Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A cigányok körében miért...

A cigányok körében miért divatosak a latin nevek?

Figyelt kérdés
Kolompár Ármándó, Rostás Rozalinda, Lakatos Roberto, stb...
2014. febr. 20. 11:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Halkan jegyzem meg, hogy sok magyar is használ latin eredetű nevet, legfeljebb nem tud róla. Adorján, Ágoston, Márk, Bence, Krisztián. Nem árana tájékozódni, mielőtt másokat megszóltok.

Amúgy meg magyarban nagyon sok olyan név van, aminél még az Ármándó is különb számomra. Pl. Töhötöm.

2014. febr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

utolsó!


nem érted a kérdés lényegét, vagypedig kötekedni akarsz

2014. febr. 24. 19:54
 13/17 anonim ***** válasza:

Te nem érted, hogy a magyarok körében is divatosak, még ha sokszor nem is tudják, hogy latin eredetű nevet adnak. Nemcsak a Robertó és hasonlók tartoznak ide. Az viszont tényleg igaz, hogy a cigányok előszeretettel válogatják

ki a magyarok számára cifrább neveket maguknak. Azért mondom, hogy a magyarok számára, mert a Jessica, Brandon, stb. külföldön teljesen elismert és közkedvelt. A nem átírt alakokkal egyébként nekem sincs bajom. Úgy látszik a cigányok kevésbé konzervatívak, sokkal nyitottabbak az

újdonságokra, és persze szeretnek feltűnősködni is.

Lehet azért nem adnak klasszikus magyar neveket (Emese, Béla, Árpád, Villő, stb.), mert szimplán nem tetszik nekik. Én sem vagyok tőlük elragadtatva, talán 5-6 ami elfogadható számomra, de ezeket is meggondolnám, hogy adnám-e. Másrészt simán kinézem, hogy utána meg az lenne a baj velük, hogy milyen jogon ad a fajtájuk ilyen nevet a gyerekének, ezt csak igaz magyarok adhatják. A magyarosított külföldi neveket (József, Mária, Dániel, stb.) pedig biztos unalmasnak találják már, ahogy sokan mások.

2014. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A dél-amerikai szappanoperák miatt is. Sok sorozatot néznek, és gondolom a sorozatból megtetszik nekik a név. Meg mivel a dél-amerikaiak is barna bőrűek, én simán el tudom képzelni,hogy a cigányok azt gondolják, akkor ők is azok. Pláne,hogy a dél-amerikaiak is szeretnek keresztekkel járkálni a nyakukban, meg Szűz Máriás képet kitenni a falra, mint a cigányok. Nem véletlenül van nekik állandóan ilyesmi kiírva,hogy "olasz gigolo", "brazil", "latin hercegnő"...
2014. febr. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nemtudom, de szerintem borzalmasak :D Mármint az ilyen átírt változatok, mint mondjuk a Lakatos Dzsesszika, vagy Dzsenifer meg ilyenek :D amúgy az is baromság, amit az előző írt... Az apukám spanyol volt, és Dél-Amerikából költözött ide, mégis teljesen normális nevem van (Klaudia)
2014. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Armando, Roberto, Isabella szerinted milyen eredetű nevek? Amúgy olvasd el ezt: [link] Innen idézek:

"Nemrég egy Waldorf iskolában jártam, az egyik osztályban a bemutatkozó gyerekek szinte mindegyike ilyen nevet viselt.

Értelmiségi családok gyermeki voltak, akiknek a magyarság történelme, kultúrkincse valamilyen ok miatt különösen fontos.

Máshol más írja a divatot. Gyakran a szappanoperák.

Emlékszem, mennyire viccesnek találtam jó néhány évvel ezelőtt az első Izaura nevű kis cigány lányt. Az akkoriban még korántsem ennyire gyakori sorozatok egyikében, a főszereplő rabszolgalány neve volt ez, ezt előtte sosem lehetett errefelé hallani.

Később megértettem: itt nem böngészik hosszasan az utónévszótárt, keresve a vezetéknévhez hangrendjében leginkább illő keresztneveket. És nem szempont az sem, hogy az apa nevét vigye tovább a fiú. Itt e nevek az egyetlen helyről érkeznek: a tv filmjeiből, ami itt is elérhető, megérthető, és ami abból a számukra ismeretlen világból jön, amiből jó lenne kapni, átélni, megtapasztalni.

Jöttek tehát a furcsa nevek, a filmekből, sorozatokból, jöttek a futballvilágból, vagy éppen valamilyen énekes példáján."

2014. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
mert hki akarnak tűnni és ez nem elég nekik
2014. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!