le az érettségit.
2013. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

1. Felesleges itt azt írogatnod, hogy hagyjon mindenki és te nem akarsz csinálni semmit, mert az élet nem így működik.

Ha öntörvényűen akarsz élni, akkor annyit tehetsz, hogy kimész az erdőbe, építesz magadnak egy lakhelyet, vágsz fát, tüzet gyújtasz, megtanulsz vadászni ( bár előbb nyilván téged vadásznának le ), stb. stb. – így senki nem fog beleszólni az életedbe, az már más dolog, hogy ilyen formában te sem bírnád néhány óránál tovább.

Tehát ha a társadalomban biztosítani akarod a megélhetésedet , akkor ugyanazokat az alapokat kell végigjárnod, amelyeket mindenki más. Ha bárki előjöhetne azzal, hogy ilyen meg olyan okból nem képes végigcsinálnia az iskolát, az egyetemet és a munkahelyén a munkát , akkor senki se csinálna semmit és a társadalom összeomlana.


2. Te jelenleg berekedtél az iskolai nyomorba és azt hiszed, hogy ez a vég, mert tizenéves vagy és fogalmad sincs még arról, hogy az élet mennyi küzdelemből és erőfeszítésből áll.

Neked nehéz lehet, ezt se nem támasztjuk alá, se nem cáfoljuk meg, viszont ha azt gondolod, hogy másnak nem volt hasonlóképpen nehéz, akkor ismét nagyon korlátolt gondolkozású vagy. Számos felnőtt, aki megalapította a jövőjét, pont ugyanolyan mély pontról kezdte, mint te, de sokan még mélyebb pontról is, mint amelyet te eltudsz gondolni.

Mert a világ nem veled kezdődött és nem veled fog végződni. Voltak már, akik megcsinálták előtted mindazt, amin te most keresztülmész, és lesznek még sokan, akik megfogják csinálni ugyanezt. A kérdés csak az, hogy te mit fogsz csinálni. Melyik csapatba fogsz tartozni, a vesztesek közé vagy a győztesek közé.


3. A nyavalygás nem old meg semmit. Ez ellen ne tiltakozz, hanem fogadd el, nézz magadba, vegyél egy mély levegőt, majd fújd ki, és higgadt fejjel gondold végig a helyzetedet. Akármilyen problémád is van, a panaszkodás és a mártírkodás nem fog helyetted megoldani semmit. Úgyis neked kell kezedbe venned a dolgokat és neked kell irányítanod az életedet. Ha már érettségi előtt állsz, akkor ezt nem másnak kellene a szádba adnia, mert magadtól is meg kell már értsd. Makacskodás és gyerekes viselkedés helyett inkább állj a talpadra és kezdj el felnőttként gondolkozni.

A nehézségek alól soha nem lehet kibújni- ezeket el kell bírni és tudni kell élni még ezek ellenére is.

2013. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy a munka még nehezebb lesz. Ez a legrosszabb ezért is rtam,hogy ezek szerint golyó való nekem,ha már ezt se bírom. Igen tudom más is átélte ezt ,de ez rajtam nem segít. Undorodom minden stressz helyzettől és minden akaraterőt igénybe vevő dologtól. Régen am. kitűnő voltam 9.ben is 4,8 volt az átlagom.
2013. nov. 13. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!