Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha apródon egy tini hirdetne...

Ha apródon egy tini hirdetne valamit akkor ti megvennétek vagy nem üzletelnétek vele?

Figyelt kérdés
16 vagy több éves fiatalokra gondolok, komolyan vennétek vagy hagynátok a fenébe?
2014. jan. 11. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem üzletelnék vele, mivel egy tininek nincs semmi saját dolga, a szülei által vett tárgyakat pedig gyakorlatilag bármikor visszakövetelhetik a szülők. Úgy tudom, pont ezért nem is legális, hogy 18 éven aluliak hirdethessenek.
2014. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
A hirdetésben nem látszik hogy 16 éves vagy, ha kell az árú miért ne hívnálak fel?
2014. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Tapasztalatból mondom h az apród a legbiztonságosabb vásárlós oldal :) Én vásárolnék tőle, mivel lehet h azért adja el a terméket mert szükség van neki a pénzre. Ha tetszik a termék, jó árba van, akkor simán vedd meg szerintem. Vásároltam amúgy már úgy egy nőtől, h megmondta h azért árulja a dolgokat mert a gyerekének jó lesz némi zsebpénzre. Szóval a legtöbb eladás mellett áll valamilyen szándék :) Szerintem ne aggódj.

2014. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
neten nem üzletelnék semmit,főleg egy tini nyomorékkal nem...
2014. jan. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én még csak 15 vagyok, de többször is üzleteltem az interneten. Olyan oldalakon mint pl.: az apród, jófogás, cosplay.hu, játékaim.hu és társai. Tapasztalatok alapján ha én keresek valamit akkor a hirdető ugyanúgy bánik velem mint egy nagykorúval, ellenkező esetben először meglepődnek egy kicsit, de a mély hangom és az erőteljes fellépésem miatt volt párszor olyan hogy nem csak komolyan vettek hanem én irányítottam a beszélgetést.

Persze nem nagy értékben üzletelek, általában 2-5 ezer ft között, de volt már olyan hogy 20 ezer ft értékű cserét beszéltem le.

Természetesen akartak már átverni azzal hogy a hibátlannak meghirdetett termékről a helyszínen derült ki hogy nincsenek meg tartozékai. Ez egy esetben történt meg és a hirdető rögtön elkezdte hogy a hiányzó alkatrészt pár ezer ft-ért lehet pótolni, de megmondtam neki hogy a megállapodás nem erre hanem egy hibátlan állapotú termékre vonatkozott és nem vettem át a terméket.

Mondjuk nem lehet mindenki ilyen, egyszer egy korombeli hirdetővel megszívtam mert felhívtam hogy érdeklődjek a termék iránt és utána egy hétig hívogatott hogy miért nem kell és vegyem má' meg. De általában pozitív tapasztalataim vannak és engem is pozitívakkal illetnek.

Meg annyit hogy én alapból kevésbé bízom az emberekben szóval mindig előre kikötöm hogy nem elhagyatott mellékutcákban vagy aluljárókban találkozunk, hanem egy forgalmas téren vagy hasonló helyen, és általában 1 barátom velem jön. Ez nem szokott probléma lenni. 1 esetben mondta az illető hogy ő csak a lakásán tudja átadni és hogy menjek oda, de közöltem vele hogy ebben az esetben inkább felejtsük el.

Mielőtt valaki azzal jönne hogy a szüleim pénzét szóróm annak megmondom. Részben igaza van. Bár diákmunkám van egész évben hétvégénként, nyáron meg vállalok mellé még egyet-kettőt, de mellé még kapok egy kevés zsebpénzt. Viszont a szüleim azt mondták hogy nem bánják.

Szerintem bátran vedd meg az illetőtől amit szeretnél.

2014. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez meg milyen kérdés? Biztos 16 vagy te és nem 10?:D
2014. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

Tapasztalatból mondom, hogy én a magam részéről nem. Facebookon üzleteltem tinikkel, a legtöbb nagyon megbízhatatlan. Persze, biztos van kivétel, de én már elvből nem fogok. A legtöbb teljesen el van kényeztetve, játszik a másik idejével, azt hiszi, körülötte forog a világ és eladóként nincsen kötelessége.

Volt olyan, hogy nem jött el a találkozóra, mikor előtte este ráírtam, mert kirakták a suliból, és nem jutottam eszébe. Aztán lezajlott a találkozó, gondolom, mert kellett neki a pénz, de akkor már rossz volt a szám íze emiatt, mert a 40 fokban kellett egy árnyéktalan helyen várnom fél órát miatta. A másik meg... na, az a csaj a rémálmaimban ne jöjjön többet elő. Kezdetnek ott volt az, hogy direkt megírtam neki, hogy jún. x-éig ne írjon, mert aznap államvizsgázom. Vizsga előtti nap írt, hogy neki épp jó lenne, nem akarnám-e átvenni. Majdnem elküldtem a jó édes (cenzúrázva) anyjába, hogy ennyire figyelmetlen és bunkó. Utána megbeszéltünk egy időpontot, a találkozó előtti éjszaka 3x változtatott azon, hogy melyik megállóban és mikor legyen... aztán még aznap reggel is. És a végén nem is abban a megállóban várt az a szerencsétlen, ahova utoljára megbeszéltük, és még csak bocsánatot sem kért. Ja, és közben legalább 3x átküldte az összes eladó cuccát, hogy biztos nem kell-e más... utálom az ilyen nyomulást. És ez csak két példa. Valahogy a felnőttek ilyen esetben jóval pontosabbak és figyelmesebbek.

2014. jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én a Vaterában jobban megbízom.Ott egy leadott rendelésnek jogi vonzata van, sokkal kisebb esély van a simliskedésre.
2014. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én 12 vagyok é smár vetek tőlem! Szerintem nincs ebe semmi!
2014. jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!