Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek normalis volt a...

Szerintetek normalis volt a fogorvos? Lehet ilyet csinalni? Kerlek olvassatok el

Figyelt kérdés

3 napja nagyon fajt a fogam elol,mert hat lyukas.

Amikor fajt akkor a fejem hatul meg luktetett.

Nagyon eros fajdalom csillapitot kellet szednek abbol is 2-ot hogy elmuljon,par orara.

Ma vegre eljutottam a fogorvosnal,hozza kell tennem hogy egy fiatal no a fogorvos.

Magyarazom neki,hogy ha ha mar vizet is iszom vagy ha a nyelvemel hozza erek nagyon faj.

Erre fel elkezdte kopogtatni erosen,es persze turtem,egy mukkom sem volt.

Aztan azt mondja nekem,hogy valoszinuleg gennyes,es igyhat meg erzestelenitore sincs szukseg,mert az idegek el vannak halva.

Mondom en neki jo hat o tudja,o az orvos.

Erzestelenito nelkul elkezdte furni....hat had ne mondjam ahogy hozza ert a furoval,egy olyen eles nyilallast ereztem,hogy elsirtam magam.

Erre fel azt mondja,hogy hat megis csak ad egy eros erzestelenito injekciot.

Mondom neki,persze adjon,meg szinte megvaltas volt.

Beadja az injekciot DE arra lettem figyelmes hogy csak fent a fog inyembe adta be azt is csak egy helyre.

Maskor amikor voltam mas dokinal azok mindig a fog inyben felol tobszor is megszurta tobb helyen,es meg a szajpadlasomban is kaptam tobb helyes,hogy zsibadjon el rendesen.

Mondom magamban hat o a doki o tudja.

Na miutan a szuri utan el telt kb 2-3 perc erzem hogy csak a fog inyem zsibad,es kezdtem a nyelvemmel piszkalni a fogamat,es hat ugyanugy fajt.

Kerdi a noci tollem,hogy ha elzsibadt e rendesen.

Mondom en neki az igazat hogy hat a fogamat meg mindig erzem hogy faj,De mintha a falnak beszeltem volna,figyelembe se vett.

Elkezte megent furni,es hat persze csak fajt...mar mocorogtam epp hogy nem visitottam a fajdalomtol,amikor is megal a furoval,es azt mondja nekem felemelt hangall,hogy ha ennyire faj akkor emeljem fel a karomat,es ne mocorogjak.

Mondom en neki de hat nagyon faj es nem zsibadt el egyaltatan.

Mintha a falnak beszeltem volna furta tovabb.

Perce nehany masodperc utan mar a karom a levegoben volt,es mar hadonasztam hogy hagya mar abba,csak nem hagyta.

En mar eltoltam a kezet,es elkeztem sirni,hogy adjon meg erzestelenitot mert en mar nem birom tovabb.

Kiabalva mondja nekem hogy de en ertetlen vagyok,hogy mar annyira gennyes hogy az idegeim a fogamban el vannak halva,es hogy az elso se kellet volna.

N de birjam mar ki mert mar nincsen sok.

Mondom en jo,de ha tudtam volna hogy mi var ram persze soha nem mentem volna bele.

Elovette azt a tut amivel szedik az ideget....mondom en magamban hogy hat biztosan ad zsibasztot,erre csak ugy felszurta a fogamba....

Komolyan mondom meg az orrobol is elindult a ver annyira felmehetett a vernyomasom,de amikor kihuzta omlott a ver a fogambol.

En felaltam,mondtam neki,hogy ne haragudjon,de en most elmegyek.

Kerdeztem mennyivel tartozom,kifizettem...es eljottem

Az uton az autoban azt se tudtam hogy erek haza ugy sirtam.

Meg eskudtem hogy en ahoz a nohoz mig vilag a vilag soha tobbet nem megyek.

Szerintetek en vittem tulzasba?

Vagy a doktorno volt a hibas?

Valaszokat elore is koszonom.


2013. dec. 30. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Kifogtál egy rossz fogorvost. Igazán sok, amit ki kellett állnod. És mindezért fizettél is? Állami, vagy magán orvos volt?
2013. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Magan es 3500ft-ot fizettem
2013. dec. 30. 19:44
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem normális! Keresd meg a betegjogi képviselőt!
2013. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez egy idióta....de nem tudom mi van ma én a lányomat vittem ma fog dokihoz,jön a bölcsesség foga előtte letelefonáltam elmondtam mi a baj,mondta a dokinéni menjünk most azonnal...erre mikor bemegy a lányom közli vele,hogy feleslegesen jött ide mert nem is tud vele mit csinálni(mindezt úgy hogy meg sem nézte)majd közölte,hogy szerinte nem is jön neki a foga...mondta neki a lányom,hogy de majd megőrül úgy fáj erre nagy duzzogva meg röntgenezte és közölte,hogy menjen el a szájsebészetre.Kérdeztük hogy valami fájdalom csillapító amíg nem jutunk el oda..hát ő most erre mit adjon?Majd kérjen ott valamit!

Szóval totál együtt érzek veled..

Ja nem vitted túlzásba..sőt le a kalappal,hogy ennyit kibírtál!!!

Biztos nem fizettem volna neki egy fillért sem!!

2013. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Akkor csak nekem van igazam abban,hogy nem helyesen kezelt!

Tudtommal ha genyes a fog,akkor eloszor gyogyszerrel kezelik nem?

Es csak utana nyulnak hozza.

Nem hogy meg az erzestelenitot is sajnalta,mikozben istenem kifizetem,nem ingyen kertem,hogy csinalja meg

2013. dec. 30. 19:51
 6/13 A kérdező kommentje:

Amugy 26 eves no vagyok.

Moat vissza gondolva banom is hogy fizettem,inkabb jol pofan kellet volna.hogy ussem hogy neki is fajon egy kicsit!

Amugy szerintem ha volt 3-4 ev koztunk

2013. dec. 30. 19:54
 7/13 anonim ***** válasza:
A gennyes fognál nem hat az érzéstelenítő. Ez a probléma. Antibiotikummal lehet kezelni a gyulladást,de ha nagyon be van gyulladva már ez sem húzza le, ilyen esetben nincs más megoldás mint ez ami veled történt, muszáj belefúrni érzéstelenítő nélkül, mert csak ez enyhíti a fog belső feszültségét, és kihúzni ami gyulladás esetében szintén nem jó, ez a végleges megoldás más út nincs. Tulajdonképpen nem kell megvárni amíg ennyire begyullad, tehát időben kell menni. Együtt érzek veled én is jártam már így, pokoli kín, de a fogorvos sem tud mást tenni.
2013. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De peldaul megalhatana ha faj,es nem tovabb furni szerintem.
2013. dec. 30. 20:02
 9/13 anonim ***** válasza:
Bizony ..antibiotikum..és max.megnyitni egy picit,hogy ne feszüljön......de nem furkálni amíg az ember össze nem sz...magát!!!
2013. dec. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gennyes, gyulladt fogat nem szabad fúrni! Ilyen esetben csak erősebb fájdalomcsillapítót írhatna fel és csak akkor szabad kezelni ha elmúlt a gyulladás.

Mindenképp nézesd meg a fogad egy másik orvossal.

2013. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!