Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha egy férfi "retteg" bizonyos állatfajoktól?

Figyelt kérdés

Nekem a sógorom retteg minden rágcsálótól és hüllőtől, illetve undorodik a rovaroktól.(utóbbitól én is undorodok)

A rágcsálóktól már-már betegesen fél, láttam már hogy rágcsálóval közelebbi kapcsolatba kerül, nem sokon múlott,hogy elájuljon.

Azt mondja,hogy csak a szabadon élő rágcsálóktól fél igazán, a kedvencként tartottakat még meg is merné simogatni, de ami szabadon él attól betegesen fél.

Én ugyan nem félek semmilyen állattól, de persze nekem is vannak félelmeim, csak ez a rágcsáló dolog olyan apróságnak tűnik, szóval ha a kiéhezett medvéktől fél valaki az egy dolog, de az egér vagy a görény az alapvetően aranyos.

Ettől függetlenül én nem tartom kevesebbnek,hogy ezektől fél, csak érdekes,de én például nem mernék szembeszállni mondjuk egy betörővel, ő pedig biztosan szembeszállna vele, szóval ezt egyén függő dolgoknak tartom, ám azért mégis nehéz ezt megértenem, viszont legalább szórakoztató amikor "rettegésben van."


2013. nov. 20. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is undorodom a bogaraktól, úgyhogy megértem. A hüllők sem a kedvenceim, különösen a teknős béka, meg a béka és néhány randa gyíkféle.
2013. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Froncsi válasza:
100%

Ezek a fóbiák.

Aki nem fél a lepkéktől, annak szinte röhejes, hogy vannak emberek, akik sikítva futnak el egy pillangótól.

Ez mind pszichés dolog

Így vagyunk összerakva :)

2013. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt a félelmet gyermekkorában nevelték belé, és erről nem ő tehet. Elképzelhetőnek tartom, hogy az anyukája is betegesen fél ezektől a dolgoktól, és amikor kiskorában békésen kibelezett egy csótányt, anyuka (vagy akár az óvónője) sikítófrász közepette vitte onnan a sógorodat. És számára egyáltalán nem vicces, amikor "rettegésben van".
2013. nov. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem a pókoktól fél. Pedig nem egy gyenge ember. Fekete öves, nagydarab, de ha a szobában pókot lát, akkor 4 oktávval hangosabban sikoltozik, és legalább 2 óráig bizonygatnom kell, hogy nincs több pók a lakásban..

Egy nap egy kismacskával állított haza, hogy mától kezdve a macska lesz a mi pókirtónk.. Nem hittem neki, de igaza lett.. A macska már akkor meghallja, észreveszi a pókot, amikor még még nem, és el is kapja.. Ne tudjátok meg, milyen boldogan dicséri, kényezteti a férjem a macskát...:)

2013. nov. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez vicces, az én férjem is a pókoktól fél. Azelőtt én is féltem, sikítva elrohantam előlük, de mióta összekerültünk, kénytelen voltam erőt venni magamon és saját kezűleg "póktalanítani" mert őrá ebben tuti nem számíthatok :/
2013. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ma 17:06-nak

Akkor te is úgy jártál mint én. Amíg nem volt macska nekem kellett a pókiszonyomat legyőzni, hogy minden pókot eltüntessek..

Ilyenkor mindig morogtam, hogy milyen már, hogy itt áll az asztal tetején egy fekete öves ember, aki bármikor elbánik bárkivel, aki egy sima tollal megtudna ölni bárkit, de havibajos szűzlányként sikítozik az asztalon, hogy fogjam meg a pókot, mert ő addig le nem mászik az asztalról.. Hál istenek amióta macska van nem nekem kell pohárral és egy kartonpapírral rohangálni a pókok után.. Egyébként hogy tudjátok ilyen pókokról beszélek.. Amikor bejön a hideg, van amikor napi szinten van a lakásban

[link]

a képen egy kisebb példány van..

2013. nov. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ti hol laktok a föld alatt? :)
2013. nov. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Időpont ma 17:19 vagyok


Miért élnénk a föld alatt?? A kép kint az udvaron készült,a farakások között volt a pók. A fákat a bográcsozás miatt tároljuk- de ilyen pókok jönnek be.

2013. nov. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint amikor a kisgyereknek születésétől kezdve mondják hogy a "nagy csúnya farkas" gonosz mert megette a piroskát,a kígyók is megakarnak enni,jobb lesz ha félsz a pókoktól is mert mi is utáljuk őket,a bogarakat se hagyjuk ki...ja meg úgy ezek mellé csapjuk hozzá a békákat mert nem tetszik hogy nyálkás a bőrük.


Ezek után nem is várnám el a gyerektől hogy élete végéig féljen mindentől.

A természetben a rikító színű dolgokat kell elkerülni lehetőleg,a többi ragadozó rejtőzködik.

A rágcsáló az kígókaja,fel nem foghatom hogy lehet tőlük félni.Semmi sem bánt ha te nem bántod őket.A fóbia szerintem kicsi korban alakul ki,ha valamiről nagyon rossz dolgokat hallottál,de te sose tapasztalod meg mert azt hallottad hogy rossz.Valami iylesmi lehet,nem tudom miért van.Ez csak az én véleményem.

2013. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

volt osztálytársam 26-27 éves és a halaktól fél

barátom a pókoktól

semmi szégyellni való nincs benne szerintem a fóbiáinkról nem tehetünk

2018. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!