Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszi mindenki azt,...

Miért hiszi mindenki azt, hogy külföldön "kolbászból van a kerítés is"?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, kb 6-7 éve jöttem ki. Ebből az első 5 év kő kemény kaparás volt, megaláztatás és minden amit el lehet képzelni. Alig kaptam meg a munkavállalási engedélyem, alig tudtam lakást szerezni magamnak, munkában hajtottam de alig tudtam előre haladni. Barátok, párkapcsolat, ismerősök szinte nulla. Rengetegszer magányos voltam, állandóan haza akartam jönni, egyszál egyedül, segítség, támogatás vagy legalább egy jó szó nélkül nagyon nehéz megállni a helyed. És kb 5 év után jutottam el oda, hogy elégedett vagyok a jelenlegi helyzetemmel.


De ezt az emberek nem látják, csak hogy "gazdag nyugati rokon" vagyok.


Állandóan megkeresnek, hogy különféle szívességeket kérjenek tőlem.

Amikor felmondtam egy régebbi munkahelyemen (átlagos irodai munka), gondoltam segítek egy honfitársamon és körbeírogattam, hogy be tudom őket ajánlani. Tudjátok milyen válaszok jöttek? Hogy érdekel a dolog, de ennyit szeretnék keresni, meg ugye nem kell túl sokat dolgozni, meg még átgondolom stb.


Mondok egy másik példát. Elköltöztem a szuper olcsó kis lakásomból (tényleg kivételesen olcsó volt). Gondoltam segítek egy honfitársamon és felajánlottam pár ismerősömnek. Hát még nekik állt feljebb és az lett a vége, hogy a kiköltözésem előtti napokban mondták vissza a foglalásukat és ott álltam, hogy senkinek nem tudom átadni a lakást és a végén 2 lakbért kell fizetnem míg találok valakit. Szerencsére tudtam pár nap alatt találni másik jelöltet (aki nem magyar volt és azóta is hálálkodik, hogy mekkora szerencséje van ezzel a lakással).


És egy harmadik példa. Bébiszittert keresünk a babánk mellé, mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy otthon maradjak, dolgoznom kell és hajtanom. Gondoltuk valakit kihozunk Magyarországról, kvázi segítünk egy nehezebb sorsú honfitársunkon. Hát olyan fizetési igények jöttek, hogy majd leesett az állam. Milliós fizetési igény is volt közte. Ezek alapján annyira nem élhetnek rosszul az emberek Magyarországon, ha a teljes ellátás mellé még milliókat is akarnak keresni.


Itt a GYK-n is napi szinten látom a kérdéseket, hogy "külföldre mennék, akármit megcsinálok, nem beszélek nyelveket, nincs végzettségem, de mennyit tudok félrerakni?" és hasonlók.


Nem értem az embereket. Én összetettem a két kezem mikor megkaptam az első munkám itt és nem támasztottam irreális igényeket. Hajtottam a munkában és nem álltam neki panaszkodni. Ezzel szemben itt a GYKn, ismerősi körben de még a családi körben is azt látom, hogy külföld=pénz. De hogy ezért meg kell dögölni a hajtásban, azt már senki nem veszi észre. És akárhányszor megpróbálok segíteni valakin, szívességet teszek neki (beajánlom, kiadok elérhetőségeket, segítek lakást szerezni stb), mindig én jövök ki rosszul. Pedig nekem anno senki nem segített, mindent magamnak kellett megszereznem, sőt még keresztbe is tettek nekem.


Most komolyan, ennyire elferdült kép van Magyarországon a "külföldről"?



2014. febr. 7. 10:46
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
28%

"Gondoltuk valakit kihozunk Magyarországról, kvázi segítünk egy nehezebb sorsú honfitársunkon"


Kvázi te azért kerestél otthonról embert mert kvázi ötöd annyit szerettél volna neki fizetni a munkájáért mint amennyi abban az országban ezért járna.

Ráadásul te erről úgy gondolkodsz, hogy itt te teszel szívességet + még beleteszed a honfitárs fogalmát is mondandódba... hát hihetetlen.

2014. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
41%
Amikor egy magyar kimegy külföldre gyakori probléma hogy azzal szembesül hogy ott a 4-5szörös fizetésér dolgozni is kell. De aki erre felkészül vagy ezen fel tud emelkedni annak jó élete lesz kint. Csak sajnos a magyarok fele háromnegyede nem képes arra hogy dolgozzon ezért is van hogy 10 emberből 6-7 hazamegy mert rájön hogy a magyar mentalitással (nem dolgozik, nem tanulja a nyelve, nem alkalmazkodik a helyi szokásokhoz) nem lehet sehol boldogulni.
2014. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

11-es, itt a helyi babysitterek 500 euro koruli osszeget kapnak, ami 150.oo ft.

Az eddigi jelentkezok kozul, a legolcsobb 350.000 ft volt es ugye ellatast es kiutazasi koltsegek is jarulnak hozza. Szimplan azert akartunk otthonrol kihozni magyart, hogy szep magyar nyelvre tanitsa a gyerekunk es egyben magyar viszonylatban "jol" megfizetjuk a munkajat. De a jelen felallas szerint inkabb itteni babyszittert fogunk valasztani...


De nem varom el, hogy megertsd, aki nem el/elt kulfoldon, fogalma sincs mirol beszelek mert csak a "gazdag nyugati rokont" latja es termeszetesen jo magyar szokas szerint csak es kizarolag a rosszindulatot latja a tetteimben es meg veletlenul sem a valos indokokat. Pont ahogy fentebb irtak egy tortenetben...

2014. febr. 7. 13:10
 14/33 anonim ***** válasza:
26%

500 euro egy bentlakásos bébisziternek? Aki gyakorlatilag 3 műszakban tolja, se hétvége, se semmi és minden bizonnyal a gyereken kívül még jópár feladat rá lesz háritva?

Te meg vagy zavarodva.


Vagy nem bentlakásos, csak napi 8 órát kell nálad lézengeni heti 5 alkalommal? Aztán mégis mit csináljon 500 euróval? Hideg vizre nem elég, nem hogy lakásbérlésre.

Meg ez a gondolatvilág is hogy Magyarországon ez milyen jó pénz. Csakhogy ez nem Magyarország.

Ennyit én otthon fizetek neked ha leszel nálam mindenes, nem a fejlett nyugaton.


Ahol én élek ott az ilyen speciális munkakör mint a bentlakásos melóra speciális törvény vonatkozik. Egy minimum összeget a hónap végén a számlájára kell utalnod az alkalmazottadnak. És ez a minimum összeg is kétszer annyi amit te itt irsz. Plusz ne felejtkezz el róla, hogy ezen felül minden költség a tiéd. Ismétlem hogy értsd: minden költség ami vele kapcsolatban felmerül.

Ha ilyen alkalmazottra van szükséged ez ennyibe kerül. Tehát te azt nem csinálhatod el hogy elhozol egy hontalant Szomáliából és óránként 1 euróért dolgoztatod mert szerinted az neki milyen jó. Mert a jogszabály ezt nem engedi meg neked, szerencsére voltak nálunk okosabb emberek akik erre még idejében gondoltak.

2014. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Nádszálkisasszony ***** válasza:
80%
Mert elégedetlenek az emberek, azt hiszik, hogy minden rögtön azonnal lesz jó. 150 ezer egy bébiszitternek nem kevés hiszen az élelemről és szállásról is gondoskodtatok volna, ha jól éretettelek.
2014. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
78%
14-es, akik itt dolgoztak au-per-kent vagy babysitterkent, 20-21 eves lanyok, 300!!! eurot kaptak/per ho a nemet munkaadojuktol. Szallast kajät älltäk.Szerintem a kerdezö is igy gondolta.
2014. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az 500 euró akkor korrekt ha azt ráteszitek a számlájára és hozzá sem kell nyúlnia, azaz minden költségét ti álljátok. Nővérem így dolgozott egy családnál, a szórakozását, pedig abból a "zsebpénzből" fedezte amit szintén a családtól kapott a fizetésen túl. Ez egy kora-reggeltől estig tartó, heti 7 napos munkánál így korrekt.
2014. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Ebbol a szempontbol tok mindegy, hogy 500 vagy 300 euro. A Magyar jeloltek minimum 350.000 ftnak megfelelo osszeget kertek ami ugye ennek a duplaja es ott meg a kiutazas koltseget is allod. Csak egy peldanak irtam, ne a szavakon lovagoljatok. De volt olyan jelentkezo is, aki a parjaval egyutt jonne (tehat ket szemely teljes ellatasa, biztosita, kiutazas stb) es emelle 3000 eurot. Nevetseges! Annyiert mondjuk en is mennek es vinnem az egesz csaladot!
2014. febr. 7. 14:16
 19/33 anonim ***** válasza:
50%

Azért hiszik, mert a magyarországi kerítéshez képest a külföldi kolbászból van. Te is megválaszoltad a kérdést és igenis az életszinvonalrol van szó!! "Nem is a külföldi életszínvonallal a kérdés, mert az szerintem is egyértelműen jobb mint Magyarországon. Egy átlagos fizetésből is lehet jó életszínvonalon élni"

Magyarországon sok munkával SEM lehet jó életszinvonalon élni sok embernek. A 12 órázó közalkalmazotti jogviszonyos ápoló úgy keres, hogy az albérletét épp hogy tudja fizetni, de kuporgatni kell és semmi megtakarítása nincs. Nyugaton (Németo) meg egy normal postáskisasszony fizetésből el lehet menni 1 évben egyszer NYARALNI 1 hétre, ha gyűjt az ember. Na, ez a nagy különsbég. Arról nem is beszélve, hogy az élelmiszer már itthon sem jóval olcsóbb, sőt, mint kint. A magyar bérnek nincs olyan vásárlóereje.

2014. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:
60%

latszolag itt egy nagy felreertes tortenik. Kulfoldon eltek dolgoztok, DEEE miert forinban szamoltok????


az önzetlen es a viszonzatlan segitokeszsegrol szivesen meghallgatnam a masik oldalt is.


becsulom azokat akik kapartak as elobbre jutottak

2014. febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!