Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit féltik az emberek az...

Mit féltik az emberek az adójukat a dohányzóktól? Az orvosokat is szIdják, ha valaki öngyilkos lesz, és megmentik?

Figyelt kérdés

Itt sokszor olvasom, hogy "És ezeket az én adómból gyógyítják! Remélem hamar beled*glesz, még nem sokat költött rád az állam!"

És állam leesik, ezek komolyan gondolják amit írnak? Ezen sírnak? Hogy "jajj, az én adóm! Az adóóóm!"

Ezek az orvosokat is szidják, ha megmentenek valakit? "hogy a r*hadékok az én adómból mentették meg!!!"?

Vagy ha valaki felgyújtja a mezőt, és a tűzoltók eloltották, azt is szidja, hogy "én adómból oltották el a k*cs*g gyerek gyújtogatását!"



2013. dec. 25. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Az én környezetemben szidják az öngyilkost, gyújtógatót egyaránt.

Valóban viszik az állam pénzét, más meg emiatt b§szik rá.

2013. dec. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Igen.
2013. dec. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy valakinek a könnyelmüsége saját magának okoz bajt ( azaz magánügye lenne, hogy megbetegszi és a saját pénzéböl lenne jogos a kezelését fizettetni), vagy egy mezö ég le, ami nem az illetöé, hanem másoké.
2013. dec. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Sokkal nagyobb baj, hogy ami a tűzoltók, orvosok, stb.-t ezekkel az idiótákkal foglalkoznak, addig nem tudnak olyanokkal, akiknek önhibájukon kívül kerültek bajba.

Aki olyan hülye volt, hogy magának okozta a baj, azzal ki kellene fizettetni az ellátást.

2013. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem támogatom a dohányzást, de engem az adózásnak ez a része nem érdekel. Sokkal jobban "fáj" az a pénz, amit cigányintegráció néven lopnak el. Ha a pénzt kell számolgatni, akkor a dohányosok egészségügye kevésbé érdekel, mint sok más felesleges kiadás.
2013. dec. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egészségügy nagyon meg van szorulva, érthető, hogy az emberek, akik az orvoshiány és a hosszú várólisták miatt nem kerülnek sorra valahol, felkapják a vizet, ha egy ilyet hallanak. Igazán nem is arra az öngyilkosra haragszanak, hanem arra a tényre, hogy ők még mindig várnak és várnak. Viszont ha a tényeket megnézzük, az öngyilkosnak lehet, hogy nincs szüksége egy komoly agysebészre, míg aki vár és vár, annak igen. Tehát az ő élete nem múlik azon, hogy azt a szerencsétlent megmentik e vagy sem, és ha az egészségügy nem küzdene pénz hiánnyal, akkor a ráfordított keret sem jelentene igazán semmit. A magam részéről én azt vettem észre, hogy sokszor az utálat és a harag oka nem is az a valami vagy valaki, akire kiadják.
2013. dec. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Itt a fűtési idény, sokaknak nem telik tüzelőre, ezért fáznak. Megkönnyeztető történeteket közölnek a médiák a szegény, nincstelen emberekről, akik nem tudtak a télre tüzelőt beszerezni.


Nagyon sokan önhibájukon kívül kerültek ebbe a helyzetbe, pl. az egykori Tsz. dolgozók, akik ma már többnyire igen öregek, s a téeszek megszűnésekor az országban mindenütt voltak ügyeskedők, akik széthordták a közös vagyont, magukra (és ellátatlanul) hagyva emberek százezreit. De a hír műsorokban látni olyan riportokat is, ahol ifjú anyuka nyilatkozik, keblén szorongatva a csecsemőjét, szájában az elmaradhatatlan cigarettával. Háttérben málló falazatú, hiányos tetőzetű kalyibával, melynek (jó esetben...) az ablaküvege helyén műanyag fóliát lenget a szél, a fal tövében ülő, vagy éppen tengő lengő népség mindegyikének szájában ott füstölög a cigaretta. (Nem egy esetben már tíz év körüli gyerekek szájában is...)


Könnyen kiszámítható, hogy napi egy csomag cigaretta éves szinten negyedmillió forint füstbe (levegőbe) eregetését jelenti, függetlenül attól, hogy az éppen segélyből, vagy ma már gyakrabban (kis) munkajövedelemből származik. Ha egy családban többen dohányoznak, egy doboz általában nem elég naponta.

Forint százezrek füstölögnek el, amelyekből az év során előrelátással lehetne téli tüzelő, vakolat a házra (ha már az ingyen sár nem megy fel magától a falra), lehetne belőle tető, és így emberi hajlék, lehetnének a kisgyermekeknek emberi hajlékaik, lehetne naponta emberi étel az asztalon...


A dohányzástól szerzett betegségek sajnos nem csak a dohányos, hanem passzív dohányos családtagjait is sújtják, mint ahogy az egészségügy (és így mindenki) kasszáját is alaposan apasztják. Teljesen jogos az észrevétel, hogy mindenki a saját zsebére felelőtlenkedjen, én sem kívánom senki élvezkedésének a számláját fizetni!

2013. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akik dohányoznak már magával a dohánytermék megvásárlásával sokkal több adót fizetnek,mint akik nem
2021. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!