Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti semmilyen esetben nem...

Ti semmilyen esetben nem követnétek el öngyilkosságot? Megértitek, sajnáljátok esetleg eltélitek az öngyilkosokat?

Figyelt kérdés
Akkor is elítélendő,ha valaki súlyos betegség miatt szenved vagy ha teljesen menthetetlen az élete?
2013. dec. 10. 21:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Régebben öngyilkos akartam lenni , talán tényleg a szakadék széléről lettem vissza húzva. Még mindig nem vagyok boldog és kissé még mindig bennem van de most már tovább tudok menni

Elégé áttudom érezni ezeket az érzéseket amiket ilyenkor érez az ember de az öngyilkosság sosem megoldás hanem menekülés a semibe, léttelenségbe

2013. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én ha ilyen helyzetben lennék akkor BIZTOS öngyilkos lennék. De előtte megpróbálnák minél többet kihozni az életemből, vagy ha azt már nem lehet akkor a régi ügyeket lezárni, hogy megbékélve mehessek el. Majd az utolsó pillanat előtt lennék öngyilkos. Hogy a halál tudja hogy nem rettegek tőle, sőt a képébe nevetek.
2013. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Az esetben ha súlyos korlátozott beteg lennék, és a kezelésem több évig, egy vagyonba kerülne és még azután se lenne garancia arra hogy gyógyult legyek, akkor a tököm szenvedne inkább leugranék valahonnan, egy marék nyugtatóval amire rá innék.

Én megértem azokat akik ezt az utat választják, vannak olyan csalódások amiket minden ember máshogy él meg, és itt jön az hogy ha meghall az ember egy ilyet, rögtön azt hangoztatja hogy miért nem próbált meg változtatni.. Na most ha valaki meghal és nem tudod elfeledni azzal mit lehet kezdeni?

21/F

2013. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
87%
Apósom 2 hónapja felakasztotta magát,mert elhagyta a felesége.Itt hagyta a fiát az unokáit,nem gondolt bele mekkora fájdalmat okoz mindenkinek.Tudom szörnyen hangzik,de nem tudom sajnálni,ikább haragszom rá amiért ezt tette.kb még 6 hónapig törlesztjük a temetés költségeit,mikor mi is nehezen élünk,meg,mert öngyilkosságra a biztosító sem fizet.Szerettük mellé álltunk és mégis ezt tette.Igen elitélem,mert ezzel bánatot okozott a fiának a kislányomnak aki 8 éves és imádta a nagypapát.fontos,hogy az ember küzdjön amig egy leheletnyi esélye van.Nem magáért hanem a családért.Nem szabad önzö lenni
2013. dec. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Nem voltam depressziós, ezért azért az állapotért nem kezeskedem.
2013. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Én követnék el, ha úgy gondolom. Szerintem ez az ember autonóm döntése. Részben az emberi méltósághoz tartozik, hogy addig él, amíg akar.
2013. dec. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
45%

#4 Ez a te véleményed, az övé más volt.


Az meg iszonyat önzőség, hogy azt mondod mások miatt kellett volna élni, ha nem is akart. Ez sacc olyan, hogy ha te utálsz velem lenni, akkor is maradnod kell, mert nekem ez jó és szomorú lennék, ha nem tennéd.


Az meg, hogy így temettétek el a ti döntésetek volt. Lehetett volna minimalista módon is. Ezért ne rá haragudj.

2013. dec. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Ha tudom, hogy menthetetlen az életem(pl: rosszindulatú daganat egy halom áttéttel), akkor, amíg képes vagyok rá, bizony megölném magam. Mert úgy érzem, mindenkinek joga van méltósággal, emberként, nem pedig egy élőhalottként, tele csövekkel meghalni. És mivel eutanázia nincs, ezért más utat kell választani.
2013. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt öngyilkosság a családban. Ezért én soha nem tenném.
2013. dec. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
45%

4. válaszoló: Szerinted önzöség volt töle, hogy nem gondolt a gyerekeire, és öngyilkos lett.

Szerintem meg töled önzöség, hogy elvártad volna töle, hogy ö szenvedjen, csakhogy neked/nektek nem legyen rossz!

2013. dec. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!