Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy fiatal kitől kérhet...

Egy fiatal kitől kérhet segítséget?

Figyelt kérdés
A szüleimre nem számíthatok, ahogy a családomra sem. Néha jól jönne egy idősebb, tapasztaltabb felnőttnek meggyónni gondjaimat. Olyan embernek, aki valóban tud segíteni, ad tanácsot és megoldást kínál. A legnagyobb probléma, hogy zárkózott vagyok és félek megosztani másokkal a dolgaimat, mert sok minden miatt szégyenkezem. Már van egy kiválasztott személy, akiben talán meg tudnék bízni, de félek, hogy túl nagy terhet teszek a vállára és nem örülne a dolognak tartósan. Ilyenkor mi a helyzet? Forduljak pszichológushoz? Tanácstalan vagyok... 20L

#beszélgetés #tanács #jó meglátás
2014. febr. 9. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy anony oldal, mint ez? :)
2014. febr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem írhatom ki ide minden búmat-bajomat. Ráadásul nem ismerem az adott embert, így hogyan bízzak meg benne? Kell a személyes kapcsolat. A legnagyobb ellenségem az ítélet. Itt tuti elítélnének az emberek. Sokan itt élik ki a dühüket, sértő, nem hasznos válaszokat adnak, amire nincs szükségem.
2014. febr. 9. 22:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Én meghallgatlak, ha szeretnéd ^~^
2014. febr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon tartósan, pl. minden áldott nap 1 órán keresztül senki nem tudna tanácsot adni és meghallgatni, az szinte lehetetlen. Legalábbis ha nem ugyanabban a háztartásban éltek vagy nem dolgoztok együtt olyan közelben, hogy beszélgetni is tudjatok. De te ismered azt, akiben megbíznál: ha úgy gondolod tudna és hajlandó is lenne segíteni, akkor beszélgess vele. Mondd, hogy tanácsot szeretnél kérni, utána elővezeted mi a problémád, ő meg válaszol.


Nekem nyugodtan írhatsz. Elolvasom, aztán visszaírok - ha tudok valami okosat mondani, akkor mondom; ha nem, akkor meg megmondom hogy nem értek hozzá.

Szigorúan arc nélkül, tök ismeretlenül - így nem kell szégyenkezni, talán egyszerűbb leírni amit akarsz.

Mondjuk csak 8 évvel vagyok idősebb nálad, de az is elég lehet.

2014. febr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezzel te is ítéletet mondasz azokról, akik nem ítélnének el téged és szabadidejükben meghallgatnának és a lehető legtöbbet megtennének annak érdekében, hogy segítsenek rajtad.

Szóval itt is lehet megbízható, rendes embereket találni, sőt nem is olyan nehéz, mint képzeled.

A véleményed ellenére én azért felajánlom azt, hogy meghallgatlak és megpróbálom minden tapasztalatomat, tudásomat latba vetni és ha nem is tudom megoldani a gondjaidat, de legalább enyhíteni tudom a lelkedre nehezedő terheket; az, hogy te ezzel élsz-e, vagy sem, az csak rajtad áll.

2014. febr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én annyi vagyok mint te,nem igérhetem hogy tudok segiteni vagy tanácsot adni,de irj,hátha,elitélni biztos nem foglak,sem semmi sértőt irni.
2014. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tévedés. Senkit nem ítélek el. Egyszerűen csak nem hagyom, hogy tovább mérgezzék a már amúgy is mérgezett lelkemet, felelőtlen, durva, igazságtalan hozzászólásokkal. Magamat ismerve gondolatban hatszor elásnám, azt aki szórakozik. Ráadásul nem rád, rátok írtam. Elég megnézni néhány kérdést, ahol a kérdezőt levadászták, megsütötték, majd felfalták. Nekem meglepően normális válaszok érkeztek és köszönöm mindenkinek a lehetőséget, illetve a segítséget.:)
2014. febr. 9. 23:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, mesélj el pár dolgot privátban, hátha tudok rá valami hasznosat mondani, elítélni nem foglak, értelmesnek tűnsz. :) Gondja-baja meg mindenkinek van, nem árt azt megosztani. Így név és arc nélkül, ha gondolod. Annyira felnőttnek ugyan nem mondanám magam így a 23 évemmel, de eléggé realista gondolkodásmódom van. Ahogy érzed. :)
2014. febr. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!