Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküliek nektek milyen...

Munkanélküliek nektek milyen a viszonyotok a családtagjaitokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok

25 éves vagyok és munkanélküli és anyummal lakunk ketten

Neki van rendes állása igaz minimálbérrel 66 ezer és nekem meg a segély így élünk ennyi pénzből

Sajnos olyan környéken és olyan helyzetben vagyok, hogy nem mindig van munkám csak időnként alkalmilag...

Annyira érzem, hogy neheztel rám, hogy úgymond eltart engem is, de viszont az én pénzemből fizetjük a számlákat


próbálok itthon mindent megcsinálni, segíteni, a házimunkákat én csinálom....de így is látom, hogy semmi nem elég neki

sajnos vannak néha pénzügyi gondok is mivel nem tudunk félrerakni nagyon pedig én iszonyatosan sporólok mindenen ő meg azt elszívja cigivel, pedig hiába mondom neki, hogy szokjon le és akkor 1x ezer ft megmaradna+ állandó viták a pénz miatt


ti mit tennétek ilyen helyzetben?


bárhogy igyekszem látom a nemtetszését

elköltözni nem tudok és nem is fogok mivel a fél ház az enyém



2014. jan. 7. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hol laksz vagy milyen végzettséged van hogy semmi munka nincs? Én is voltam munkanélküli pár hónapig (passzív voltam a egyetemen), de aztán tepertem és csak kaptam munkát. Ugyan most az ország másik felén kell dolgoznom 150km-re az otthonomtól, de szerintem akinek a környékén nincs munka, próbálkozzon messzebb.
2014. jan. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Megértelek a munka szempontjából. Én is olyan helyen élek, ahol 3 szakmával, diploma kiegészítővel, és folytonos keresgéléssel 2 évig voltam munkanélküli, utána visszamentem még tanulni egy tanfolyamra, dolgoztam utána 9 hónapot, most pedig újból közölték hogy megszűnt a munkahely, kezdhetem elölről. A családommal hol nyugodt, hol balhés a helyzet, de pont most készülök költözni... Ha már ez lett a karácsonyi ajándék, hogy munka nélkül maradtam, akkor lépek arrébb. Megértem hogy nincs pénzből nem költöznél, és azt is hogy nem is akarsz, hiszen a sajátodban élsz... Aki pedig könnyen dobálózik azzal hogy milyen könnyű munkát találni, az nézzen már körbe, illetve magába! Nem mindenki teheti meg hogy csak úgy költözget ide oda, és azt sem, hogy a világ végén vállal munkát... Az átjáráshoz, és már csak a munkakeresgéléshez is pénz kell! Nincsből nem lehet interjúzgatni járni, marad a környék... Ha ott pedig sok minden nincs, melóhelyre is a lehető legkevesebb az esély...
2014. jan. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Én 300 km-re dolgozom, tíz éve. Most a családom már jóformán azért nem áll velem már szóba, mert alig látnak! Ha nem lennék ennyire távol, azért nem állnánek velem szóba, mert nincs munkám! Válassz!!!
2014. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

van 3 szakmám+ érettségi de sajnos jogsim nincs és nincs is pénzem lerakni:S

falun lakok a várostól messze így í városba nem is vesznek fel mert "vidéki vagyok" címszóval

dolgoztam már alkalmanként külföldön is de a legutóbbi külföldi munkahelyemen nem bírt a fönök és ott kellett hagynom mert kicsinált volna

3 éve, hogy befejeztem a sulit azóta csak kb 3-4 hónapos munkáim voltak+ a közmunka

néztem én messzebb munkát de oda is pénz kell lakás, élhetés az első hónapban....

2014. jan. 7. 09:59
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Ez azért nem egyszerű helyzet. Őszintén szólva megértem anyukád, hogy bosszús, mert minimálbér ide vagy oda, számlák ide vagy oda, alapvetően ő tart el téged a saját eltartása rovására. És akkor még te jössz, hogy szokjon le a cigiről. Ilyenkor azért az ember fejében megfordul, hogy ha nem kéne eltartania a felnőtt gyerekét, akkor senki nem szekálná.


Mi a szakmád? Szerintem nagyon rossz hozzáállás az, hogy márpedig te nem költözöl. Ahol a szüleim élnek, ott sincs munka, illetve apukám már 25 éve dolgozik ugyanott, remélhetőleg a nyugdíjig kihúzza. De ettől még eszembe se jutott, hogy ne költözzek. Pesten ugyan fizetnem kell a lakhatásért, csakhogy azon felül még 100 ezer marad a zsebemben. Ki lehet számolni, ha otthon ülsz a segéllyel, havi szinten mennyit buksz. Ezt hívják józan paraszti észnek :)

2014. jan. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok, mint te, nem találok semmit és csak alkalmi munkáim vannak. Én a tanulásba fordítom az energiám, mivel jobbat nem tudok, az meg nem megy, hogy ne csináljak semmit...
2014. jan. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, lemaradt a lényeg. Nem rossz, mert alkalmi munkákkal igyekszem pénzt keresni magamnak és nem kell rám olyan hű de sokat költeni, mert mindig az extra olcsóságra hajtok, ha költeni akarok magamra.
2014. jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Néha egy kicsit feszült, amikor szőra kerüla. Férjemmel, 26 vagyok, 1 éve nincs munkám. A megélhetésünkben ez nem okoz gondot, de emiatt nem haladunk úgy mint terveztük.

Eddig csak olyan munkát kerestem, amit szívesen végeznék, nem tesco árufeltöltőnek mennék, mert az lenne, de nem véletlenül havonta cserélődik a gárda...

Viszont a mai munkaerőpiac annyira telített, hogy mivel a diplomám még nincs a kezemben, így majdhgynem ugyanakkora eselyem van az állásokra, mint egy sima érettségivel..mert hivatalosan abszolvációm van csak.

Emiatt fel sem vesznek, ahova legalább behívnak...kerek perec megmondták, hogy tűlképzett vagyok.. , a szakmámhoz meg nincs meg a paírom, így oda be sem hívnak....

Ott tartok, hogy letagadom az egyetemet...(és próbálom befejezni)


Amiatt feszültebb itthon a légkőr, mert amíg nincs állásom a tervezett vállalkozást nem tudjuk elkezdeni, mert azt főként a férjem vinné, emiatt fel kell mondania, amíg nekem nincs állásom, ezt nem teheti meg. Ráadásul emiatt nem vállaunk vabát, mert hiába volt meg a munkaviszonyom eddig, akkor még nem voltunk házasok,més a babát utána akartuk, most házasok vagyunk, de munkám nincs, és hiába lenne most már, újra kezdődik a számlálás a juttatásokhoz.(3 évet már dolgoztam)

A biológiai őra pedig ketyeg... Nem leszünk fiatalabbak..

2014. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na látom a problémákat :)

Először is: az önéletrajzodba NE írj bele olyat, ami hátráltatja az elhelyezkedésed! Az hülyeség, magaddal szúrsz ki! Miért nehezíted meg a dolgod? Szakmai önléletrajzban a lakcím amúgy sem releváns.


Egyébként amikor feljöttem, úgy tudtam megoldani, hogy bentlakásos állásokra pályáztam. Olyanokra, mint ezek: [link]

[link]

Persze elég mókásan festettem, egy hátizsákba bepakoltam a ruháim, fogkefém, laptopom, ami egy hónapra kell az alap megélhetéshez, így mentem interjúzni. Ahova felvettek, ott kapásból be is költöztem, és néhány hónapig ott dolgoztam. Nem volt egy leányálom, se munkaidő, se szabadnap, csak a kimenők... de kiadásom nem volt, ráadásul igen jól éltem. Pl. a családdal együtt ettem olyan kajákat, amikről korábban csak álmodtam, teljesen normális volt, hogy vacsorára lazac van kapribogyóval, napi szinten legalább fél kiló gyümölcsöt belém diktáltak, tény és való, hogy az egészségem rengeteget javult. Ha vettem valamit, csakis luxustermékeket, végre megengedhettem magamnak, hiszen se kaja, se lakbér, se számlák nem voltak. És még így is félre tudtam tenni.

Akkor jöttem el, amikor lett barátom és összeköltöztünk. De még egy ideig visszajártam dolgozni.


Vidékiként ez egy elég jó lehetőség. Érdemes rajta elgondolkozni :)

2014. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én se találtam munkát, pedig én is 3 továbbképző iskolát végeztem el az érettségi után. Egy iskolatársam mondta nekem, hogy ha már jól rajzolok és tudok angolul, próbáljak meg távmunkás állást keresni. Hozzátette, hogy egyre többen keresnek ilyen munkát, főleg az informatikusok.

Úgyhogy ezzel próbálkozom, mert elegem van, hogy itt Mo-on milyen helyzet van.

2014. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!