Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mások is vannak hasonló...

Mások is vannak hasonló helyzetben, mint én aki két éve nem találok munkát, mások is érzik magukat hülyének ez miatt?

Figyelt kérdés

Már lassan magam előtt is szégyenlem, hogy nem vagyok képes felhajtani egy értelmes állást. Két éve vagyok munkanélküli, kisebb magszkításokkal. Néhányszor sikerült 1-2 hétre munkához jutni, de tartós álláshoz sajnos nem. Világ életemben hamar találtam új munkahelyet, de a mostani munkanélküliségemet leszámítva utoljára 10 éve voltam hasonló helyzetben. Akkoriban egész másképp működött a világ. Manapság egy értelmes álláshirdetés nem látok, ha van is, totál felesleges jelentkezni rá (pedig szoktam) mert úgy sem jeleznek vissza. Ismerőseim nem tudnak, vagy nem akarnak segíteni... Mintha ragályos betegség lenne a munkanélküliség. :-(

Elegem van az itthon üldögélésből, a semmittevésből!! Totál ki vagyok! 42 évesen nem tudom eltartani a családomat. Sok mindenhez értek, de manapság egyikre sincs szükség. Ha pedig alkalmaznak, nem fizetnek ki, vagy oly minimálisat adnak, amivel ki lehet törülni... :-((



2013. nov. 20. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy mely településen laksz és azt sem, hogy mit szeretnél dolgozni. Írtad, hogy sok mindenhez értesz. Ezért gondolom, hogy rugalmas vagy, tudsz váltani.

Figyelj, munkát nem csak újságban lehet találni. Próbáld ki a személyes megkeresést. Nekem működött. Kijelölsz magadnak egy területet és az azon található összes céghez bekopogsz, be adsz egy önéletrajzot. Vagy szelektálsz: egy adott területen megtalható összes általad választott ágazatban tevékenykedő céghez küldesz, eljuttatsz emailben, személyesen önéletrajzot. Stb. Ne feledd: A lényeg a NAGYSZÁMOK TÖRVÉNYE. Minél több helyet keresel fel, annál több az esélyed. A helyedben próbálkoznék minél több nagyobb céggel.De a azon kisebbeket sem hagyd ki, amelyek már "szájhagyomány alapján is jól fizetnek és fizetnek".

2013. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, többek is vannak ilyen helyzetben, mint Te. Én két hónapja jöttem el Magyarországról, és itt SOKKAL másabb a helyzet.


Nem vagy rossz ember, ne szégyelld magad. A helyesírásodból butának sem tűnsz. ;)


Ne add fel. Sok-sok helyre küldd el a jelentkezésed,akár keresnek embert, akár nem. Online, újság, személyes jelentkezés, hirdetések, munkaügyi központ... mindent használj ki. Otthon sajnos ritka kreatívnak kell lenni ahhoz, hogy állást kapj, ha éppen nem vagy "széjjel" iskolázva a megfelelő szakterületeken és nem értesz mindenhez (köztük magához a HR-hez is, hogy megfelelj egy interjún stb.)


Javaslom, hogy keress rá a neten a Hurrá állást keresek oldalra. Sok jó tanácsot kaphatsz a témában.


Sok sikert!

2013. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is kb 2 éve vagyok munkanélküli közben volt közmunka 27 vagyok jó lenne már valami meló mert igy nem tudunk se összeházasodni se gyereket vállalni
2013. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

2,5 éve :(

Apróbb munkák voltak, alkalmik is de főállás nincs. :( Szakmunkás vagyok így árkotásattni akart velem az önkormányzat 50 évesen. Nem vállaltam el ők nem fogadták el az orvosi igazolást így nem kaptam közmunkát és segélyt sem. A kertben dolgozgatok itthon. Mindig van mit csinálni.

Senki nem alkalmaz egy 50 éves embert a fiataloké a világ manapsság. Mindenhova csak őket keresik persze nem mondják ki de televannak fiatalokkal. A környékben nem is látni idősebb melósokat. Az összes korombeli szomszédom munkanélküli. Persze a fiatalok között is sok az.

Vidéki kisvárosban élek, semmi lehetőség nincs. :(

Nyári időben még akad valami feketén de ősztől tavaszig semmi. Szüleim nyugdíjából és feleségem munkájából élünk. Fiamnak sincs munkája most. Szeptember óta. Nagyon nem szeretem ezt a helyzetet! Sokszor vagyok magamalatt, néha még csúnyább gondolataim is vannak. :( Igyenélőnek érzem magam. Jó szakember vagyok mindig én voltam a cégnél az akitől kérdeztek aki megoldotta a problémákat. Amikor fiatal voltam az öregek voltak a főnökök. Ígérgették majd ahogy öregszek úgy jutok feljebb erre most az összes főnök fiatal suhanc. Megszünt a klasszikus ranglétra. Egyből a csúcsra ülnek a fiatal diplomások de fogalmuk nincs a szakmáról. Az öreg dolgozók hátán kapaszkodnak felfelé. Aki nem hülye vagy kinyitja a száját vagy túl jól dolgozik az kiteszik. Ne jelentsenek nekik konkurenciát

Olyan pofátlan némelyik fiatal vezető, hogy az már vérlázitó! Én soha nem mertem volna így beszélni egy munkatárssal se. Olyan magas lovon ülnek lesem látnak.

2013. nov. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy túl magasra tetted a mércét! Ha valóban mindenáron dolgozni akarsz,bőven találsz munkát!Még ha esetleg nem is hosszú távra. 42 éves férfinak sokkal több esélye van,mint egy nőnek!Ha van pl. átképzési lehetőség (hiányszakma esetén), akkor rugalmasnak kellene lenned. Hiszen a világ változik és követni kell a változásokat a fennmaradásért!
2018. júl. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Időközben eltelt közel 5 év.

Azt nem írtam, már háromszor váltottam, tanultam új szakmát, új területen. Megtaláltam a számomra legideálisabbat, 12 évet töltöttem el benne folyamatos tanulással fejlesztve magam. Amint a fidesz hatalomra került 2000 kollégámmal együtt leépített, hirtelen ott találtam magam a munkaerő-piacon. Az én speciális szakmai területemen így több tucat ember keresett munkát. Persze ennyire nem volt igény. :-( Első nekifutásra el is helyezkedtem, de sajnos csak határozott időre, pár hónapra, egy kismama helyére vett fel az egyik konkurens cég.

Mivel, utána nem találtam munkát, visszatértem az alap szakmámhoz. Nagyjából 20 munkahelyem volt néhány év alatt, pár hónapos megszakításokkal. Soha nem a munkámmal, a hozzáállásommal, a természetemmel volt a probléma, egyszerűen a cégeknek így érte meg, időről-időre új embereket vettek fel. (állami támogatásokat kaptak a munkanélküliek alkalmazása miatt, újra kezdő bért adhattak az új embernek, de több esetben a cég is bezárta kapuit)


Manapság közelebb vagyok az ötvenhez, mint a negyvenhez. A stressz és a kor hozta magával a magas vérnyomást, a cukorbetegséget, a gyomorfekélyt, gerincbetegséget. Ezekkel pedig nagyon behatárolódott, milyen munkát vállalhatok. Az alapszakmám részben erősen fizikai, így azt már nem végezhetem. A másik két szakmámból szintén kiöregedtem. Nem fizikálisan, hanem tudás, ismeretek tekintetében. Manapság teljesen más módszerekkel dolgoznak.

A hobbimból fokozatosan munka lett pár év alatt. Nejem nagyon támogatott ebben. Évekig ő volt a fő kereső a családban. Néhány éve mindketten kisvállalkozók lettünk. Nem élünk gazdagon, de megy a szekér! Saját magunk főnöke vagyunk, senki nem dirigál nekünk, mi osszuk be az időnket. Lényegében, akkor teremtünk magunknak szabadnapot, amikor akarunk, akkor dolgozunk, mikor szeretnénk. Most pl. hajnali 3:46 van, azért vagyok ébren mert pár perce fejeztem be a munkámat mára.


Tudnék mesélni a sok hülye munkahelyről, a számtalan értelmetlen közép és felső-vezetőről, cégtulajdonosról, de gondolom, evvel mások is hasonlóan vannak. :-(

Az elmúlt években pedig a politika is nagyon begyűrűzött a munkaerő piacra, aki nem ül közel a fazékhoz, annak semmi nem jut. :-( /gyerekkoromban is hasonlóan működött hazánk/

2018. júl. 22. 03:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!