Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Munkanélküliek, ti hogy...

Munkanélküliek, ti hogy bírjátok a mindennapokat?

Figyelt kérdés

2x éves fiatal vagyok szakmákkal, nyelvismeretekkel de évek óta nincs normális tartós munkahelyem. A legutóbbi pont az ünnepekkor szűnt meg, igaz az se volt szerződéses munka.

Most megint itthon vagyok és a 22800 ftot kapom. anyámék tartanak el ( sajnos megromlott viszonyban állunk ) de így is beadok a számlákba meg segítek is neki.

Munkakeresés folyamatosan de mivel szinte semmi pénzem sincs, így interjúra se tudok nagyon menni, mert már az út több mint 1000 ft lenne a városba

Az ország eldugott helyén lakom ahonnan mindenki menekül...vidékieket a városban nem nagyon vesznek fel, a faluba meg ilyenkor nincs semmi munka hacsak közmunka nem akad éppen de most az se

Nincsenek ismerőseim se ahova költözhetnék

Teljesen egyedül maradtam, nincs segítségem se és már az öngyilkosság szélén állok


Ti hogy élitek meg a napokat? Nektek segít valaki? Nektek mi adott erőt?


2014. jan. 9. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Munkanélküli ellátást nem kaphatsz,mert ez ugye több mint a 22800 forint.?

Egyedüli megoldás szerintem a külföldi munka ,ha van szakmád és idegen nyelvet is beszélsz akkor jók az esélyeit.

Egy eldugott faluban ahol semmi sincs reménytelen egy fiatalnak a jövője.

2014. jan. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

gondoltam rá de mivel se tőkém se autóm nincs így nehézkes

kölcsönt meg senki nem ad nekem

2014. jan. 9. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Go Budapest! Ahogy sok más is teszi, aki olyan helyzetben van, mint te. Lakhatási támogatást igényelhetsz pl. vagy ismerősökkel, barátokkal összeköltözés, van albérlettámogatás, szociális segély és a fővárosban 1 hónapon belül el tudsz helyezkedni, ha nem válogatsz. Utána persze kereshetsz álomállást is, csak az idő.
2014. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hasonló helyzetben vagyok kérdező,csak én megjártam Pestet is már és a megélhetés miatt haza kellett jönnöm,ott sem fenékig tejfel az élet,nincs több munkalehetőség mint az hiszik sokan...hiába a támogatás az is ideig óráig segít,de a nyelvel tényleg lehet boldogulnál..meg kell próbálni!!
2014. jan. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!