Mijen ember az?

Figyelt kérdés
Milyen ember az aki oly mértékben depressziós hogy legszívesebben öngyilkos lenne, régebben már majdnem vonat alá sétált, de volt egyvalaki aki miatt nem tette meg. A mai napig miatta nem tesz valami hülyeséget, viszont mikor először majdnem öngyilkos lett valahogy egy része meghalt. Hiányzik valamije lényegébe (ezt a személyt éveken keresztül szívatták, basztatták és a barátainak hitt személyek csúnyán hátradöfték ezért ma már senkiben sem bízik). Mivel kb annyi kedve van a mindennapokhoz hogy legszívesebben meghalna, a lénye üres, és ha bármit a fejébe vesz hogy azt megteszi,legyen akár milyen apró, egy életcél méretét is elérheti a mindennapokban. Ennek a személynek nincs kedve élni, iskolába járni, melózni, a mindennapok része lenni, szó szerint semmihez. Az iskolában, munkahelyen, haverokkal és otthon is egy szép álarc mögé rejtőzik, és a problémáit magába zárja, elzárkózik a külvilágtól. Súlyos depressziós, és napi szinten gondolkozik az öngyilkosságon is. Legszívesebben meg is tenné de még mindig ott van neki az az egy ember akinek nem akar fájdalmat okozni. Mi a véleményetek, mit kéne tennie, vagy mit csináljon ? (pszichológushoz a életbe nem tenné be a lábát)

2013. dec. 20. 23:54
1 2
 1/15 intrepid ***** válasza:
"(pszichológushoz a életbe nem tenné be a lábát)"Pedig muszáj lenne, mert egész jól lehet kezelni az ilyen állapotokat.
2013. dec. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kihagytam egy részt, elnézést. Régen ijen:"nemvisszaszólok, majd csak elfelejtenek" típusú nyápic gyerekvolt, és ő maga nem akar változni, mármint nem akar megint olyan lenni mint régen. Szó szerint gyűlöli azt aki volt. A változás nemigen jöhet nála szóba, amint odaterelődik a szó hogy, neki ilyen olyan gondja volt, az a válasz hogy: Jó hogy volt mert azé vagyok aki vagyok.

Ő önmagáért nem aggódik, szinte tetszik neki ez az élet... csak ugye más aggódik érte ...

2013. dec. 21. 00:39
 3/15 anonim ***** válasza:

na hát én ilyen voltam/vagyok. Nade pszichológus nélkül szerintem ezt meg nem oldja. Én nem régóta járok pszichoterápiára de ott szembesültem vele, hogy bár azt hittem mindent tudok magamról: Ezeknek az öngyilkossági hajlamoknak sokkal mélyebb okai vannak mint hogy valaki egyedül, vagy szakszerű segítség nélkül vágjon neki ennek.

Nagyon durva ez a terápia, fájdalmas, de ugyanakkor ha már az öngyilkosságnak adnék egy próbát előtte egy pszichológusnak miért ne? ha már nincs veszíteni mit, miért ne. még mindig megvannak a hajlamaim elég erősen, de azért van bennem egy gondolat, hogy mivan ha mégse n leszek a következő aki leugrik valahonnan. nekem is abszurdnak tűnik mert valami bennem röhög rajtam, hogy "úgyis az lesz" de eddig nagyon nem bántam meg, hogy pszichológushoz kerültem. mert a pszichológus messze nem olyan mint a pszichiáter, nem kell tőle tartani!!!!!!!

2013. dec. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nemlenne jó a pszichológusnak sem ha elmenne mert nagyon betud rágni ha valaki nagyon a múltjába turkál. Pl nemrég találkozott valakivel akit régen ismert (szivatta őt) és azis megismerte, egyet beszólt neki őmeg olyat lekevert hogy a gyerek leült.Félelmetesen megváltozik a kedve, viselkedése és lényegében mintha kicserélnék ha a multjáról van szó. Amikor rá lett kérdezve, mintha a jókedv állarca leesett volna és egy teljesen más embert lehetett látni. Akkor elszürkült hirtelen, érzések , jókedv és minden mintha kikapcsolták volna. Véresen komolyvolt és még egy mosolyt sem eresztett el. Nemmerek belegondolni hogy egy pszichológussal mit csinálna ha az komolyabban nekiállna a kérdéseivel stb...
2013. dec. 21. 19:26
 5/15 anonim ***** válasza:

szerintem te magadról beszélsz. De figyelj egy pszichológus arra van kiképezve, hogy az ilyen dolgokkal is tisztában van és igen a terápia során kijöhet az agresszió. A múltban való túrkálás nélkül pedig a jelen nem változtatható. A pszichés probléma nem olyan jellegű, hogy csak gondolsz egyet és elmúlik, mert az ilyen mondatok hogy "csak akarni kell stb" a lélek betegségét nem javítják. Ha szeretnél beszélni a pszichológusról/terápiáról, írj privátot és kérdezhetsz bármit, amire tudom a választ elmondom. A pszichológus megválasztása is fontos. Ha nem telik magánra akkor mindenképp egy fiatalabb klinikai szakpszichológusra lesz szükség. Vannak szemémt pszichológusok, de meg lehet a TB-sek közt is találni azt aki rendes és van jó szaktudása. Az hogy ilyen agresszívan fordul valaki a múlt felé szerintem súlyos traumákra utal, amivel érdemes kezdeni valamit. nem csak az öngyilkosság elkerülése végett. de ez az ember ha jól értem azért nem lesz öngyilkos mert van valakije. velem is pont így van. viszont rájöttem, hogy így hogy öngyilkos ugyan nem lettem de nap mit nap csak a baj van velem - így a másikkal sem teszek jót. Nem magamért próbálom a pszichológust. magamért nem csinálnék már semmit. De azt látom nincs más mód, ezen haver, gyógyszer, tudás, hobbi, pénz NEM SEGÍT...

csak a szakszerű segítség. Különböző terpiák vannak, mondjuk egy "hipnotikus" állapotban beszélni a múltról nem biztos hogy agressziót vált ki. Sokféle módszer van. Egy próbát hidd el nagyon megér!!!! lehet egy értékes embert ment meg a pszichológus a halál torkából!

2013. dec. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Természetesen magamról beszélek, aki ily mértékben szarkedvű az nehezen nyílna meg másnak ennyire ^^. Amúgy meg , a pszichiáterhez nem fogok elmenni, mert én nemcsak tisztában vagyok a gondommal de el is fogadtam azokat, és őszintén jobbnak vélem hogy igaz, depressziós vagyok, de ugyanakkor sokkal erősebb mint régen, amit nemigen adnék fel. Mentálisan egy dolog tart stabilan, de amíg az az egy dolog a helyén addig nem lesz probléma. Csak kicsit nehéz igy a mindennapokat élni, ezért gondoltam hogy valami hasznosat is hallhatok majd itt, nemcsak pszichiáterhez beutalásokat xd
2013. dec. 21. 22:22
 7/15 anonim ***** válasza:
nem pszichiátert mondtam. és mindenki azt hiszi van hogy tisztában van vele. mondjuk nem értem hogy miért kell kiírni egy ilyen kérdést ha csak a pi*ba küldöd aki segíteni akar. ha neked így jó, akkor nincs miért kiírni a kérdésed....ez kb olyan mintha vki odalökné, hogy fáj a fogam de nekem így jó. :( a kérdésre meg hogy milyen ember vagy? szerintem bajban lévő ember vagy, aki ha nem kap segítséget nem lesz jobban. a szívbeteg is elmegy az orvoshoz, mert tudja hogy azzal nem lehet kukoricázni.... tetszik nem tetszik ez is betegség - aminek súlyos következményei lehetnek :(
2013. dec. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
még annyit hogy erre nincsennek "házi praktikák"... nincs könnyű terelő megoldás amit csak úgy előkaphatsz a semmiből ha szükség van rá. mint ahogy hosszú folyamat volt hogy ide jutottál az is hosszú folyamat hogy innen kimássz. Én azt mondom ha szereted az illetől, akkor mégis érdemes megpróbálni, mert tetszik nem tetszik ezt ő is megsínyli, akkor is ha nem mondja vagy nem látszik
2013. dec. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nem szeretitek az okoskodókat, de Kérdező, KÖNYÖRGÖN TANULJ MEG HELYESEN ÍRNI!!!!!
2014. ápr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Könyörgön ? Majd csak utánad tesó ^^
2014. ápr. 13. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!