Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az édesapám megtalált egy...

Az édesapám megtalált egy öngyilkost a munkahelyén. Hogyan küzdje le ezt a sokkhatást?

Figyelt kérdés

Apám főnöke beteg volt és öngyilkosságot követett el. Levelet hagyott a feleségének, hogy a padláson van.Apám és a kollégája felszaladtak, hátha még életben találják.Sajnos már késő volt. Ketten vágták le a kötélről, később kiderült hogy fejbe is lőtte magát.

Édesapámat ez nagyon megrázta.

Hogyan tudná túltenni magát a történteken?



2013. nov. 19. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy akkora sokk, ami nem mindennapi hatást gyakorol az emberre, azaz nem elvárható, hogy egymaga, segítség nélkül fel tudja dolgozni, ugyanis az ember idegrendszere nincs felkészülve az ennyire szélsőséges helyzetekre. Én biztosan szakemberhez fordulnék, és ezt javasolnám a saját apámnak is. A lélek egészsége is fontos, és az érdekében orvost is fel kell keresni, ha úgy adódik, ez nem szégyen, nem a gyengeség jele.
2013. nov. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Na ezt hogy tudta megtenni?? Előbb felakasztotta magát, majd fejbe lőtte vagy fordítva?? Előbb fejbe lőtte magát és utána akasztotta fel???

Mert képtelenség a kettőt egyszerre csinálni..Szóval ez a kérdés úgy sántít ahogy van...

Csak megjegyzem. Láttam már olyan embert aki felakasztotta magát, még élt amikor rátaláltunk, és hidd el nekem, kizárt, hogy amikor kirúgja maga alól a széket, rángatózik, hörög, akkor még van annyi lélekjelenléte hogy fejbe lője magát. Ahogy fordítva is lehetetlen..

2013. nov. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Frigg ***** válasza:
60%

Hát ez bizony nehéz kérdés... apukám a MÁVnál dolgozik, és bizony ő is találkozott már olyan esettel,sajnos nem is egyszer, hogy valaki a vonat elé ugrott, vagy felakasztotta magát egy oszlopra.. Igazából pontosan nem tudom, hogy tette túl magát a dolgokon, de szerintem valahol idő kérdése.. Tudom ez sokat nem segít ugyan.. próbálj apukád mellett lenni.

Bár mondjuk nem egészen értem...a munkahelyén találta meg a főnökét, és ott hagyott levelet a feleségének, hogy a padláson van, vagy otthon?


23/N

2013. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Később derült ki? Nem látszott azonnal, hogy egy ku.rvanagy lyuk van a fején?

És akasztás előtt lőtte fejbe magát, vagy utána?

Ez a sztori vagy nagyon ki lett szinezve, vagy fake.

2013. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Én amit kiolvastam a kérdésből.

- a főnök öngyilkos lett

- búcsú levelet írt a feleségének, hogy a padláson van.. ???????

A levelet hogy hogy az apádék olvasták el?? Az asszony miért nem?? Melyik padlás? otthoni? munkahelyi??? Mit kerestek apádék a főnök otthonánál?? Oké, meglátogatták, de ki nyitott ajtót nekik ha az asszony nem volt otthon? Ha meg otthon volt, miért nem tudott a búcsúlevélről??

Ha meg tudott, akkor az asszony miért nem maga rohant fel, hogy segítsen???

- Ketten vágták le a kötélről, később kiderült hogy fejbe is lőtte magát. ???????????

Ezt hogy csinálta??????? Ez nekem is magas!!!

2013. nov. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Frigg ***** válasza:
90%
Én maximum úgy tudom elképzelni ezt a szituációt (akármelyik helyszínen is), hogy a nyakába tette a kötelet, ráállt a szék vagy akármi szélére, fejbe lőtte magát, majd már így öntudatlanul "leesett" onnan, ahol volt.. gondolom biztosra akart menni, bár nekem is elég kusza így ez a történet..
2013. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös

pont ezeket akartam én is leírni,de te már megtetted akkor én nem teszem :-D

ez kamu lesz megint sajnos

2013. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 15:30-nak


Amit te írsz az is egy szitu, csak a gond az, hogy kivitelezhetetlen. Az ok egyszerű. (nem én találtam ki, hanem olyan betegek mesélték akik felakasztották magukat, de túlélték) Nagyjából így zajlik, és hidd el nekem, 10-ből 9 ember ugyanezt mondja.

Mindig vastag kötelet keresnek, mert bár eldöntik, hogy öngyilkosok lesznek, de félnek attól hogy a kötél elszakad (volt rá példa 1-2 történet esetében)

Hurkot csinálnak, majd a székre, vagy ami éppen ott van amire rá lehet állni felállnak rá. A kötél még nincs a nyakukban, mert rögeszmésen meg akarnak bizonyosodni arról hogy amin állnak az stabil.. Ahogy mesélték, azért, hogy ne legyen az, hogy hirtelen kigurul alóluk..

Amikor fent állnak, a kötelet a nyakukba teszik, akkor ösztönösen mindkét kézzel a nyaknál érintkező kötelet fogják. Megkérdeztem miért, de nem tudtak pontos választ adni..A legtöbben azt mondták, hogy mert igazából nem tudod hova tenni a kezed.. Zsebbe ugye nem rakhatod, és csak úgy lóbálni sem lóbálod...Az egyik beteg találó dolgot mondott. Amikor sétálunk akkor sem figyeljük hogy a kezünk a lépéseinkkel együtt mozog előre-hátra.. (és milyen igaza van)

A végén amikor kirúgják maguk alól a széket, mind ettől egyig azt mondta, hogy a kezük továbbra is a nyakukon lévő kötélen van, és bár öngyilkosok akartak lenni, de még utoljára az életösztön beindul. Igyekszenek a kötelet levenni magukról, de ugye képtelenség, mert nincs mibe kapaszkodni..


Szóval ezért kizárt, hogy valaki fejbe lője magát pont akkor amikor fel is akasztja magát.. Egyszerűen ez túl sok lenne.. Ha biztosra akarnak menni, inkább előtte begyógyszereznek, de nem lövik fejbe magukat. A fordított esetben, meg kizárt hogy fejbelövés után a székre álljon és felakassza magát.. Ez a kérdés számomra kamu...

2013. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Frigg ***** válasza:

Én nem vagyok jártas ebben, és nem is azt mondtam, amit leírtál :) Csupán találgattam. Nem azt mondtam, hogy akkor lőtte fejbe magát rögtön, amikor ugrott, hanem először a nyakába tette a kötelet, meghúzta (fogalmam sincs, hogy működik ez, szerencsére), majd fejbe lőtte magát, és mivel meghalt, így a teste tehetetlen volt, így "eshetett le".

De aztán lehet abszolút nem is így volt, az is lehet, hogy meg se történt, de az is előfordulhat hogy ő ilyen egyedien oldotta meg a dolgot, nem ragaszkodva a sémához. Fogalmam sincs, csak próbáltam megérteni ezt a kusza történetet :)

2013. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!