Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak a mozgássérültek...

Kis Pistike466257327 kérdése:

Hogyan tudnak a mozgássérültek (kerekesszékesek) felszállni a hévre?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy hogy tudnak felszállni a hévre? A kalauz segít nekik vagy nem is használják? (Vagy nem tudják)

2014. jan. 29. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Na ez jó kérdés. Szerintem ha nincs aki felsegítse őket akkor sehogy.
2014. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Egyetértek az első válaszolóval... Ha nincs az utasok között olyan, aki segítene az illetőnek felszállni, akkor gyakorlatilag sehogy.

A "kalauz" segítségére pedig ne nagyon számíts mert az esetek elég nagy százalékában nincs is ellenőr a HÉV-en.

2014. jan. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szentendrétől Békásig szoktak lenni. Azért gondoltam, hogy hátha. De ahogy elnézem ezeket az ellenőröket... Nem nagyon bírnák feltenni őket...
2014. jan. 30. 18:36
 4/6 anonim válasza:

Hát igen..nem felvételi követelmény az ellenőröknek az, hogy 100 kiló izom legyen rajtuk, ahogy te is látod :D

Szerintem az utasok segítségével többre mennél. :)

2014. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Általában vagy teljesen fel kell emelni őket - ami azért kocsistul nem egy egyszerű mutatvány, vagy gondolom ahhoz hasonlóan, mint a villamosra. Mondjuk HÉV-vel nem járok, tehát nem tudom, hogy milyen pontosan az ajtó, de a villamosra való felszállást könnyű megoldani kerekessel, ha a karizmai jók delikvensnek. :)

Én, a magam alig több, mint 50 kilójával is szoktam segíteni az egyik nyomi haveromnak, bár neki olyan karizmai vannak, hogy csak na! Ő megkapaszkodik kétoldalt az ajtóra rögzített kapaszkodóban, én meg hátrafelé, ahogy ő is emeli magát, emelem a széket és görgetem fel lépcsőnként. Akkor voltunk kénytelenek kitalálni ezt a megoldást, amikor a drága, gyúrós, muszklis emberek úgy döntöttek, hogy ők most nem segítenek nekünk, hiába kértük szépen. Azóta már tökélyre fejlesztettük a dolgot! :P

2014. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Riiicsi válasza:

Ti is annyi kerekesszékest láttatok gondolom. :)

Fogalmatok sincs, hogy mennyi dolgot meglehet , megtudnak (tudunk..köztük én is) oldani segítség nélkül. Felszállni valahova az egyszerűbb dolgok közé tartozik. Lépcsőnél pedig csak egy korlát kell hozzá, és megvan oldva a probléma segítség nélkül.

2014. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!