Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszi mindenki azt,...

Miért hiszi mindenki azt, hogy külföldön "kolbászból van a kerítés is"?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, kb 6-7 éve jöttem ki. Ebből az első 5 év kő kemény kaparás volt, megaláztatás és minden amit el lehet képzelni. Alig kaptam meg a munkavállalási engedélyem, alig tudtam lakást szerezni magamnak, munkában hajtottam de alig tudtam előre haladni. Barátok, párkapcsolat, ismerősök szinte nulla. Rengetegszer magányos voltam, állandóan haza akartam jönni, egyszál egyedül, segítség, támogatás vagy legalább egy jó szó nélkül nagyon nehéz megállni a helyed. És kb 5 év után jutottam el oda, hogy elégedett vagyok a jelenlegi helyzetemmel.


De ezt az emberek nem látják, csak hogy "gazdag nyugati rokon" vagyok.


Állandóan megkeresnek, hogy különféle szívességeket kérjenek tőlem.

Amikor felmondtam egy régebbi munkahelyemen (átlagos irodai munka), gondoltam segítek egy honfitársamon és körbeírogattam, hogy be tudom őket ajánlani. Tudjátok milyen válaszok jöttek? Hogy érdekel a dolog, de ennyit szeretnék keresni, meg ugye nem kell túl sokat dolgozni, meg még átgondolom stb.


Mondok egy másik példát. Elköltöztem a szuper olcsó kis lakásomból (tényleg kivételesen olcsó volt). Gondoltam segítek egy honfitársamon és felajánlottam pár ismerősömnek. Hát még nekik állt feljebb és az lett a vége, hogy a kiköltözésem előtti napokban mondták vissza a foglalásukat és ott álltam, hogy senkinek nem tudom átadni a lakást és a végén 2 lakbért kell fizetnem míg találok valakit. Szerencsére tudtam pár nap alatt találni másik jelöltet (aki nem magyar volt és azóta is hálálkodik, hogy mekkora szerencséje van ezzel a lakással).


És egy harmadik példa. Bébiszittert keresünk a babánk mellé, mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy otthon maradjak, dolgoznom kell és hajtanom. Gondoltuk valakit kihozunk Magyarországról, kvázi segítünk egy nehezebb sorsú honfitársunkon. Hát olyan fizetési igények jöttek, hogy majd leesett az állam. Milliós fizetési igény is volt közte. Ezek alapján annyira nem élhetnek rosszul az emberek Magyarországon, ha a teljes ellátás mellé még milliókat is akarnak keresni.


Itt a GYK-n is napi szinten látom a kérdéseket, hogy "külföldre mennék, akármit megcsinálok, nem beszélek nyelveket, nincs végzettségem, de mennyit tudok félrerakni?" és hasonlók.


Nem értem az embereket. Én összetettem a két kezem mikor megkaptam az első munkám itt és nem támasztottam irreális igényeket. Hajtottam a munkában és nem álltam neki panaszkodni. Ezzel szemben itt a GYKn, ismerősi körben de még a családi körben is azt látom, hogy külföld=pénz. De hogy ezért meg kell dögölni a hajtásban, azt már senki nem veszi észre. És akárhányszor megpróbálok segíteni valakin, szívességet teszek neki (beajánlom, kiadok elérhetőségeket, segítek lakást szerezni stb), mindig én jövök ki rosszul. Pedig nekem anno senki nem segített, mindent magamnak kellett megszereznem, sőt még keresztbe is tettek nekem.


Most komolyan, ennyire elferdült kép van Magyarországon a "külföldről"?



2014. febr. 7. 10:46
1 2 3 4
 21/33 anonim válasza:
86%

A férjemmel mi is sokszor megfogadtuk, hogy többet senkinek sem segítünk. Még a rokonok, régi barátok többsége sem köszöni meg. Legutóbb a 1 éves kisfiúnk mellé kerestünk valakit, mert nekem is vissza kell mennem dolgozni. Egy 20 éves rokonom jelentkezett. Többször mondtam neki, hogy jól gondolja át, mert nem szeretnénk, ha pár hét múlva hazamenne. Mi Londonban élünk, párszor bevittük kirándulni. Ő pénz nélkül jött. Nálunk teljes ellátást kapott, napi 2-3 óra gyerekvigyázásra. De csak hetente egyszer voltak egyedül, amúgy én is ott voltam. A lényeg, 1 hónap múlva közölte, hogy hazamegy, ő nem akar dolgozni. Egy barátja utalt neki pénzt, ami nem jött meg a számlánkra. Biztosra mondta, hogy elutalták neki. Gondoltuk a karácsony miatt késik a pénz, ami azóta sem jött meg a számlánkra. Végül beismerte, hogy nem is utaltak neki. Mi persze rendesek voltunk és előre megvettük neki a jegyet haza, meg adtunk forintot, hogy a reptérről haza tudjon menni. a pénzünket azóta sem láttuk, mindig van kifogása...


Szóval így kaptunk köszönetet.

2014. febr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
72%

En Daniabol irok. Nem lenne nagy baj otthon, ha a magyarok mentalitasa valtozna. Mindenre panaszkodnak, elegedetlenkednek.

Itt Daniaban nagyon magas az ado, otthon ennyit nem kell fizetni, ehhez kepest Magyarorszagon jobb az egeszsegugyi ellatas. Magyarorszagon az elelmiszerboltokban joval nagyobb a valasztek, mint itt Daniaban. Olcsobb a tomegkozlekedes Pesten, es gyakrabban is jarnak a buszok. Itt nehany buszon kivul orankent ketto megy, este egy.

Magyarorszag tele van ingatlantulajdonosokkal, itt kevesebb, mint 10% azok aranya, akik sajat lakasban/hazban laknak. Alberletben lakunk mi is, nem keves alberleti dijert. Igaz, hogy forintra atvaltva magas a fizetes, de az arak is. Mondjam, hogy egy fel kilo kenyer ezer forint? Nyolcszar forint a liter tej. Tiz deka egyszeru felvagott 600 ft. A 75 nm-es lakas berleti dija 260ezer Ft. Az az auto, ami Mgyarorszagon 3 millio Ft, itt 5millio Ft.

Ehhez kepest a danok Europa legboldogabb es legelegedettebb nepe. Mert nincsenek nagy igenyeik, megelegednek azzal, ami van. Itt sem utazik mindenki kulfoldre evente, sok dant ismerek, akik alig jonnek ki a fizetesukbol.

A buszberlet 40 ezer ftnak felel meg, sokan inkabb kerekparoznak. Telen,hoban is. Otthon nyafognanak ugyanerre az emberek, hogy ok bizony nem bicikliznek meg nyaron sem, mert megizzadnak. A danok is, max atoltoznek a munkahelyen :)

Itt meg a gyarigazgato is biciklizik, lobog mogotte a nyakkendoje.


Szoval sok mulik a mentalitason, es bizony, nincs kolbaszbol a kerites itt, Skandinaviaban sem. Csak epp dolgosak az emberek. Es otthon is jol tudnak keresni az emberek, ha szorgalmasak. Itt kulonben magasabb a munkanelkuliseg, mint otthon, ugyanugy nehez a kozepkoruaknak is munkat talalni.

2014. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
72%
felenk ezt valahogy ugy mondjak, hogy sokan gondoljak, hogy masnak a legelojen zoldebb a fū
2014. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim válasza:
54%
Miért hiszi mindenki ...... ez nem IGAZ mert itt minden masodik lusta kerdezo ugyanazt a farasztoan baromsagot kerdezi es MINDENKI TUDJA a tutit
2014. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:

Könyörgöm.

Ha valakinek itthol nincs munkalehetősége csak a segély.

Ha nem tud dolgozni, alig van miből megélni. Nem tudja fizetni a kiadásait.


akkor ha kimegy ám még nem is tesz félre nagyon semmit. De legalább a kiadásait tudja fedezni és elboldogul.


AKKOR NEM JOBB MÁR IS MINT AZ ITTHONI SEMMIS HELYZET?


Vagy az nem elég megalázó hogy emberek nem tudnak megélni az itthoni segélyből? Ezen is el kellene gondolkodni.

Nem lehet mindenki zsebébe bele látni!!!!!!!!

2014. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
86%

25. Ezt meg lehet erteni.


De vannak olyan emberek, akik eljönnek otthonrol, es az sem eleg nekik, amit itt kapnak. Mert itt döbbennek ra, hogy megsem olyan jo, mint amilyennek kepzeltek.

Pl. A 3 lany, akinek szoltam, hogy jöjjenek, otthon nem volt munkajuk. Elmondtam nekik, hogy 1200 euro bruttot fognak kapni, amiböl automatikusan levonnak 270-300 eurot a tb, ado,stb.. Ezek utan kezhez kapnak kb 900 eurot. Azt mondtak (meg az elejen), hogy oke.Szallasra a munkaltato semmit nem kert el vagy vont le.

Ahogy megkaptak az elsö fizetest, jött az örjönges, hogy ök nem tudnak kerek ezer eurot hazaküldeni havonta, es ez nem is eri meg. Akkor is ki volt a rossz? En.

Egy szoval nem mondtam olyat, hogy milliokat fognak keresni.

Ezenkivül mindenen fenn voltak akadva. Miert kerül havi 100 euroba a berlet? Miert nem lehet feltölteni a sim kartyat 1-2 euroval? Miert olyan draga hazatelefonalni? A fönök miert nem köttetett be vezetekes internetet? A banszamlahasznalatert miert vonnak le havi 6 eurot? es igy tovabb....

A magyarok többsege szinte mindig elegedetlen, mindig van miert panaszkodni.

Amikor en kijöttem minden segitseg nelkül,soha nem panaszkodtam senkinek.Nagyon meg kellett dolgoznom mindenert, amim van.

2014. febr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
60%

"Vagy az nem elég megalázó hogy emberek nem tudnak megélni az itthoni segélyből?"


Aki igy gondolkozik, az valoszinüleg küföldön is abbol akar tengödni.

A segely az nem fizetes. Termeszetesen nem lehet belöle megelni.

2014. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

“Vagy az nem elég megalázó hogy emberek nem tudnak megélni az itthoni segélyből?” Azért nehogy már az állam tartsa el az embereket. A nevében is benne van, ez csak segély és nem ellátás. Nehogy már abból valaki megéljen! Az itteni szociális juttatások fele olyan jók mint Magyarországon és tényleg csak átmenetileg segítenek az emberen.


De mondom, most kerestünk babysittert, egy halom munkanélküli jelentkezett Magyarországról, akik segélyekből élnek és senki nem adta alább 1000 EUR-nál (részmunkaidő, +teljes ellátás, +bejelentés, +biztosítás, +kiutazás fizetése). Volt aki 13 és 14. havi bért is kért, illetve fizetett szabadságot. Hát itt egy helyi babysitter kapja ennek kb a felét (törvény szerint a maximálisan adható összeg 700 EUR)

2014. febr. 19. 14:47
 29/33 anonim ***** válasza:

Uh.. kerdezö, az kemeny.

De megis hogy kepzelik? 1000 euro, tb, ado, teljes ellatas, stb.... Hat ilyen nincs.

Szerintem keress egy olyat, aki mar ott el, es tudja, hogy mi hogy müködik. Ahogy latom, a magyarok elegge el vannak tevedve.

2014. febr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:

25. vagyok.


Igazatok van. Főleg a 26.-nak. De ilyenkor van az hogy nem ülnek le emberek. Egy darab papírral + tollal. és kiszámolják hogy mi menyi! Aztán lehetne kalkulálni hogy megéri e kimenni ha csak épp marad valami.

2014. febr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!