Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntötték el, hogy...

Ti hogyan döntötték el, hogy mivel fogtok foglalkozni felnőtt korotokban?

Figyelt kérdés

Igazság szerint nekem halvány lila gőzöm nincs, mit is akarok csinálni. Semmi sem érdekel nagy mélységekben, de mégis, muszáj valamit választani.

Már jártam egyetemre, de igazából eléggé rossz volt a közérzetem. A túl sok ember teljesen kikészített és lassan az órák iránt is elvesztettem az érdeklődésem. Szóval bonyolult.

A szüleim is tudják, hogy valamit el kell végezni és nyaggatnak eleget. Lassan itt a határidő megint, de végignézve a szakokat, egyik sem nagyon hozott lázba. Még ilyen "szakkereső" tesztet is kitöltöttem felvi-n, de extrém baromságot dobott ki, amihez még béna is vagyok.


Szóval ti hogyan kötöttetek ki ott, ahol most vagytok? Mindenkinek vannak konkrét célja, csak nekem nem? Mert most meg vagyok kicsit zavarodva.



2014. febr. 11. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromban is hasonló dolgokkal játszottam, az kötött le, amit később tanultam. Szóval azt gondold végig, mi köt le, mi a hobbid.
2014. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lett egy ismerősöm pályaválasztás körül, aki a saját szakmáját ajánlotta nekem is. Amikor aztán ténylegesen elkezdődött a képzés, nem kerestük egymást többet. Mintha csak azért küldték volna, hogy jó irányba tereljen :D Aztán amint körvonalazódott, hogy miről is szól ez a szakma, rájöttem, hogy korábban már foglalkoztam ilyesmivel, és hogy tényleg illik hozzám.
2014. febr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Dinoszauruszokkal játszottam kicsi koromban. Paleontológus szerettem volna lenni. Földtudomány szakon (is) tanultam, de az történt, amit írtam.

Szeretem a hüllőket és a madarakat, meg úgy általánosságba véve az állatokat...a könyvekben. Viszont biológián megdöglök a kémián, földtudományon megdöglök a matekon...és a kémián. A többi hasonló szakon meg pláne. :D :/

Ehhez még hozzájön az a cukifaktor, hogy nehezen tudok barátokat szerezni. Szóval amit lényegében leírtam.


Hobbi, hát túl aktív nem vagyok. Főleg olvasok. Abból szerintem nem lehet megélni.


De azért köszönöm. Lehet találok valamit.

2014. febr. 11. 16:49
 4/12 piriiiiii ***** válasza:

Én már általánosban tudtam, hogy filmeket akarok rendezni, ez érdekelt, és kész. Ez nem döntés kérdése volt, ez a sorsom, úgymond. :D

Most szobrász szakon tanulok középiskolában, szóval ötödév végén megkapom a papírt, hogy hivatalosan is díszítőszobrász vagyok, ami tök jó, mert ez is érdekel, aztán irány a filmes egyetem. Mindemellett egy csomó (művészeti) dolog érdekel.

Egyszerűen ez kezdett el foglalkoztatni gyerekkoromban, pedig még a családom sem az a húde nagy művészi beállítottságú(csak a tesómat érdekli szintén ez).

2014. febr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mi az iskola pszichomókusával beszélgettünk a pályaválasztásról. Ő is csináltatott tesztet. Szerinte az emberekkel kéne foglalkoznom. No, néztem is. Élőben nem is tudok normálisan kommunikálni. xD

A felvi tesztje szerint meg informatikai úton kéne haladnom. Ahhoz meg aztán tényleg hülye vagyok. (...Info órákon az ereimet is felvágtam volna, hogy vége legyen.) xD

2014. febr. 11. 16:53
 6/12 A kérdező kommentje:

Na erről beszélek. Irigyellek benneteket, mert tudtátok és be is vált. Grat.

Én művészeti téren az íráson gondolkodtam el. De abban nem vagyok jó. Habár történeteket szeretek kitalálni, viszont a leírásuk már akadályba ütközik.

Tudom, hogy irodalmat főleg nyelvi szakokon oktatnak, de azokkal is bizonytalan vagyok. Na meg a halál komoly szépirodalmat nem érzem át. Ez van.

2014. febr. 11. 17:01
 7/12 anonim ***** válasza:
És mindenképpen felsőfokú végzettségben gondolkodsz?
2014. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hm...igen. És főleg a szüleim is ebben. Ha érted. :D Más választásom nincs.

Meg nem hiszem, hogy én képes lennék boldogulni diploma nélkül. Még így is kérdéses. :D

2014. febr. 11. 17:29
 9/12 anonim ***** válasza:

szia, én is így voltam

a mostani a 3. szakom, úgy, h az elsőt otthagytam (biológia-kutató) a másikért (orvosi, ami 8 éves koromtól az álmom volt), ahonnét sajnos repültem nem saját akaratomból :(. Akartam dolgozni, de nem kaptam munkát :( A mostani szakomat (pszichológia) becsukott szemmel (reményvesztetten és céltalanul) és egy bökéssel választottam, de egyáltalán nem érdekel, sőt depressziós vagyok miatta és öngyilkossági kísérleteim is vannak.

Szerintem próbáld összeírni egy lapra, h mi érdekel egy iciri-picirit, aztán azt, h miben vagy jó. A végén meg vhogy összegezd és találj egy olyan szakot, ami megfelelne.

21/L

2014. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ma este a szüleimmel összeírtuk, mik jöhetnek szóba. Az egyik nekem is a pszichológia lett, igaz a lista hátulján. Már kicsit görcsben van a gyomrom, pedig még minden messze. Csak nem tudom, mi lesz.


Azért öngyilkos ne legyél. Látod, nem vagy egyedül az ilyen kínlódással. :)

2014. febr. 11. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!