Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az igazság ennyire fáj? Miért...

Yádenyúl kérdése:

Az igazság ennyire fáj? Miért tabu?

Figyelt kérdés
Épp a hozzászólásomat törölték, mert megírtam egy kérdésre a kemény, és igaz véleményem. Arról volt szó, hogy "a férjem miért nem fizet gyerektartást? Szerintetek a bíróságon be valja, hogy 3 éve nem fizet?" Na ezen a kérdésen akadtam ki! Miért fizessen egy olyan aki már mindent elvesztett, szóval azért fizessen hogy látogathassa a saját gyerekét? Ha nem fizet egy sz e m é t tr óger? És negatívan hangolja a gyereket az apára ha nem fizet? Szerintetek is igazságos ez? A férfiakat kérdezem, a nőkkel nem lehet beszélgetni, kíméljenek. Köszönöm
2014. jan. 14. 23:32
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
vissza ütni? Mit? Én az ilyen nem veszem a szívemre, hogy most neten beszólogatnak. Te most normális vagy velem, segíteni próbálsz (pedig nem kértem) én is normális vagyok veled! Rajtam nem fog semmi vissza ütés én folyamatosan vissza ütést kapok.
2014. jan. 15. 01:06
 22/29 A kérdező kommentje:
Aki szenvedett de nem eleget az nem tud megértő lenni,mert az igazi szenvedés számára ismeretlen. de ismeri az igazi pokolt, az tudja milyen, és jobban át érzi a másik gyengeségét!
2014. jan. 15. 01:08
 23/29 anonim ***** válasza:

"Miért fizessen egy olyan aki már mindent elvesztett, szóval azért fizessen hogy látogathassa a saját gyerekét?"


Nem a látogatásért fizet, hanem mert annak idején csináltak közösen egy gyereket, akiért közösen felelősek, amíg az ki nem repül a fészekből. Az anya hozzáteszi a saját pénzét, az idejét, hogy a munkahelyéről rohanás van haza, este családi program van nem szórakozás, új pár keresése, stb.


"Ha nem fizet egy sz e m é t tr óger?"


Attól függ. Nagyon sok válás van a környezetemben, változó, hogy melyik fél van megzakkanva, de van ám bőven mind a két oldalon is.


"A férfiakat kérdezem, a nőkkel nem lehet beszélgetni, kíméljenek. "


Ja, hogy te csak a sebeidet akarod nyalogatni. Nézd, terhes voltam a második gyerekkel amikor a férjem kitalálta, hogy ő még élne és csajozna, a lakást ingyenszállásnak nézte ingyen étteremmel és ingyen hűtővel, amibe én cipeltem a kaját és én is vettem meg. GYakorlatilag egyedül tartottam el a családot, mert ő csak nyuvákolt, hogy nincs pénze, csak ide-oda utazgatni a barátnővel, de a hűtőből megette a gyerekei kajáját és megitta a nekik vásárolt tejet. Mégsem mondom, hogy minden férfi szemét. Választottam egy címeres ökröt, akitől örülök, hogy megszabadultam. De emellett van még olyan történet is, amikor a nő hibás. De ahány szegény elvált apa van akivel kitolt a felesége, legalább ugyanannyi mindennapokkal megküzdő elvált anya van, akinek a férje szemétkedik, nem megy el a megbeszélt láthatásra, míg éli világát, addig a nő még egy kávéra sem tud beülni valahová, nemhogy pasizzon vagy szórakozzon.

2014. jan. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak is van igaza. Neki is nehéz volt a válás.

Nézd, nem mindig a nők járnak jól és nem mindig a férfiak szenvedik meg. Minden válás egy külön történet, mindegyikben van veszteség és nyereség. Van ahol együttműködnek a szülők, valahol nem. Ez az emberektől is függ. S nem csak a nők a rosszak. Mert például tegyük fel, hogy van egy ártatlan lány, aki szerelmes lesz egy férfiba. S aztán összeházasodnak, lesz gyerek. Közben a férj IS csalhatja. Tegyük fel, hogy most ő és amikor már meglesz a gyerek, akkor akar elválni és teszi is meg. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem történhet meg fordítva. De. Csak ezzel a helyzettel egy a nőknek rossz esetet akarom megmutatni.


S kérlek szépen, ne csináld ezt. Hogy csak az tud megértő lenni, aki eleget szenvedett. Nem kellene senkinek szenvednie. Ez olyan hozzáállás, mint a volt legjobb barátomé (akibe szerelmes is voltam és ő is tudott róla). Csak neki az az elve volt, hogy csak az mondhatja el, hogy neki rossz, aki megjárta a poklok poklát. S a tiéd más témában, igaz, de nagyon hasonló. Ezért kérlek, hogy ne így fogd fel. Nagyon rossz hozzáállás. Az is lehet megértő, aki nem szenvedett. Ez attól függ, mennyire akar segíteni, mennyire érdekli mások gondja, azt hiszem. :)


13/L (újra)

2014. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Mert nem csak megcsinálni kell egy gyereket, hanem gondoskodni is kell róla.

Ha az én szüleim elváltak volna, és megtudnám, hogy az apám azért nem gondoskodott rólam, hogy bosszút álljon az anyámon, egy semmi embernek tartanám, attól függetlenül, hogy anyám milyen.

2014. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
#23 "Nem a látogatásért fizet, hanem mert annak idején csináltak közösen egy gyereket, akiért közösen felelősek, amíg az ki nem repül a fészekből. Az anya hozzáteszi a saját pénzét, az idejét, hogy a munkahelyéről rohanás van haza, este családi program van nem szórakozás, új pár keresése, stb. 
2014. jan. 15. 15:09
 27/29 A kérdező kommentje:

#23. Nem a látogatásért fizet, hanem mert annak idején csináltak közösen egy gyereket, akiért közösen felelősek, amíg az ki nem repül a fészekből. Az anya hozzáteszi a saját pénzét, az idejét, hogy a munkahelyéről rohanás van haza, este családi program van nem szórakozás, új pár keresése, stb ". 



Ok, annak idejét csin. egy gyereket, van felelőség persze, de azért is csinálták, hogy apa is élvezze a gyereke jelenlétét, és ne csak fizessen, és havonta egyszer-kétszer láthatja. Egyébként mondtam hogy nők ne írjanak ide! olyan nehéz ezt felfogni, látni mennyire értelmesek vagytok! -.- Elnézés a feniért elrontottam mer teloról vagyok.


nem a sebeimet nyaldosom, hanem csak elborzadok ettől az igazságtalanságtól. Mégegyszer nők ide ne írjanak. borzaztó menbyi a hülye itt!

2014. jan. 15. 15:17
 28/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy jó tanács : változtass a felfogásodon, mert különben nagyon sokszor megfogod még szívni az életben.

Annyi indulat és feszültség van benned felgyűlve, hogy ezektől teljesen elborul az agyad és amilyen minősíthetetlen stílusban írsz itt, vélhetően ilyen modort engedsz meg magadnak a való életben is. Csakhogy ennek mind te fogod meginni a levét, ahogyan azt valószínűleg eddig is tetted , mert látszik, hogy számos sérülés van benned és frusztráció, amelyet talán még saját magadnak sem akarsz bevallani, de ezek láthatóan igenis benned vannak, mert egy kiegyensúlyozott és boldog ember nem nyilvánul meg így és nem beszél így, ahogyan azt te teszed.

2014. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. tudom, valami nincs rendben velem, elkell ismerjem hogy igazatok van, és felesleges dolgokon idegesítem magam. megfogadom a tanácsod megbróbálom tisztelni/szeretni a nőket (megpróbálom)
2014. jan. 15. 23:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!