Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha heroinfüggő az...

Mit tegyek, ha heroinfüggő az egyik legjobb barátom?

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve heroinista, járt már elvonókúrán is (Nyírő Gyula Kórház), de sajnos nem sikerült letennie a drogokat. Most ott tartunk, hogy sehová sem akar elmenni, "csak legyen vége, neki már minden mindegy". Hogyan segítsek rajta? Tudom érdemben támogatni valamiben?


Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat.



2014. jan. 9. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha a szakemberek se tudtak segíteni rajta, te sem fogsz tudni. Vagy magától észbekap, vagy sehogy. Te csinálhatsz akármit, nem fogsz tudni változtatni ezen. :(
2014. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

lélekben kell támogatnod, amíg a heroinnál nincs fontosabb neki az életben, addig mindegy. az orvosok nyilván em foglalkoznak vele annyit és kevésbé állnak közel hozzá, mint te.


a legjobb, ha lefoglalod, ha túl sok szabadideje van.

2014. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.


Kedves 2. válaszadó, bárcsak lefoglalhatnám, de pontosan úgy van, ahogyan te is mondtad: a heroinnál semmi sem fontosabb. A heroin esetében nyilván csak az orvosi segitség hozhat megoldást, de mivel oda nem tudom elvinni erőszakkal, ezért tettem fel a kérdést, hogy ti mit tennétek. Tehetetlennek érzem magam.

2014. jan. 9. 22:09
 4/10 anonim ***** válasza:

nem túl elterjedt módszer,de talán segíthet:

[link]

2014. jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4. válaszoló, köszönöm a hasznos linket, mindenképpen megmutatom neki, hátha rádöbben, hogy van kiút ebből a lehetetlen állapotból. Próbálok optimista maradni. :)
2014. jan. 10. 09:59
 6/10 anonim ***** válasza:
A heroin az a fajta drog, ami a leghamarabb és legjobban a rabjává tesz, nagyon nehéz leállni róla. Hatalmas akaraterő kell hozzá hogy sikerüljön. Én gyógyszerész és biológus diplomával nyúltam a heroinhoz, pedig tisztában voltam vele hogy mi az hogy heroin és hogy mit okoz, ennek ellenére kipróbáltam és függő lettem. Pluszban rátett az is hogy nem okozott gondot a beszerzése anyagilag mivel jómódú családból származom, így volt rá pénzem, mellesleg akármikor előtudtam volna állítani a végzettségemből adódóan és a kapcsolataim révén. Elköltöztem otthonról, nem dolgoztam, éjszaka buliztam a szintén drogos és jómódú haverjaimmal, nappal pár órát aludtam és kezdődött minden elölről, 6 év után határoztam el (miután barátnőm belehalt a kábítószer fogyasztásba)hogy ez így nem mehet tovább, szüleim segítségével egy Svédországi "szanatóriumba" kerültem, ahol 3 évig voltam kint. Sikerült letenni, de a heroin az egy olyan rohadt dolog, ami folyamatosan arra csábít hogy újra hozzányúlj, ha egyszer a rabja voltál, nagyon erősnek kell lenned hogy ellent tudj neki állni.
2014. márc. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat, most egy kis reményt adtál nekem. :) Jelenleg ott tartunk, hogy igyekszem hozzászoktatni az újabb elvonókúra gondolatához. Úgy tűnik, belátja, hogy vagy rövid időn belül meghal, vagy végleg végeznie kell a heroinnal.

Ha esetleg lenne még tanácsod számomra/számunkra, mint volt heroinfüggő, akkor nagyon szívesen veszem, akár privát üzenetben is.

2014. márc. 9. 03:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Próbálj neki szerezni nagy tisztaságú metadon-t, a hatása majdnem megegyezik a heroinéval, a szervezete nem fogja tudni hogy nem heroint kapott, de miután átáll a metadonra, azt sokkal könnyebb elvonni a szervezettől mert nem okoz akkora függőséget mint a heroin. Elvonón ezt csinálják, hogy először átállítják a szervezetet a metadonra, aztán szépen lassan elvonják az adagokat. De az fontos hogyha ő nem akar leállni vele, akkor soha nem fog sikerülni!!
2014. márc. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. márc. 9. 11:35
 10/10 anonim válasza:
100%
Mi lett a barátoddal?
2017. márc. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!