Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az igazság ennyire fáj? Miért...

Yádenyúl kérdése:

Az igazság ennyire fáj? Miért tabu?

Figyelt kérdés
Épp a hozzászólásomat törölték, mert megírtam egy kérdésre a kemény, és igaz véleményem. Arról volt szó, hogy "a férjem miért nem fizet gyerektartást? Szerintetek a bíróságon be valja, hogy 3 éve nem fizet?" Na ezen a kérdésen akadtam ki! Miért fizessen egy olyan aki már mindent elvesztett, szóval azért fizessen hogy látogathassa a saját gyerekét? Ha nem fizet egy sz e m é t tr óger? És negatívan hangolja a gyereket az apára ha nem fizet? Szerintetek is igazságos ez? A férfiakat kérdezem, a nőkkel nem lehet beszélgetni, kíméljenek. Köszönöm
2014. jan. 14. 23:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

13 éves lány vagyok újra.

Megértem a keserűséged. Ilyen hekyzetben igazad van. De nem mindegyik válás áll ebből, meg az én szüleim válás típusából. Ezért a kiakadásod felesleges volt arra a kérdésre, nem tudod annak a kérdésnek a pontos előzményeit. Én is kiakadhatnék rá, mert belegondolhatok, hogy nehezebben tud megélni, meg ilyenek. De mivel nem tudom a hátteret, felesleges. Mindkettőnkében ott van az igazság, de ilyeneknél nem kell kibukni. Az tény, hogy ilyenkor az anyuka a hibás, és az apuka aki megszenvedi a te esetedben. Az enyémnél fordítva történik meg ez. :(

Érted, mit akarok ezzel? :(


13/L

2014. jan. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy a nőkkel nem lehet beszélgetni. Minden téren ti jártok jól! Nektek kedvez az élet. A szex is akad/akadna már 14 évesen. Kapcsokatot sem kell kezdeményeznetek, az öletekbe hullik minden. A szexért sem kell fizetnetek, a gyereket is nektek ítélik! Jajj de rossz nektek. Azzal jöttök hogy milyen sz a r mer menstruáltok, az ka ka igen, de annyit is szexeltek! Milyen fájdalmas a szülés mi, igen ám, a gyerek a tiétek! Hú de nehéz nektek.
2014. jan. 15. 00:23
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Épp ez az, hogy te nem tudod mi áll a válás hátterében. Ebből kiindulva tehát nincs jogod megítélni és nincs is hozzá elegendő információd ahhoz, hogy eldöntsed melyik fél miben hibás, illetve alapjában véve az, hogy két felnőtt egy gyereket nemz, azzal vállalják a felelősséget azért, hogy mindketten eltartsák a gyereket, mert ez nem egyoldalú felelősség, függetlenül attól, hogy együtt vannak-e a szülők vagy sem.


Mondjuk a " A férfiakat kérdezem, a nőkkel nem lehet beszélgetni, kíméljenek. " kijelentésedből lejött minden.

Nagyon korlátolt gondolkozásod van és van is benned egy valamilyen sérelemből fakadó düh, amely miatt nem tudsz tisztán és logikusan gondolkozni.

2014. jan. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi rosszat mondtam. De szerintem egy nő nagyon megbántott. Ettől függetlenül nem mindenki ugyan olyan a nők terén.

De hogy jött ide a szex, a menstruáció, s hogy mi mindig minden téren jól járunk? Nem ehhez fűződik. Szerintem legalábbis.


Viszont egy tanács: amikor dühös vagy, ne írj ki semmit internetre. Akkor nem tud az ember logikusan gondolkodni, s később megbánja azt amit kiírt.

Plusz ha nem ért veled valaki egyet, az nem feltétlen csak egy idióta nő, meg ha tényleg nő.


13/L

2014. jan. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Én csak nyitott szemmel járok, és érzékelem a külvilágod, és azt tapasztalom, hogy igazságtalan az élet. Igrn igazad van dühös vagyok, de attól még igazat beszélek!
2014. jan. 15. 00:35
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is nyitott szemmel járok. És az élet igazságtalan, de a panaszkodás helyett küzdeni kell.

S most igaznak érzed. De ha lenyugszol, akkor lehet átgondolod, és utólag butának érzed magad emiatt a kiírás miatt. Inkább fogj ilyenkor egy tollat és egy papírt és arra írd ki a dühödet. Vagy tornázd ki. Esetleg hallgass zenét, vagy keres valamt ami számodra megnyugtató.


13/L

2014. jan. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Ilyenkor szeretek a legjobban kiírni, ami bennem van legalább levezetem. De nem akarok megsérteni senkit. És tévedsz nem bántott meg nő. Mert alapból elfolytoma gyökerénél a problémát.
2014. jan. 15. 00:38
 18/29 anonim ***** válasza:

De akkor azt ne interneted tedd, mert van aki sértésnek veszi, kötekedni kezd veled és aztán idegesebb leszel mint elòtte. Visszaüthet ez a dolog. Emiatt tanácsos kerülni ilyenkor az internetet is.

És hogy érted, hogy a gyökerénél elfojtod a problémát?


13/L

2014. jan. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Akik vissza ütnek és kötözködnek azok nem férfiak lesznek, mert azok tudják miről beszélek. Esetleg ide üti az orrát egy hárpia és elkezdi osztani az észt nekem. Oda írom ki az érzéseimet ahová akarom. valaki meg érti valaki nem. ez is kérdés mint a többo. nálam vannak ezerte meg ezerte rosszam kérdések is. 13L :) te rendes lányvagy. ahogy észre veszem, te is sokat szenvettél lelkileg, méskép nem lennél ilyen megértő velem.
2014. jan. 15. 00:51
 20/29 anonim ***** válasza:

Köszönöm.

De szerintem a megértés nem csak attól függ, mennyit szenvedtem e. Van aki többet, de az nem megértő. Élő példát ismerek rá, de nem az ő hibája.

De akkor rendben. Csak gondoltam figxelmeztetlek, hogy visszaüthet ez a dolog.

Remélem, tudtam valamit segíteni.


13/L

2014. jan. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!