Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha ilyen szörnyű...

Mit tennél ha ilyen szörnyű dolgok történnének veled? A történet hosszú.

Figyelt kérdés
Most volt egy éve,hogy a páromat kirúgták a munkahelyéről.Van egy 3 éves kislányunk ,és egy panellakásunk amit svájci hitelre vettünk meg 25 évre.A párom mindent megmozgatott ,hogy munkája legyen,és külföldön egy ismerőse által munkához jutott.Tavaly március közepén kiutazott és összeköltözött azzal az ismerősével. Skype-on tartottuk a kapcsolatot.Én is utána akartam menni,és megbeszéltük a kedves anyósommal,hogy ő is velem jön vigyázni a kislányunkra.Ő egyedül él már 20 éve,és csak mi vagyunk neki,ezért is döntött úgy ki jön velünk.Egy nagy bérházban laktunk a párom az ismerőse,anyósom a kislány és én.Eleinte jól ment minden ,találtam én is kint munkát,és kezdtünk egyenesbe jönni.Aztán anyósom rosszul érezte magát egészségügyileg és haza kellett utaznia.Addig én szabira kellett menjek a munkahelyemen mert nem volt aki vigyázzon a kislányunkra.Aztán kiderült,anyósom nagyon beteg,és nem tud visszajönni hozzánk.Nekem ki kellett lépnem a jó kis munkahelyemről,amit nagyon sajnáltam.Majd az a ház ahol laktunk elkezdett beázni,és bepenészesedtek a falak.Többször szóltunk a tulajnak,de csak ígérgette,hogy megcsinálja a tetőt.Annyi volt,hogy leterített egy kék zsákot a tetőre amit téglákkal rögzített és persze az első vihar megtépázta.Mivel féltettük az egészségünket,írtunk a főbérlőnek egy felmondónyilatkozatot,és elköltöztünk onnan.Ahová költöztünk,próbáltunk ovit találni a gyerekünknek,de nem volt sehol sem hely és így nem tudok dolgozni menni.Közben kaptunk egy levelet ,hogy a volt főbérlőnk feljelentett minket,mivel előbb hagytuk el az ingatlanát mint 3 hónap. Most itt állunk ,hogy anyósom rákos beteg,segítenünk kellene neki,de ha hazamegyünk akkor nem tudjuk fizetni a törlesztőket,és nyakunkon ez a lakbérper is.Ilyen esetben mit tennél?
2013. febr. 23. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Semmit. Keresnék ovit messzebb, és oda járatnám a gyereket, elmennék dolgozni, valami kis pénzt küldenék anyósnak, ha tudnék, lakbérperen elmondanám, hogy a drága tulaj nem volt hajlandó segíteni, bár csinálhattatok volna képet a falakról.

Nem tudsz mit csinálni, vannak ennél szörnyűbb dolgok is, emiatt ne legyél öngyilkos.

2013. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
26%

Már egyszer írtál ki erről kérdést..

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

2013. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Én hazaköltöznék a gyerekkel a párom meg maradnak. Keresnék itthon munkát, segíteném az Anyóst aztán talán helyrejönnénk.
2013. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
És hagytatok hátra a tulajnak tartozást, akitől eljöttetek?
2013. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
Tudom, hogy nem véletlenül küldted el másodszorra is ezt a kérdést, és megértelek. Egyébként én is a 3. válaszoló tanácsát tartanám leginkább használhatónak. Hacsak meg nem oldódik a kislányotok ovis problémája.
2013. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szégyen,hogy ilyen emberek vannak a világon.Gyakorlatilag az némely ember szerint nem szörnyű dolog,hogy akit szeret haldoklik,és nem tud hazamenni segíteni neki,közben meg anyagilag tönkre akarják tenni,és lehet oda jutunk el,hogy a bank elárverezi az otthoni lakásunkat.
2013. febr. 23. 21:25
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
A gyerekkel, vagy nélküle, attól függ, mennyit dolgozik a férjem, hazamennék az anyósomat ápolni.
2013. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

1. Az, hogy anyósod beteg, sajnálatos, de ezen senki sem tud segiteni.


2. Az viszont, hogy a lakás miatt perre jutottatok, a ti hibátok. Ha a lakás penészedik, akkor elöször a tulajdonost IRÁSBAN fel kell szólitani, hogy meghatározott határidön belül javitsa ki a hiányosságokat. Ha nem történik semmi, akkor a fogyasztóvédelemhez (Mieterverbund) kell fordulni és utána azonnali hatállyal felmondani (fristlose Kündugung). Csak ez után mentesülsz a lakbérfizetés alól, az nem megy, hogy eltünsz és nem fizeted ki a szerzödésben vállalt kötelezettségeket.


3. Mellesleg attól, hogy másik lakásba költöztetek, nem kellett volna az ovit is felmondani, nyugodtan vihettétek volna továbbra is oda a gyereket.


4. Ha a gyerek oviba jár, akkor te nyugodtan tudsz dolgozni, nem kell hozzá még az anyósod is.

2013. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%

Én nem vagyok jogász, de úgy gondolom, lehet, hogy van némi esélyetek a perben. Hiszen az ilyen szerződés nem egyoldalú, a tulajdonosnak is vannak kötelezettségei. Nemcsak ti követtetek el szerződésszegést. Azáltal, hogy ő nem biztosította nektek a jogosan elvárható minőséget, és amikor ez kiderült (beázás, penészesedés) nem tett érdemileg semmit a helyrehozás érdekében. Főleg, ha fotók is vannak egyrészt a károsodásokról, másrészt a silány "javítási" kísérletről. Lehet, hogy hivatkozhatnátok arra is, hogy a beázott, penészes lakás veszélyezteti egy gyermek egészségét (ez igaz is).


Én azt tenném, hogy egyrészt megkérdeznék egy ügyvédet, mik a kilátások a perrel kapcsolatban.

Másrészt, haza semmiképp nem költöznék. Hihetetlenül nehéz munkát találni, mint kisgyerekes. Hiszen csak egy műszakost tudsz elvállalni, és csak hétköznapra. Viszont ilyen meló nagyon kevés van. És mi történik, ha a gyerek megbetegszik? Nincs kire hagynod, ha otthon maradsz vele, igen hamar kitesznek a munkahelyről.


Hacsak, nem az lenne a megoldás, hogy a férjed kint marad, és megpróbáltok megélni az ő fizetéséből. De, mint írtad, annyira nem keres jól. Sajnállak titeket, mert ez tényleg nagyon faramuci helyzet. (Van valami olyasmi ingyenes szolgáltatás, hogy a "nép ügyvédje". Esetleg oda tudnátok jogsegélyért fordulni.)

2013. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Az a gond, hogy gyanítom a kérdező már nem tudja bizonyítani azt, hogy valóban komoly beázás volt és egészségre ártalmas penészedés, ezenfelül azt sem, hogy ő szólt ezügyben, mégsem történt semmi. A főbérlő pedig nyilván el fog követni mindent, hogy ő nyerje a pert.

Én azt tenném, hogy megemelném a telefonomat és megkérdezném a főbérlőt, hogy nincs e esély peren kívüli megegyezésre.

Ha elzárkózik előle, vagy olyan feltételeket ad, amiket nem akartok teljesíteni, akkor fordulnék ügyvédhez és venném tényleg komolyan a dolgot.

Szerződést szegtetek, nincs mit tenni, vállalni kell a felelősséget. Halvány esélyt látok arra, hogy nektek adnak igazat, bizonyítékok hiányában javarészt semmit.


A hitel témát szintén magatoknak köszönhetitek, deviza hitelt felvenni nagy rizikót jelent és előre kell gondolkodni akár 5 éveket is... Mi lesz ha valamelyikünkkel történik valami? Mi lesz ha egyikünk elveszíti a munkáját? Akkor is lesz miből fizetni? Ha nem a válasz, akkor más lehetőséget kell keresni. Szintén nem egy tragédia, saját döntésetek levét isszátok, ez van, sokan jártak hasonlóan mostanában sajnos.


Az anyósodat sajnálom és azt kell mondjam, hogy igen, én hazaköltöznék a gyerekkel, amíg anyósnak nagy szüksége van a szeretteire. Egy rákos betegség nem arról szól, hogy majd a gyerekek küldenek havi 30 ezret és akkor megvan oldva minden, én meg szépen gyógyulgatok. Amint elkezdődnek a kemoterápiák/sugárkezelések, minden egyes nap küzdelem lesz és ez a harc nem megy úgy, hogyha az ember mellett nem áll ott valaki szorosan! Akinek nem volt rákos beteg a családjában , az ezt nem tudhatja, de nagyon nagy szüksége lesz anyósodnak arra, hogy legyen mellette valaki, aki lelkileg támogatja és testileg is segíti, amikor annyira levan gyengülve, hogy a wc-ig alig bír kimenni. Vaságyastól jó ha lesz 30 kiló és kikelni az ágyból is megterhelő, nem hogy főzni magára, ellátni magát.

2013. febr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!