Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 16 évesen milyen jogai vannak...

16 évesen milyen jogai vannak egy embernek? Dönthet saját akarata szerint? Tarthatják akarata ellenére valahol? Van szabad döntés joga?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 00:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. mindenkinek vannak

alapból

2. pár dologban igen

3. kik? szülök oda visznek ahova akarják

4. pár dologban de még nem vagy felnött addig nemsokban

2014. jan. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
amennyi joga, annyi kötelessége is van..
2014. jan. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Mivel nem nagykorú, a szüleinek beleszólása van a dolgaiba (hiszen felelősek érte).

Normális esetben a szülő úgy dönt, hogy figyelembe veszi a gyerek akaratát is, tehát ha autószerelő akar lenni, akkor nem küldi szakácsnak tanulni, de gyakorlatilag az van, amit a szülő mond.

A szülőnek ahhoz is joga van, hogy ha bulizni mennél téged otthon tart. 18 évesen viszont oda mész ahová akarsz, de a szülő is mondhatja, hogy nem tart el. (a rokontartásnak feltételei vannak)

2014. jan. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Család- és gyermekvédelem - Alapvető jogok és kötelességek

[link]

2014. jan. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

1. Dönthet bizonyos dolgokban.

2. Tarthatják bizonyos helyeken.

3. Azt milrt nem kérdezi meg senki, hogy mik a kötelességei, milyen teendőkkel tartozik saját magának és a közösségnek?

2014. jan. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
33%
Az elozo kommentelot kiegeszitve, attol meg, hogy valaki betolti a 18-at nincsen csaladi teren tobb joga... Egy joggal kapsz tobbet, hogy elkoltozhetsz mar es kialakithatod sajat eleted. Csak es kizarolag amikor elkoltozott az illeto, es sajat magat teljesen ellatja es semmilyen segitseget nem kap mar szuloktol.. Onnantol kezdve barmirol donthet es barmit megtehet, de hiaba vagy 20 eves is ha anyu meg apu meg eltart, es meg az o hazukban laksz, sajnos az o szabalyaikat kell jatszani... Illetve nem sajnos, mert jo esetben minden szulo jot szeretne, lenyegtelen mennyire rossz formaban jon ki :(
2014. jan. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bizonyos dolgokban dönthet, pl. terhesseg eseten. Ha a gyerek es a szulo akarata különbözik, akkor a gyamhivatalhoz kell a gyereknek fordulnia, akik döntenek - ez lehet akar a gyerek akarata szerinti, de elleni is. Dönthet -ugyanígy, gyamhivatali úton intézve, tehat nem feltétlenül a gyereknek igazat adva- arról, hogy hol akar lakni. Ha pl a gyerek el akar költözni, de a szülők nem akarjak es a gyamhivatal döntése is az, hogy nem költözhet, akkor bizony a szülők otthon tarthatjak, ha elmenne, rendőrséggel visszavitethetik. Tehat relatíve van döntési joga, de a döntése a gyamhivatal álltal felulbiralhato.
2014. jan. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És ha intézetben van a gyermek ?

kezdeményezheti más helyre való elhelyezését?

2014. jan. 29. 11:38
 9/10 anonim ***** válasza:

#5: talán mert most nem az volt a kérdés?

Értem én, hogy sokaknak csak jogaik vannak, kötelességeik meg nem, de a kérdező nem a fiatalság morális problémáira kérdezett rá, (azt végképp nem tudhatod, hogy milyen ember, lehet, hogy kötelességtudóbb bármelyikünknél), hanem feltett egy egyszerű kérdést.

2014. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Értem én, lehet hogy rossz hangsúlyban jött ki, nem úgy akartam csak írtam valamit... Egyébként meg bármilyen jogi dologról egyszerűbb lenne beszélni egy ügyvéddel valaki segítségével... De tény, hogy 16 évesen még nagyon kevés dologról dönthetsz..:/ Ha meg intézetben vagy, és onnan akarod átkérni magad másikba szerintem ugyanúgy "szar az egész" nem hiszem hogy bármelyik ilyen hely jobb lenne a másiknál..
2014. febr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!