Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan dolog amit a szüleid...

Van olyan dolog amit a szüleid megtiltottak, nem engedtek csinálni, és évekkel később is vágysz rá, vagy csak egy idő után döbbentél rá hogy már lehetne?

Figyelt kérdés

Még mindig emlékszem bizonyos játékokra, magazinokra amiket nagyon szerettem volna kiskoromban de nem kaphattam meg mert a szüleim szerint hülyeség volt. Úgy érzem hogyha lenne rá pénzem tuti megvenném magamnak (persze ha gyerekem lenne odaadnám neki).

A mai napig szeretem a plüssöket, ha megyünk valahová és lehetőség van szuvenírként venni valamit szinte mindig egy aranyos állatkát választok. Szülinapomra is sokszor plüssállatkát kértem, pedig már nem vagyok abban a korban...

Volt egy gyűjthető széria egy másik játékból, ilyen icipici kis dolgok, egy barátnőmmel velük játszottunk olyan 9 évesen. Neki volt egy ami nekem nagyon tetszett, és én még azután is mikor már nem játszottunk velük kb. 2 évig gyűjtöttem őket, abban a reményben hogy nekem meg lesz az az egy. Nem lett meg, és az idő elteltével kezdett egyre cikibbé válni hogy ilyeneket kérek a születésnapomra, karácsonyra. De ha lenne pénzem rá biztos megvenném..


A másik, hogy az osztálytársaimnak mind tök csinos ceruzáik meg tollaik voltak, mindig is irigyeltem őket, nekem ugyanolyan "unalmas" fajtát vettek minden évben, most viszont van egy egész gyűjteményem mindenféle állatos, gyümölcsös, színes, mintás, csillogós, illatos írószerből, alig győzöm használni őket.


A szobámat olyan 12 évesen szerettem volna kidekorálni (rajzokat meg képeket feltenni a falra) de nem engedték valamilyen okból, aztán pár év múlva kiderült hogy már lehet. Ekkor elkezdtem minden újságból, papírfecniből posztereket gyártani, kivágok minden kicsit is tetsző képet reklám újságból, ragasztok stb...


Még rengeteg ilyen dolgot tudnék felsorolni... A legtöbb ilyen gagyi lényegtelen dolog, és mégis szeretném őket.. Mással is van ilyen?

Ez normális?


16/L



2014. jan. 1. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én zongorázni szerettem volna kiskoromban, de anyukám valamiért nem akarta. A húgom járt hegedülni meg zongorázni is, de amikor jött egy lehetőség, hogy még valakit felvennének, akkor anyukám az új pasija egyik lányát "tette be" helyettem, amit a mai napig nem tudtam megbocsátani neki. Főleg, hogy az a lány gyűlölt zongorázni, sosem akarta, és ezért ellógta, nem is járt be.


Most már felnőtt vagyok, most úgy érzem, kifutottam az időből, 28 évesen már hova kezdjem el?

Úgy érzem, megfosztottak valamitől, amiben TALÁN jó lehettem volna (lehet persze, hogy kiderült volna, hogy tehetségtelen vagyok - ezt már sosem fogom megtudni).


És nem értem, hogy miért nem a saját lányát íratta be akkor. Ill. tudom: ez is a pasinál "bevágódás" része volt. Ő akarta, hogy a lánya zenét tanuljon...

2014. jan. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez igazságtalan, ha a testvéred kettőn is játszhat akkor te egyen miért nem? :0

Egyébként zongorázni nem nehéz, ha megtanulod hol vannak a hangok és mit jelentenek bizonyos szimbólumok akkor csak leolvasod a kottát, aztán sokat gyakorolsz. Nagyon sokat. :D

Szerintem nem lenne késő elkezdeni. :)

2014. jan. 1. 16:08
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, csak az a baj, hogy szolfézst sem tanultam sosem, nem tudok kottát olvasni, se írni, semmit. :s

Az meg napi 10-12 óra munka mellett már nem igen működik, ami még egy diáknak simán belefér az idejébe: hogy heti kétszer délután zene- és hangszerórára járjon. :(

2014. jan. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy tök máshol dolgozom, mint ahol lakom. A zeneiskola meg itt van.

Este 8-9-re érek haza, az órák (a szolfézs nem egyéni, hanem csoportos) meg délután kettő-háromkor vannak, hiszen gyerekek járnak rá.


Nem is tudom, felvennének-e egyáltalán felnőttet. :D Furán néznék ki a kicsik között, annyi szent.


Nem, sajnos ez a hajó elment. Köszönöm, anyu. :(

2014. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

óóó rengeteg ilyen dolog volt: egy időben nálunk általános iskolában énekkarosnak lenni kiváltságos volt, hiszen sok óráról elkérték őket ha egy nagyobb ünnep előtt voltunk, próbák, megbeszélések miatt. nem mellesleg jó volt a légkör, jó volt szerepelni látni őket.

én is énekkaros akartam lenni nagyon sokáig, sokszor mondta maga az énektanár, hogy miért nem jelentkezek a szakkörére.

hát azért nem jelentkeztem sokáig, mert tiltva volt anyám által. egyik évben meguntam és jelentkeztem, olyan 6-7es lehettem. igen ám, nem is derült volna ki, csak hát a karácsonyi előadásba én kaptam meg a főszerepet: angyalka voltam, és ahhoz nekem kellett megszerezni a jelmezt. akkor mondtam el anyámnak, hogy tudta nélkül jelentkeztem, hát nem örült neki közölte, hogy ha már az ő tudta és beleegyezése nélkül jelentkeztem, akkor oldjam meg a jelmez kérdését is. megoldottam, de nem érdekelte, hogy miért olyan fontos nekem az énekkar.

de ilyen dolog volt még a testékszer kérdése is: sokáig csak plusz lyukat szerettem volna a fülembe (mára már sokkal több minden van rajtam, de ez most lényegtelen). mondogattam egy ideig, aztán meguntam, kifúrtam magamnak akkor meg azért ment a cirkusz. számítógépet is szerettem volna, szakközépiskolás éveimet eléggé megkönnyítette volna, de az is csak ígérgetve lett. mikor megvettem magamnak, mert lett annyi pénzem, akkor meg anyám jött azzal, hogy neki sem lenne rossz, "enyhén" célozgatott arra, hogy neki is vehetnék egyet. természetesen nem volt a válaszom, de az öcsémnek aki akkor 10éves volt simán vettek gépet (én ekkor 18voltam, nekem nagyobb szükségem lett volna rá).

szóval igen, voltak ilyen dolgok, én általában türelmesen vártam a kívánt dologra, aztán több év várakozás után mindig megunta és megvettem, megcsináltam magamnak, akkor meg persze hallgathattam, hogy ő erre nem adott engedélyt.

de szép szóval ezeket soha nem lehetett megbeszélni anyámmal, kompromisszum nála nem létezett, csak úgy, hogy ígért valamit én teljesítettem ő meg felém nem.

ezért lázadtam fel 16-17évesen.

2014. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az interneten minden fent van, a kottaolvasas pedig kb. csak ritmus (titi, ta meg a tobbi) es a pottyok elhelyezkedese a vonalakon.

Szolfezson mi csak nepdalokat enekeltunk, meg ritmusra tapsoltunk, es ket ember az osztalyombol akirol tudom hogy zenelt es mashova jart is ugyanezeket csinalta. :D

Van internetrol letoltheto zongora is, valami Synthesia a neve.

Nahmindegy, ez toled fugg. :)

2014. jan. 1. 16:24
 7/11 A kérdező kommentje:

5-os, ilyesmi mar velem is volt :D

Egyszer mentunk osztalykirandulasra a Tropicariumba, es anyam adott egy kis koltopenzt. Mikor kijottunk az osztalyfonok adott nekunk egy orat hogy maszkaljunk a plazaban. Akkor megvettem azokat az ekszereket amikre anyam azt mondta ronda es nem engedi hogy ilyet hordjak, pedig mar evek ota szerettem volna, azt a koromlakkszint amit o tiltott, es a konyvet amire azt mondta nem nekem valo (ha tudta volna hogy mennyi sokkal de sokkal durvabb dolgot is lattam, olvastam mar..). Mikor hazaertem probaltam besunnyogni a dolgokat de lebuktam es elvette oket a konyv kivetelevel. A karkotoket kesobb visszakaptam, es utana mindennap hordtam oket, a fekete koromlakkot viszont meg evekig tiltotta suliba, pedig soha senkit nem szidott le egy tanar sem, akarmilyen extrem korme is volt.


Mibol csinaltad meg az angyalka jelmezt? :)

2014. jan. 1. 16:45
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Nekem a piercinget nem engedték, pedig nagyon szerettem volna, és csak egyféle tetszett, tehát nem úgy voltam vele, hogy bármit, csak legyen valahol piercingem, hanem konkrét tervem volt:) De sajnos nem engedték.

Most megtehetném, hogy csináltatok, de nem tudom, lehet hogy már ciki ilyenkor. Pedig most is tetszik, de nem tudom, ha eddig nem volt, akkor most miért legyen hirtelen.

21L

2014. jan. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, a kottát azt majd szeretném megtanulni, autodidakta módon egyszer mindenképp. :)

De azért hidd el, hogy felnőttként ez már más: ügyvédjelölt vagyok, szakvizsgákra készülök, 10-12 órát dolgozom, tárgyalni járok... Egyszerűen más már az életem. Az embernek éreznie kell, amikor kicsúszott valamiből, és csak röhejessé tenné magát, ha most akarna valamit csinálni, amit gyerekként kellett volna. Most már elindultam egy másik úton, ott sem tartok még nagyon elől... Belekapni tök másba butaság lenne, mert a mostani célom rovására menne.

Nekem amúgy ilyen a színészkedés is: imádtam volna!

De 28 évesen, jogászként ez is csak egy álom marad már. :(

Van ilyen sajnos.


Te viszont még fiatal vagy, szóval te még bármit megtehetsz. :)

2014. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

lány létemre elég fiús voltam, bár babákkal is szerettem játszani.

nagy álmom volt egy igazi távirányítós autó, sosem kaptam meg, pedig pénz tuti lett volna rá, mert volt beszélős babám, meg világítós sütőm :)

szerintem a szüleim csak nem akarták hogy túl fiús legyek és ezért.

most meg 26 évesen marha jól mutatna ha lemennék a játszóra egy kisautóval :)

2014. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!