Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég hosszú történet, tanácsta...

Elég hosszú történet, tanácstalan vagyok, hogy mi is lenne a legjobb ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Először is, köszönöm, hogyha elolvasod, és tanácsot adsz.

1 hónapja kezdődött az egész. Párom összeveszett anyjával (ott laktunk) el kellett jönnünk, olyan durva szinten sikerült a veszekedés. A pénzt addigra leadtuk, szóval 10ezer ft-tal jöttünk el én anyumhoz. Nem lenne itt semmi gond, de tesóm elég fura alkat, így állandóan attól kell tartani, hogy épp milyen kedve van, mert, ha rossz, akkor meg se lehet szólalni, mert félő, hogy balhé lesz. :/

Meg, az az igazság, hogy hiába vagyunk külön helyiségbe, még sincs semmi magánszféránk, mert konyha is ott van mellettünk, meg nappali is, és ugye anyum is ott kotoncol meg mindenki más is.. Szóval eléggé idegesítő tud lenni a dolog, amikor pl hétvégén aludnánk 9-10ig, de 7-8nál tovább nem tudunk.


Van egy másik házunk, tesóm felajánlotta, hogy besegít nekünk, hogy felépítsük, és odamehessünk lakni, mivel áprilisba megszületik a kisbabánk.. Ez sem lenne ugye rossz, de a ház az az. Se víz benne, falak csupa vizesek, ajtók, ablakok kitörve, fürdőszoba sincs, szóval elég sok lenne a felújítani való. Már utalt pénzt, szóval elkezdődtek a munkálatok, de én több dologtól is félek.. Az első ugye az, hogy nem lesz kész áprilisra. Meg, lehet, hogy hülyeség, mert tudom, hogy örülnöm kéne, hogy úgymond kapunk egy házat, de valahogy akárhányszor odamentem, nem tudom elképzelni benne az életem, és ez olyan rossz.. :(


Volt arról is szó, hogy veszünk fel hitelt, mert volt itt a közelbe egy eladó ház 3 millióért, de kiderült, hogy sajnos nincs benne fürdőszoba, így füstbe is ment a tervünk.. Szocpolra gondoltunk még, de neten úgy olvastam, hogy használt házvásárlásra nem lehet igényelni.


Visszatérve másik házra, az is még a gond, hogy ugye mi 5en vagyunk testvérek, és mindegyikünknek van benne részünk. Anyumtól meg bátyámtól nem is félek, de ott van a többi tesóm, akikből azért kinézem azt, hogyha fel lesz újítva, akkor majd jönnek tartani a markukat. Meg, mindenki azt mondja, hogy csak ideiglenesen laknánk mi ott, mert utána tesóm költözne oda, és szerintem, érthető, hogy így nem akarok pénzt költeni rá, mert akkor minek, ha tegyük fel 1-2-3 év múlva el kell onnan mennünk.. Egyszer már jártunk így, mert párom anyjánál is elég sok mindent felújítottunk házon, mire megszületik baba, és ugye onnan is ki lettünk rakva, pénzünk meg áll a házba, nem szeretném még egyszer átélni a dolgot..



Nagyon tanácstalan vagyok. Legjobbnak én azt látnám, ha ugye vennénk fel hitelt, és akkor vennénk egy kis parasztházat, amit mi saját elképzelésünk szerint újítgatnánk, ami a mienk lenne, nem pedig attól kellene tartani, hogy mikor kell elköltöznünk. Csak hitellel is az a baj, hogy párom minimálbérre van bejelentve, és ekkora hitelösszeget úgysem kapna meg. Szocpol is jó lenne, de nem tudom, hogy hogyan is működik.. Meg, most már, hogy ugye el lett kezdve újítva a ház, nem léphetünk már vissza, már nem mondhatjuk azt, hogy akkor mégse csináljátok meg, mikor már több százezer ft rá lett költve. :/


2013. jan. 22. 09:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%
Mar ne is haragudj Kerdezo! De erre a semmire hogy mertetek bevallalni egy gyereket???
2013. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Szocpol: Házasok vagytok? Én úgy tudom hogy csak nekik jár. De gondolom ez lenne a legkisebb probléma.


Jogosan érzed azt hogy a "kapott" házba nem költenél pénzt, mert ha jól értem, csak kölcsönbe kapnátok.


Amit tanácsolnék neked az, hogy ha tudtuk menjetek el albérletbe. Nekem augusztusban született meg a kisfiúnk, mi a nagymamámmal élünk, és ráadásul csak ő van itt meg a fia. De egy őrület... Mi is elfogunk menni albérletbe, amint tudunk. Ha nyugalmat szeretnél, és erre szükségetek is lesz a baba mellett, sürgősen keressetek egy albérletet, ha csak ideiglenesen is.

2013. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Amugy fogalmam sincs, ahogy latom mar nincs hova mennetek, hitelt nem fogtok kapni sztem.

Probaljatok meg rendezni a viszonyt az anyossal, mas megoldast nem nagyon latok.

2013. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok a feje fölött pálcát törni senkinek, de ez a hely arra is jó, hogy az ember kimondja nyíltan a véleményét. Ha úgy vesszük Te is ugyanúgy tartod a kis markod, mint a testvéreid, különben tettél volna azért, hogy ne így legyen. Itt most arra gondolok, hogy semmilyen körülmény nincs megteremtve annak a kis gyermeknek. Csak úgy idepottyan erre a világra, aztán majd csak valahogy. Hitel úgy, hogy minimálbér? Ez komoly? Hogy lehet valaki ennyire felelőtlen? Mert ha nem jönne a baba, az lenne az elsődleges, h ketten a pároddal álljatok a saját lábatokra, de így.... Bármi lesz, kitartást és erőt kívánok, mert az elkövetkező évek piszkosul nehezek lesznek!
2013. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek alberletbe
2013. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon egyszerű a megoldás! Azt a házat, amit most készültök felújítani meg kell vásárolnotok a testvéreidtől. Mivel az 5 ember tulajdona, azt ugye egyiktől sem várhatod, hogy önként és dalolva adja neked a részét, hiszen soha nem tudhatja, neki mikor lesz a pénzre szüksége, mikor hogy alakul az élete! Az is jogos, hogy Te addig nem költesz rá, bár lássuk be, ha Te fogsz ott lakni a családoddal, Te is lakod le, Te amortizálod le!!!! (ezt valahogy mindig elfelejtik az ilyen esetekben!) A legtisztább és vitamentes dolog felértékeltetni a házat megegyezni mennyiért lehetne eladni és az ötöd részeket kifizetni a jogos tulajdonosának!

2013. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Nem volt tervezett a baba, a 14. héten tudtuk meg, hogy lesz, addig megjött, szóval ezért nem kell oltogatni.


Albérletre mi is gondoltunk, csak az a baj, hogy ez egy kis város, és nem nagyon találni albérletet, kérdezősködtem már sokat, meg, ugye sokan meg azért nem adják ki nekünk, mert látják, hogy babát várok.. :/

2013. jan. 22. 09:52
 8/27 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Átérzem a problémád, Valóban ugy látszik első pillanatra örülnöd kellne. Valójában ez egy nagy csapda. Kapsz valamit ami nem a Tied. Beleölsz aztán távozhatsz.

Veszélyes és idegörlő helyzetek ezek.

Ennél valóban jobb a hitel a bankkal sokkal egyszerübb tárgyalni ők a kezdettől fogva tartják ugyan a markukat, de csak azt, érzelmi oldala nincs. A ház pedig a sajátod.

Ebben a helyzetben az tünik nekem a legjobbnak hogy telekáron venni éphogy lakható házat s melllé felépiteni szocpolból új házat. És amit csak lehet bontottan szerezzni. Téglát nyilászárót stb. Jönnének segiteni?

Én ilyent még sose csináltam de sok árnyoldalt hallottam. Ha nem lakik ott az ember ellopják amit lehet, a munkások kilopják a szigetelést, stb.

Csak javaslom hogy gondoljatok bele ebbe a lehetőségbe mik a hátulütői, járható út e?

2013. jan. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Elhiheti mindenki, hogy én sem így terveztem se az én életem, se a gyermekem életét, nem így képzeltem el egyáltalán.


Valaki írta, hogy rendezzük anyóssal a viszonyt. Először én is ezt szerettem volna, de kerek perec kijelentette, hogy oda nem mehetünk vissza többet, meg az is az igazság, hogy nem szeretnék úgy járni, hogy tegyük fel, visszamegyünk, és akkor pár hónap múlva megint jön egy veszekedés, és akkor a pár hónapos babával induljak útnak..

2013. jan. 22. 09:59
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Szocpol csak újépítésűre, meg házépítésre van, és az is csak kettő gyerektől, és minimum 60 nm-re. gondoltam, szólok erről.
2013. jan. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!