Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme ennek az örökös...

Mi értelme ennek az örökös körforgásnak, dolgozz, egyél, aludj?

Figyelt kérdés
minden gond és lélek megoldatlanul várja a megoldást, minden segítség, és emberi viszonyt mellőzve, amikor még a "szeretteidnek" sincs ideje se kedve rád, mi értelme élni, ha pont a lényeg veszik el?

2013. dec. 27. 13:15
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
mondjuk mert nincs megfelelő egzisztenciája és mert nem jutott el odáig hogy keresőképes legyen és fenntudjon tartani egy albérletet... a mai világban ez miért olyan meglepő neked?Egyébként nem a kérdésre válaszoltál! :)
2013. dec. 27. 17:18
 12/22 bumbi02 ***** válasza:
Lehet erre a kérdésre egyáltalán válaszolni? 25 évesen azért már valamerre kéne tartani, az önsajnáltatáson kívül, annál még az is jobb, ha az örökös körforgásban vagy, mert legalább elmondhatod hogy már haladtál az életben.
2013. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
most segíteni jöttél,vagy kioktatni,kiforgatni?az élet nem verseny,és nem hiszem hogy mindenkinek kor szerint kéne felmutatni mit ért el..mivel nem egyenlően indulunk az életbe semmilyen téren sem,nem hiszem hogy ezt egy kívülállónak kell megítélni,pláne úgy hogy semmit nem tudsz rólam...még mindig nem a kérdésre válaszoltál!
2013. dec. 27. 17:22
 14/22 bumbi02 ***** válasza:

Akkor válaszolok konkrétabban, mert nem értetted a válaszom.


Az az értelme az örökös körforgásnak, hogy azt kihasználva előrébb juss. Sokan úgy vannak az örökös körforgásban, hogy 10 éven át csinálják, és épp arra jó, hogy megéljenek. De lehet úgyis "örökös körforogni", hogy az "befektetés" legyen. Hogy pár hónapig, vagy 1évig csak dolgozz, egyél aludj, de utána ennek köszönhetően jóval kevesebbet kelljen dolgoznod, vagy jóval több pénzért. Ha mindig csak a kényelmet várja az ember, - ő nem akar anynit dolgozni -, akkor sose jut előre..

2013. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat,de azt hiszem félreértetted a kérdésemet,a kérdés nem csak szó szerint értendő,hanem a lelki részére akartam kilyukadni,épp ez az az örökös körforgás,ami már ne motivál,ha valaha is motivált bárkit is,amikor segítséget és támogatást szeretnél,de mindenki csak hajt előre tovább,a következő étkezéshez és ha netán tényleg pihensz,akkor sem vagy boldog...
2013. dec. 27. 17:36
 16/22 bumbi02 ***** válasza:
Ha pihensz és nem vagy boldog, akkor nincs célod, vagy nincs elég erős célod ahhoz hogy csináld a "dolgozz-egyél-aludj" körforgást. Példának okáért karácsony napján reggel 9-korbementem dolgozni, és este 11-kor értem haza, aztán alvás. A többi napomon is hasonlóan nincs időm semmire, de van célom, ami "erőt ad", ha úgy érezném, hogy az élet lényege elveszne. Hisz az élet, az maga a céljaink teljesítése. Kinek mi a saját célja.
2013. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
igen,de pont ez a cél az ami nem motivál és nincs más ami motiváljon,mert írtam is hogy,minden gond,és lélek,megoldatlanul várja megoldást minden segítség és emberi kapcsolat nélkül...így nem látom értelmét...még mindig nem érted!!
2013. dec. 27. 22:13
 18/22 bumbi02 ***** válasza:

"igen,de pont ez a cél az ami nem motivál és nincs más ami motiváljon,mert írtam is hogy,minden gond,és lélek,megoldatlanul várja megoldást minden segítség és emberi kapcsolat nélkül"


Persze, hogy nem értem, mivel képtelen vagy normálisan, érthetően megfogalmazni..

2013. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
magyarul nincs senki aki segítene,vagy egy biztos irány,mert mindenki csak kóborol és kapaszkodókat keres a túléléshez,ennek így már nem látom érelmét!
2013. dec. 28. 13:56
 20/22 bumbi02 ***** válasza:
Biztos irányt mindenkinek saját magának kell találnia, a segítség pedig csak hasznos, és jó hogy ha van, de alapvetően meg kell tudni élni segítség nélkül.
2013. dec. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!