Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti semmilyen esetben nem...

Ti semmilyen esetben nem követnétek el öngyilkosságot? Megértitek, sajnáljátok esetleg eltélitek az öngyilkosokat?

Figyelt kérdés
Akkor is elítélendő,ha valaki súlyos betegség miatt szenved vagy ha teljesen menthetetlen az élete?
2013. dec. 10. 21:15
1 2 3
 21/30 szokratesz válasza:
Az öngyilkosság, és az ahhoz vezető depresszió, egy egyszerű szelekció. Aki ennyire gyenge, hogy csak segítséggel képes életbe maradni, s folytonosan más ember segítségéért nyavalyog, öngyilkosságával csak erősíti az emberiséget.
2013. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Itt nem arról van szó, hogy csak az lehet depressziós aki elvesztette valakijét. Ez egy hosszú folyamat, aminek az lesz az eredménye, hogy az ember képtelen egyedül cselekedni és helyrehozni az életét.

Én sem dícsérem meg azt, aki el akarja dobni az életét, mert butaság. Csak azt nem értem meg, hogy miért jó az nektek, hogy keresitek bennük a hibát és dobálóztok olyan szavakkal mint gyávaság, meg saját hibája, és szinte mérőkanállal méricskélni, hogy bezzeg őt sokkal nagyobb trauma érte, de nem viselte meg ennyire. stb. Miért jobb ítélkezni mentálisan "beteg" emberek felett, mint segíteni vagy csak megpróbálni megérteni?

Örüljetek neki, hogy ilyen erősek vagytok és kibírtok mindent.

Amúgy meg jó, hogy nem megyünk vissza az Ókori Spártába és dobáljuk a Taigetoszról a szerencsétlen, elesett embereket, komolyan. Rengeteg művész, tehetséges tudós is öngyilkos lett akik nélkül szegényebb lett volna a világ ha nem húzzák addig, ameddig. Vannak ilyen emberek akik lelkileg sérülékenyebbek és az életük bizonyos pontján rossz döntéseket hoznak és kész. Lehet tovább ítélkezni.

2013. dec. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Ja és az utolsó előtti komplimentjéhez hozzáfűzném, hogy bezzeg mennyi élősködő, buta, primitív ember van aki csak úgy élvezi az életet és mérgezi maga körül a társadalmat hoszzú-hosszú évekig, mert eszébe nem jutna véget vetni a hedonista, semmitmondó, felszínes életének. Ők teszik egyre erősebbé a modern civilizációnkat mint ahogy azt nap mint nap tapasztalhatjuk...
2013. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
*kommentjéhez
2013. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 bumbi02 ***** válasza:

Hogy miért dobálozunk azzal, hogy gyávaság? Mert az.


Nagyon sok ember, aki akar élni, tele van tervvel, szerető családdal, meghal egy szerencsétlenségben, mások, akiknek meg megadatott hogy éljenek, egyszerűen lemondanak az életről, és megölik magukat.



És mint írtam: lehet sok mindenre hivatkozni depressziónál, és öngyilkosságnál. Mindkettő arra vezethető vissza, hogy valaki képtelen megoldani a problémáit, és még segítsége sincs hozzá. A segítség hiánya, az emberi kapcsolatok hiányát jelentik. Az emberi kapcsolatok hiánya pedig, azt jelenti, hogy eddig se igazán éltél.

2013. dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Akkor sem értem miért kell ítélkezni. Nem a te életed. Én legfeljebb sajnálom őket. Szerinted ki választja azt önszántából, hogy nem akar boldog lenni, vagy magányos lesz? Senki.

Megkérdezhetem, hogy tapasztaltál-e a családodban ismerőseid között öngyilkosságot és azért haragszol miatta?

2013. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Egyébként meg azért nem tartom gyávaságnak, mert szerintem az ember az életében a legjobban a saját halálától fél. Nekem bátorságom ne lenne megtenni mert félek a haláltól, az ismeretlentől és szeretnék élni amennyit csak lehet. Aki eljut arra pontra, hogy nem fél az már egy olyan tudatállapot amit én fel sem tudok fogni. Nem tartom gyávaságnak, valami egészen más az.
2013. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 bumbi02 ***** válasza:
Nem, nem lett senki se öngyilkos a környezetemben. Viszont haltak meg családtagjaim, és másoknak is halnak meg családtagjai. Olyanok, akik még élhetnének. Ilyenkor pazarlásnak tartom azt, hogy valaki azért öngyilkos legyen, mert képtelen kezelni egy problémát. Manapság már léteznek pszichológusok is, akik akkor is segítenek, ha nincsenek barátaid, családtagjaid akik segítenének (bár szerintem ez annyira kirívó eset - hogy ne legyen senkid, aki segítene -, hogy nem érdemes erről beszélni, mivel mint írtam az öngyilkosok nagyrésze nem ilyen szélsőséges esetből kerül ki)
2013. dec. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Én már jópár olyan emberrel beszélgettem aki megkísérelte, de nem sikerült neki és sokszor tényleg csak a figyelemfelhívás állt mögötte, egy segélyhívás és nem is gondolták komolyan, illetve féltek is tőle, és várta otthon őket a családjuk. Ezt én is valamilyen szinten önző dolognak tartottam, arra viszont jó volt, hogy a családok és barátok akkor döbbentek rá, hogy mennyire nem figyeltek oda arra aki a segítségükre szorult. Vagy nem vették komolyan a baját.

Vannak sajnos olyanok akiknek 4-ére sikerült viszont... És nagyon szomorú ezt látni.

Ja és ezennel bocsánatot kérek a kérdezőtől, hogy egy kissé elkanyarodtunk a témától.

2013. dec. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 bumbi02 ***** válasza:
Erre azt tudom mondani, hogy egyrészt nem ez a módja a segélyhívásnak, másrészt az meg a környezetének a "tanusítványa" - amiről persze nem ő tehet, hanem tényleg a környezetét írja le -, hogy csak ilyenek után kapják fel a fejüket, hogy mi van vele.
2013. dec. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!