Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A cigányok körében miért...

A cigányok körében miért divatosak a latin nevek?

Figyelt kérdés
Kolompár Ármándó, Rostás Rozalinda, Lakatos Roberto, stb...
2014. febr. 20. 11:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
cigány ízlésvilág és "kultúra" nagyban eltér az európaitól
2014. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Azt gondolják ha egy külföldi látja őket, arra asszociálnak hogy valószínűleg Dél-Amerikai akit látnak.
2014. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Mert amúgy is giccsesek a cigányok.. szeretik a minél kacifántosabb giccses undorító neveket.. szerintem meg azért adnak ilyen neveket a gyerekeinek, hogy megkülönböztessék magukat..! mivel amúgy is kisebbség és ezt ők is tudják így próbálják egyensúlyba hozni valahogy..!
2014. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
91%

Nem tudom biztosan, de szerintem azért, mert a cigány nyelv szókincséhez, dallamához a magyarénál közelebb állnak a spanyol, portugál hangzatú nevek.

Ezen felül az is lehet, hogy a névválasztással (is) tudatosan elkülönítik magukat a többségi kultúrától.

Találkoztam már azzal a jelenséggel is, hogy hiába volt az illető cigánynak "magyar" neve, rendelkezett cigány névvel is, amit maguk között használtak.

2014. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Abból kiindulva, hogy egy időben ugyanezek a nevek népszerűek voltak a nem cigány, de alja rétegekben is, én a szappanoperákra gyanakszok.
2014. febr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Lakatos Nintendo....igazan latinos
2014. febr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
xD
2014. febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 timitry válasza:
én félig roma vagyok és nekem nem jönnek be a latinos nevek fiam ricsi a lányomnak meg még nem találtuk ki mi legyen az én anyum roma teljesen még sem adott "romás" nevet én Timi vagyok meg Anita. És amugy nem tudom elképzelni, hogy tök mindegy hogy roma vagy sem de hogy valaki az alapján válaszon nevet a gyerekének, hogy akkor a dél-amerikaira vagy másra fog hasonlítani, vagy hogy kiemelje a másságát, hogy kisebbség, pl: én és a családom sosem éreztük magunk kisebbségnek, és a magyarok sem magyar nevet adnak e gyerekeiknek, ti választotok úgy hogy mikor eldöntitek ez lesz a neve hogy jaj majd akkor azt hiszik hogy német vagy stb? úgye nem. hát a romák sem, egyszerűen az ilyen tipusú név jön be nekik, a szappanoprában van valami mondjuk a magyar nevek között is van olyan ami még a latinostol is rosszabb pl: Hófeférke,Ajándék,Napsugár,Remény, Reményke, Petronella,Amarillisz, Csinszka,Rózsa, Rozi, Lujza.
2014. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A napsugár és a remény tényleg elég hülyén hanzanak keresztnévnek.


Ennyi erővel lehetne, Ütvefúróka is :)

2014. febr. 20. 17:40
 10/17 anonim ***** válasza:

Megkülönböztetés jeléül, illetve örökletes nevek. Például: Roberto volt az egyik férfi neve, és ezt minden 1. szülött fiú tovább viszi. Nekem is van olyan ilyen ismerősöm, de ő nem fogja tovább vinni a nevet, lényegében megszakítja, mivel undorodik a névtől (ő is ezt a nevet kapta, de megváltoztatta).


De most tegyünk például a többi magyart. A Napsugár név, meg ilyenek... Hát nem hülyén hangzik? Miért adjuk? Hogy kitűnjön a tömegből ez a név, igaz, néhány ember összekeveri a különlegest, a "ritkán használt, mivel idiótán hangzik"-kal.

2014. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!