Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Serdülőkorban alakul ki a...

Serdülőkorban alakul ki a személyiségünk?

Figyelt kérdés
Ti milyenek voltatok és lettetek?

2013. dec. 6. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem már személyiséggel születünk. Később azon már csak alakítani lehet.
2013. dec. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. dec. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A főbb személyiségjegyek kialakulnak, de egész életünkben formálódik a különböző ingerek és a velünk történtek hatására.
2013. dec. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A személyiség folyamatosan alakul, nincs egy meghatározott intervallum, amikor úgymond kialakul.

Megszületünk egy adott személyiséggel, aztán ez folyamatosan alakul.

2013. dec. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az alap személyiségem nem változott, egészen apró gyerekkorom óta megvannak bennem azok a bizonyos tulajdonságok amik most is. az önismeretem fejlesztésének köszönhetően azonban finomítottam pár olyan dolgon, amivel szemben a szüleim valamiért nem mertek fellépni, nyesegetni a vadhajtásokat. volt pár elég kellemetlen szitum a lobbanékony, meggondolatlan természetem miatt. mára megtanultam hallgatni, és észrevenni másokban azokat a hibákat, amik bennem is megvoltak, és sikerült korrigálni őket. persze nem szólogatok be senkinek, mindenki rájön vagy előbb vagy utóbb, h mi az amit javítania kell magán hogy jobban boldoguljon az életben.


sokat alakított a személyiségemen az az időszak mikor befejeztem az egyetemet, és elkezdtem dolgozni. az önfegyelmem fejlődött a legtöbbet, és még ha nagyképűségnek is hangzik, nagyon büszke vagyok magamra ezért. pláne ha viszagondolok korábbi önmagamra. uuuuhhh... :)


mindig figyelem magamat a különböző szituációkban, és igyekszem egyre jobbá válni. ez jót tesz az önbizalmamnak is. van még mit fejleszteni bőven, de én nagyon élvezem.


végül az egyik kedvenc idézetem Máraitól:

"Az igazi élmény az ember számára tehát elsőrendűen ennyi: önmagának megismerése. A világ megismerése érdekes, hasznos, gyönyörködtető, félelmes vagy tanulságos; önmagunk megismerése a legnagyobb utazás, a legfélelmesebb felfedezés, a legtanulságosabb találkozás. Rómában vagy az Északi Sarkon járni nem olyan érdekes, mint megtudni valami valóságosat jellemünkről, tehát hajlamaink igazi természetéről, a világhoz, a jóhoz és rosszhoz, az emberekhez, a szenvedélyekhez való viszonyunkról. Mikor értelmem eléggé megérett erre, már csak ezt az élményt kerestem az életben."

2013. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!