Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem hagy nyugodni az alábbi...

Nem hagy nyugodni az alábbi történet, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A történet röviden: a lakásom környékén már egy párszor láttam egy fiatalembert, elég szakadt, nincs normális téli ruhája, szóval, hajléktalannak tűnik.

Ma viszont megszólított, hogy nem tudnék-e valahogy rajta segíteni, nem muszáj pénzzel, elég egy kis ennivalóval. Volt is nálam, odaadtam, közben elmesélte, hogy a szülei kidobták, 24 éves, lépcsőházakban alszik, nincsenek barátai, ismerősei, 8 általános végzettsége van, nem tud munkát vállalni, mert nincs lakcímkártyája, pedig nagyon szívesen dolgozna.

Megsajnáltam, gondolhatjátok, és felajánlottam neki, hogy megkérdezem az egyik ismerősömet, aki lehet tudna segédmunkás állást. Erre közölte, hogy őt fizikai munka nem érdekli. Köpni-nyelni nem tudtam, mit képzelt, hogy majd szakma nélkül, minden nélkül hol fog tudni dolgozni?

Ahelyett, hogy örült volna, "hirtelen mennie kellett".

Azóta nem hagy ez nyugodni, mert egyébként egy jóravaló, értelmes, nem elzüllött, udvarias embernek tűnt, aki egy kis segítséggel vissza tudna illeszkedni a társadalomba.


Szerintetek próbáljak még segíteni neki?

Akarja-e egyáltalán? Akar-e az ilyen egyáltalán dolgozni, vagy csak azt várja, hogy majd az emberek úgyis adnak egy kis aprót?

Megéri-e "vesződni" vele?


2014. jan. 8. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Van akin nem lehet segíteni.
2014. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges az ilyennek segíteni.


Felajánlottad, hogy lehet, tudnál neki szerezni segédmelós állást, amiért azért kapna annyi pénzt, hogy egy egyszobás, koszos kis szuterént kibéreljen.


Szerintem csak sajnáltatni akarta magát.

2014. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Szerintem aki ki akar törni ebből az állapotból, az mindent elvállal. Még meg se próbálta a munkát, és már most kell neki. Szerintem felesleges neki segítened, nem érdemli meg. Viszont biztosan van olyan, aki örülne a segítségednek, ha mindenképpen valakit segíteni szeretnél.
2014. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Gondolj bele, hogy ha csak 8 általánosa van, 24 éves és a szülei kidobták, és ennek ellenére nem hajlandó fizikai munkát végezni - akkor ott valami nagyon nem stimmel vele.

Eleve mindenféle végzettség nélkül semmi esélye nem ilyen munkát találni, és valószínü, hogy éppen ezért küldték el a szülei is, mert csak élösködni akar, dolgozni nem.


"egyébként egy jóravaló, értelmes, nem elzüllött, udvarias ember"


értelmes, meg udvarias lehet, de jóravaló ilyen hozzáállással nem

2014. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. asszem nálam is pont itt lett volna vége a történetnek.. basszus, 8 általánossal mégis mit gondolt? Én a helyében elvállaltam volna, tanultam volna tovább mellette, hogy legalább érettségiig, de inkább valami szakmunkásvizsgáig eljussak. Hagyd.. majd rájön magától. Talán.
2014. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Apukamtol is kert egy fiatalember egy szazast,apam mondta,hogy tud munkat adni.Kis gyomlalgatas, kert rendbetetel, de pici kert,nem nehez fizikai munkaval par ora alatt osszedobta volna. Kapott volna rendes fott kajat,tisztesseges bert arra a napra, plusz egy csomo hasznalt, de tokeletes allapotu ruhat. Szerinted elfogadta?
2014. jan. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

NEM. Nő létemre 2-évig a nagy munkanélküliségbe nehéz fizikai munkát végeztem,egy asztalosipari cégnél,csiszoltam meg ajtópántokat,fiók görgőket szereltem,nagy súlyokat emelgettem.Mert akkor nem találtam mást.

Hajléktalan de válogat,jó nagy egója van,gondolom tehetsége,kitartása kevesebb!"

Egyszer egy gyorsétterem előtt,kunyerbált'egy szakadt ember,-pénzt kért,hogy ő már 3-napja nem evett.-Előtte nem sokkal vásároltam reggelit és megmaradt két kiflim,meg egy medvesajt,hát nekiadtam....-Hozzám is vágta rendesen,hogy ő pénzt kért és én kiflivel akarom kiszúrni a szemét.Néha az ilyesmi megingatja az egyébként fejlett empátiámat.

2014. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vigyázz, többször is elő fog még ilyen fordulni, más szituációban, más küllemű emberrel. Ezek jelentős részben pszichikailag pszichopatának minősülnek, legfeljebb nem túl megnyerő, de mégis egészen hihető módon adják elő történetüket, bízva abban,hogy valamit ki lehet csikarni a emberekből, de persze azután valahol mégis kilóg a lóláb. Nem kell minden elhinni, de a normális emberekre ugye mégis az jellemző, hogy azonnal, mindent elhisznek és bevesznek. A pszichopaták pedig megnyerő stílusban kihasználják ezt.
2014. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 intrepid ***** válasza:
100%
Más a seggét 77szer a földhöz verte volna egy ilyen ajánlattól, dolgozik, kikupálódik, azután ráért volna gondolkodni, hogy hogyan tovább. A szülei is valószinű nem ok nélkül tették ki a szűrét. Lehet meglopta őket, narkózott, mittudomén, de ok nélkül nem raknak ki egy gyereket. Fedél a feje fölé, egy tányér leves jutna akkor is, ha nem dolgozik. Ne gyötörd magad rajta, lépjél tovább.
2014. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ezt a történetet csak kitalálta, hogy meglágyítsa az emberek szívét.

Te sem vagy százas, ha hiszel neki, már bocs. :D

Hogy segíts-e neki? Persze! Mivel ugye nyolc általánossal irodai munkát nem fog kapni, majd vigyél neki pénzt, meg kaját, esetleg fogadd is be. :D

2014. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!