Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen ember...

Szerintetek milyen ember vagyok ha így gondolkozok? Mielőtt a férfiak lehurrognának, az előtt fontolják meg, hogy igazuk van-e!

Figyelt kérdés
Mindig mondják, hogy a pénz nem tesz boldoggá. Jó, lehet teljesen nem, na de nem árt ha van azért annyi, hogy nyugodtan tudjon élni az ember. Nekem fontos, és ezt tapasztalatból írom, hogy egy férfinek legyen saját élete. Saját lakása, vagy legalább egy külön albérlete, minimum egy jogosítványa, ha autója még nincs is. Azért a jogosítvány az elég alap dolog szerintem főleg náluk. Jó nem túl olcsó mulatság, na de élete során már csak össze tud kaparni annyi pénzt, hogy letegye. Akadnak olyan pillanatok az életben mikor jó tényleg különösen jó ha van. Mégis vannak olyanok akiket hidegen hagy, mondván nem igazán érdekel. Ez elég gáz szerintem. Nincs velem baj én úgy gondolom, reálisan gondolkozok mikor úgy azt mondom hogy könnyebb valakivel elkezdeni egy közös életet ha már önálló, vagy legalább benne van az, hogy önálló akarok lenni, és igenis az is leszek. Szerintem aki még harmincon felül is otthon lakik ott már van valami más is van az anyagiakon kívül. Kényelmesebb tény és való. Ha valaki akar valamit kezdeni magával az előbb-utóbb kezd is. Ha más nem kimegy külföldre. Mikor múltkor beszélgettünk egy ismerősömmel, kérdezgetett meg minden, és ez is szóba jött valahogy, de szerinte elég válogatós és nagyigényű vagyok. Meg, hogy így sose leszek boldog ha ezt nézem, és nem magát az embert. Nehogy már ennyit ne várhassak el egy férfitől én meg azt mondom! De szerintem nem volt igaza, mert nem vagyok érdekember, csak tudom, hogy szerelemből nem lehet megélni, és a legnagyobb szerelmet is tönkre tudja tenni a pénz hiánya. Meg lehet szemét vagyok, bár nem tartom magam annak, de jó ha az ember csak beül a kocsiba, és mehet is az útjára, vagy ide-oda azért el tud menni, mint, hogy annyi pénze sem lesz soha, hogy a szomszéd városba kiránduljon. A lila köd elmúlik, a tudósok már bebizonyították, hogy körülbelül három évig tart egy szerelem. Én csak azt várom el egy embertől, hogy legyen neki egy alap, ahhoz, hogy egy saját életet tudjon kezdeni. Nem hinném, hogy gonosz vagyok. Vagy mégis?
2014. jan. 26. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
És annak ki akadálya, hogy te teremtsd meg ezt az alapot, amit elvársz? Állítólag női egyenjogúság van, vagy az csak addig tart amíg kényelmes a nőknek?
2014. jan. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem van munkám, személyes vagyonom is, és jogsim is. Egy nincstelennel nem állnék össze, az Isten bocsássa meg nekem!
2014. jan. 26. 19:11
 3/14 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen korosztályról beszélünk.

Nagyon nehéz huszonévesen elindulni, főleg úgy hogy ha semmi segítségre nem számíthat az ember, és önmagának kell minden előteremtenie.

Viszont, ha valakinek 30-40 évesen sincs önálló élete, az általában gyanús, főleg, ha közben van normális munkája, akkor felmerül a kérdés, hogy mihez kezd a pénzével, vannak-e egyáltalán tervei, vagy csak a szórakozás és a pillanatnyi örömök érdeklik.

2014. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy fontosak az anyagiak, csak nem mindenkinek úgyan úgy.


Erre csak azt tudom írni, hogy nekem pl elvárás egy pasinál a jogosítvány, és a cél a külön életre. A pillanatnyi helyzet lehet akármilyen, de lássam rajta hogy akarja az anyagi biztonságot, és jó úton halad afelé.

Ez azért fontos, mert másképpen egyszerűen nem tudnék felnézni rá, így a kapcsolatunkból hiányozna a kölcsönös tisztelet.

Egyébként meg nem kéne soha a pénzéből, mert nekem is célom jól keresni, és még vinnie sem kell sehova kocsival, mert azt is megoldom.


Egy ismerősömet tudnám felhozni példaként, az anyagiasságra, mert neki az elvárásai hasonlók, viszont abból a célból szeretne pénzes pasit, hogy ne kelljen dolgoznia, és kocsit vezetnie. Legyen elég szabadidő a vásárolgatásra is.


Szerintem az ismerősöd ok nélkül mondta hogy szemét vagy, mert benned nem látom hogy bárkit is ki akarnál használni.

2014. jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, jogos a felvetésed, de szeretnék valamit megjegyezni:

Az éppen meglévő anyagi dolgok helyett szerintem fontosabb az, hogy milyen a személyisége az illetőnek: van elég ambíciója és intelligenciája, meg tud-e élni a jég hátán is, ahogy a mondás tartja. Akiben ezek a tulajdonságok megvannak, biztos mindig talál magának állást, biztos lesz elegendő pénze autóra és jogsira, stb. Én például ilyennek tartom magam, de jelenleg viszonylag hátrább sorolom a szűkös időbeosztásom miatt, hogy jogsit szerezhessek. Akár egy kis trabit is vehetnék mellé, de más dolgokat most fontosabbnak tartok.

Szóval, bizonyos szempontból igazad van az elvárásaiddal kapcsolatban. Csak egy kicsit a dolgok mögé kell tudni látni, mert a jogsi-nemjogsi, autó-nemautó, lakás-nemlakás önmagában nem mindig jó útmutató a férfiakhoz.

2014. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a kocsit leszarom. Bp-n élek, itt sztem jó a tömegközlekedés. Vészhelyzetben - szökőévente 1x - meg lehet használni taxit. Persze ha vki olyan területen keresne munkát, ahová legtöbbször elvárás a kocsi, de neki nincs jogsija, az mondjuk gáz.

De azt én is elvárom, hogy legalább jövőképe legyen, még akkor is, ha per pill meg a szüleivel vagy a lakótársaival lakik. Spóroljon, legyen annyi pénze, hogy amikor le akar vki mellett horgonyozni, akkor legyen legalább egy albérlet. És ez nem is anyagilag fontos nekem, hanem hozzáállás szempontjából. Biztonságban lehetek-e mellette, lehet-e rá alapozni, lehet-e vele közös jövőt tervezni. Nyilván ha fiatalabb lennék, akkor ezen nem gondolkoznék, de idén 25 éves leszek, nyilván nem a 20-21 éves, még koliban lakó srácok között fogok keresgélni, hanem az idősebb korosztályban, ahol még azért már fontos, hogy vmit letegyen vki az asztalra, főleg ha gyereket is szeretne.

És ezt mondom úgy, hogy nem szándékozom eltartatni magam, van önálló lakásom. Nem azért keresek önálló férfit, mert rá akarnék akaszkodni, hanem azért, mert megbízhatatlan, nagy gyerek emberrel nem tartanám elképzelhetőnek a közös jövőt, az együttélést.

2014. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#6 - Na ilyen nőből kellene több, sokkal szimpatikusabb a hozzáállása, mint a kérdezőé. Persze elismerem, nektek is biztos támasz kell, akire lehet számítani és nem dőltök be pár hónap/év után anyagilag, mint egy ócska disznóól ajtaja, de abba is bele kell gondolni, hogy nem könnyű önállósodni, egyszerűen ellehetetleníti az állam. Persze mondhatjuk, hogy egyeseknek akkor miért sikerül, de ehhez meg annyi hozzáfűzni valóm van, hogy ha egy 100 férőhelyes buszra felszállnak 150-en, nem mindenkinek lesz helye. ;)


(Szóltam úgy a kérdéshez, hogy nem szüleim nyakán csüngök, mielőtt megszólja valaki)


Tehát sok #6-ost, kevesebb kérdezőt! :)

2014. jan. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdezi is hasonlókat írt, mint a 6os, csak rosszul fejezte ki magát. Egyébként egyetértek én is velük...Nekem is nagyon fontos, hogy a férfi határozott legyen, ha határozott, akkor szinte biztos, hogy van munkája, és el tud valamit érni. Nem baj, hogy amikor megismerkedünk még nincs semmije, de úgyis elkezdek vele ismerkedni (és mivel engem mindig a lélek dolgai érdekelnek, hogy pl miért olyan amilyen, miért itt tart, ezért nem fog érdekelni, hogy JELENLEG semmije nincs, mert tudom, hogy elfog jutni valahova, és remélhetőleg együtt fogunk eljutni). A lényeg tehát, hogy sok mai fiú annyira nyámnyila, hogy az valami eszméletlen, általában ők szoktak rinyálni, hogy minden nő csak a pénzre megy...Szerintem ha céltudatos a pasi, akkor nem számít mennyije van, plusz nem kéne támaszkodniuk az embereknek, sokan magányosak, és kb mindegy ki csak szeresse őket...TÉNY, hogy vannak lányok, akiket nem neveltek meg, de az úgyis megkapja, ami jár neki. Nah mindegy, én ezt a kérdést inkább pszichológiai szempontból közelíteném meg, plusz ami elvárás ma az emberektől az is durva...
2014. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Tehát sok #6-ost, kevesebb kérdezőt! :)


Látom nem vagyok szimpi :)

2014. jan. 27. 17:42
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként nem is szeretném, hogy sok legyen belőlem, legalább egyedi maradok!
2014. jan. 27. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!