Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szép női nevek, amik itthon...

Szép női nevek, amik itthon és külföldön is megállják a helyüket?

Figyelt kérdés
Nemsokára megyek ki Angliába dolgozni és szeretnék felvenni egy második nevet, mert a mostani nevem külföldi változata nagyon nem tetszik. Valami "különlegesebbre" gondoltam, nem ilyen túl szokványosra. Mondok egy (kicsit buta) példát: a Gyűrűk urában van az Arwen. Nagyon tetszik a név, csak enm tudom, hogy itthon így fel lehetne-e venni, max Árvenként, de úgy már nem ugyanaz, szóval olyan kell, amit ugyanúgy írnak itt is meg ott is. Semmi nem jut az eszembe, örülnék egy kis segítségnek:)
2014. febr. 11. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Dora? vagy Nora? :) Külföldön is létező név, ami se nem ismeretlen, se nem túl gyakori. :)
2014. febr. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Ez komoly? Eszembe nem jutna megváltoztatni a nevemet, vagy "felvenni" egyet azért mert ami van az nem fog jól hangozni UK-ben. Ráadásul ott aztán a Kínaitól az Indiaiig van minden, senki nem fog meghőkölni a magyar keresztneveden.
2014. febr. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
pl. Krisztina :)
2014. febr. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vivien, Eva, Anna, Natalia, Ivett,
2014. febr. 11. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kisvirág0724 válasza:
Abigél :)
2014. febr. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hanna, Emma, Anna, Ariana.Barmilyen rovid nev jo lehet, amiben nincsen ekezetes maganhangzo.Nezegesd kicsit az utonevek listajat.
2014. febr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Linda és az Izabella nagyon tetszik. Külföldön is megállja a helyét, itthon is. És mindkettő olyan komoly, felnőttes név. Az Arwen kicsit mesevilágba illő. ;)
2014. febr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kedvenc női nevem az Emília.


De ezért szerintem sem érdemes új nevet felvenned. Kint én három esettel találkoztam:

- ha nagyon-nagyon hasonlított és könnyebben szájukra jött az angol verzió, azt használták (Ádám - Adam)

- megtanulják kimondani a magyar nevet

- kérnek becenevet (Gyöngyvér - ?!)

2014. febr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!