Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kihez/hova lehetne fordulni,...

Kihez/hova lehetne fordulni, hogy az ELMŰ visszakapcsolási díjat állja?

Figyelt kérdés

Értesítés nélkül kapcsoltak ki, így nem volt alkalmam élni a 30 napos haladékkérési jogommal, ami védett fogyasztóként megillet, és akkor már tudtam volna fizetni, mert márciusban kapok közmunkabért. Szóval a tartozásomat ki tudom majd fizetni, csak a visszakapcsolást nem.:(

Önkormányzati lehetőség már nincs.:(


2014. febr. 19. 03:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Biztos kaptál értesítést, nem tudom hogy hogy-hogy nem láttad.

Ha mást nem, a felszólító számlán szerepel, hogy mi történik ha nem fizeted be. Akkor kellett volna megoldást keresni.

A visszakapcsolási díjat meg nem fogják állni helyetted, keress rá valami megoldást.


Én egyetlen számlával csúsztam meg 2 hónapra, valahogy kimaradt, mivel másik városba lakom mint ahol a lakásom van. A főnököm hívott, hogy a Nav letíltotta a fizetésemből, és a nav felé még +5000 Ft végrehajtási díjat kell fizetnem.

A felszólítás nyilván nem a tartózkodási helyemre jött.


A nav-nál úgy tájékoztattak, ezt most csak tanácsként írom mindenkinek mert új és érdemes rá odafigyelni, hogy minden szolgáltató átadhatja már a számla fizetési határidejének lejárta után a navnak végrehajtásra. Azaz pl egy 3000 Ft-os vízdíjra kell majd fizetni a navnak 5000 Ft-ot, mert ez a min. összeg.


Felháborító! Nekem megvan az első 5-ösöm, fizethetek! Viszont aki eddig tologatta a csekkjeit, az most majd darabjára fizet + 5000-t.

Figyeljetek oda ti is. Mindenki.

2014. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!