Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan van a nagyon nagy...

Honnan van a nagyon nagy darab nők pozitív önértékelése?

Figyelt kérdés
Hol is találnak férfit maguknak ? Nem kell félreérteni ,nem zavar , csak valahogy nem tudom elképzelni ,hogy érzi magát egy nő jól ,mikor annyi háj lötyög rajta és mi tetszik egy férfinek ebben . Én kicsi korom óta vagyok túlsúlyos , és ezért meg is kaptam a kritikákat mindenfelől . Szóval nem egy vékony nő vagyok aki nem érti ,hanem egy teltebb .

#duci #önértékelés #nagy darab nők
2014. febr. 20. 14:04
1 2
 1/13 anonim válasza:

Önbizalom - egy olyan tulajdonság, amely nem feltétlenül kinézetfüggő, amennyiben vannak egyéb aspektusok, melyek miatt az adott személy magabiztosnak érzi magát; példa: egy férfi nem kifejezetten Brad Pitt külsejű, mégis az esetek 70-80%ában tudja azt, hogy a karizmatikussága miatt megszerzi a kiszemelt nő(ke)t, ezért nem fog önbizalomhiányos lenni, mert a mérleg még mindig neki kedvez az esetek jelentős részében.

Ugyanez érvényes egy olyan nőnél is, akinek a külseje ellenére van más tulajdonsága is, amellyel kompenzálni tudja a testi hiányosságait/hátrányait s ez még nem jelenti azt, hogy az önértékelése 100%-os ( azért mindenki tudja saját magáról azt, hogy hol vannak a hibái ), viszont jelentősen magasabbak, mint egy olyan személynek, amilyen te vagy, aki egyrészt nincs megelégedve magával valami miatt, másrészt nem is tudja előnybe helyezni azokat a dolgokat, amelyek miatt elégedett saját magával.

2014. febr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én azon vagyok elkeseredve ,hogy úgy tűnik az én jó tulajdonságaim ,mintha semmit sem érnének . Kedvelnek az emberek , rendes vagyok , jóságos ,kedves ,gondoskodó , törődő . Védelmembe veszem az embereket , nem vagyok csúnya sem . Csak nem nagyon kapok elismerést vagy figyelmet ,holott nagyon vágyok rá . Jóindulatú vagyok ezért kihasználnak . Sokszor a hozzáállásom miatt már végül butának és naívnak érzem végül magam ,mert én az emberekről a jót feltéteélezem és azt ,hogy igazat beszélnek .
2014. febr. 20. 15:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Kövérebb nők is simán kellenek a férfiaknak ,egyrészt sokuk szereti a "van mit fogni" típust még ha a reklámok nem is sugallják ezt. Másrészt ha az adott nő vidám ,kedves megértő, tud jól kommunikálni az emberekkel, akkor az a tulajdonsága ,hogy van rajta felesleg ,háttérbe szorul. Hosszú távon nem a külső tartja össze a kapcsolatokat..
2014. febr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom ,komolyan . Én próbáltam úgy általában mosolyogni ,nevetni de nem keltettem fel senki figyelmét legalábbis nem voltak hódolóim ,udvarlóim. Sokszor ért olyan inzultus amitől csak méginkább úgy éreztem ,hogy mint nő nem érek semmit az alkatom miatt . Emellett a tanulásban sem tűntem ki tehát más módon sem tudtam kivívni az elismerést . Az életem minden terén "a nem elég jó" az ami jellemez . Próbálok egészséges önértékelést fejleszteni ,szeretni és elfogadni önmagam ,de honnan kezdjem ,ha állandóan a nem vagyok elég jó az ami a fejem felett lebeg . Mintha minden erre lyukadna ki , ez lenne a végső konzekvenció ,hogy én egyszerűen egy csetlő botló semmihez,semmire sem elég jó ember vagyok .


Már arra is gondoltam,hogy hogy is élhetném meg máshogy a dolgokat meg mi mást is kaphatnék ,ha tulajdonképpen én is ezt gondolom magamról . Nem tudom ,hogyan változzak meg . Próbálom magam nem kritizálni és másokat sem megszólni . De ettől nem lettem "értékesebb " senki szemében .

2014. febr. 20. 15:56
 5/13 anonim ***** válasza:

Sok hasonló gondolkodású van a fiúk közt is, csak végig kell nézni a kérdéseket. Lehet őket kéne észrevenni.

Ha ennyire zavar a súlyod ,akkor vágj bele egy fogyókúrába. Ha sikerül ,akkor elmondhatod egyrészt nagyobb lesz az önbizalmad mert véghez vitted a terved ,másrészt azok is megnéznek majd akik eddig a súly miatt nem .Csinos ruhák ,smink és nincs az a nő aki nem kel el a piacon :D

2014. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos ám, hogy pozitív az önértékelésük, sanszos, hogy csak megjátsszák. Persze vannak, akiknek tetszenek a kövér nők - gondolom kb. olyan arányban, mint amennyire a nőknek tetszenek a kövér férfiak, tehát nem nagyon. Egyszerűbb a külvilág felé eljátszani, hogy ők így is szeretik magukat, közben meg lehet, hogy még önmaguknak is hazudnak.
2014. febr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ott hajtasz rajta p*nát, ahol akarsz :D

Vicce félretéve, ahány férfi, annyiféle ízlés, vagy épp ízlésficam, de ez igaz a nőkre is.

2014. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Már volt egy nagyobb fogyásom , azután különféle stesszes dolgok miatt lassacskán visszakúszott az egész , azután pár év elteltével egyszer csak megint beindult a fogyás . Elkezdtem sportolni , alakult a testem ,jobb lett a tartásom de az utolsó pár kiló nem megy le és leadok meg visszaveszek pár kilót folyamatossan . Szóval ez most így van .

Ha válaszhattam volna akkor nem túl sovány ,de vékonyabb alkatot kértem volna , szép arányos testet ,de hát ezt nem kérdezik senkitől és hát az van ami van , ezt kell szeretni és elfogadni ,meg alakítgatni csak nem könnyű ,ha lépten nyomon a vékonyság az amit látni lehet ,meg az az alkat ami elvileg vonzó és szép és elfogadott . Na minegy , nem leszek soha bomba nő , nem is gond . Csak jó lenne egyenértékűnek éreznem magam , akkor is ha nem sima a hasam , ha vastagok a combjaim ,ha narancsbőrös vagyok .

2014. febr. 20. 21:13
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogy nem kell elfogadnod magad úgy, hogy közben igazából nem vagy elégedett a testeddel. Ha eddig sikerült fogynod, ezután is fog, hajrá!
2014. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Borzasztóan nagyon nagy darab nem vagyok, de van rajtam némi felesleg.

Világéletemben ilyen voltam, de arányos (tehát nem nagy has-pálcika láb).

Soha, de soha nem volt gondom a párkereséssel/kapcsolaatal, míg a batárnőim közül nem egy még női szemmel is kifejezetten szép, arányos, modell alkatú- mégis egyik gáz kapcsolatból sodrógnak a másikba, vagy évek óta nincs senkijük.

Ma már 36 éves családanya vagyok és a mai napig szoktam az utcán/bevásárlóközpontban/parkolóházban/rendezvényen stb. megszólítani férfiak- köztük nem egy-kettő tényleg igényes, kedves, sármos- aminek sokan örülnének.


...és a férjem is az a típusú férfi, aki után sok nő megfordul- sportoló alkat, jóképű külső. Sokan biztosan fel is teszik a kérdést, hogy "mit keresnek ezek egymás mellett" :)


Szerintem is ezek a fontosak:

- a jó megjelenés (igényes öltözködés, ápoltáság stb.): ha kell vegyél igénybe külső segítséget, hogy mi áll jól neked. Nem kell a 38as nadrágot felerőltetni és kibuggyanó hájakat takargatni, ha neked 46-os a méreted. Abból egy megfelelő nadrág csinosabb. Emellett nem kell "öreganyám lebernyegeibe" sem bújni- a molett divat gyakran kimerül a nagy virágmintás A vonalú fazonokban, amik tényleg csak a hordóhasú, vékony lábúaknak állnak jól. Ha neked van arányos derekad, nagy cicid stb. akkor ÍZLÉSESEN, de azt kell hangsúlyozni és pl. ne a vasgad combot, bokát. Minden nőn sokat dob a magassarkú cipő, a jól megválasztott kiegészítő (táska, ékszerek, jó smink stb.) Az ápoltságot nem kell külön hangsúlyozni. Esetleg hate izzadékonyabb típus vagy (én szerencsére nem)- akkor melegebb időben igenis dobj a táskádba/kocsiba stb. plussz felsőt, fehérneműt, ha van lehetőséged mosakodni, letusolni iskolában/munkahelyen akkor használd ki. A jó illatú, frissen mosott hajú, egészséges körmű, hamvasabb bőrű nő súlytól függetlenül vonzóbb. Ha szükséges gondolkodj el vitaminpótláson, géllakkon, más színű frizurán stb.

- jó kommunikáció (empátia, érdeklődés, értő figyelem)

- műveltség (igen, tényleg fontos:)

- határozottság (testsúlytól függetlenül azt figyeltem meg, hogy a határozott, de nem erőszakos emberek valahogy nagyobb figyelemre tesznek szert)

- elegancia- bár nekem is jó állnak az élénk színek, kortól függetlenül a jóízlés nagyon sokat számít. Kiborító lehet egy narancssárga virágos felső és még hozzá valami extra smink vagy táska. Nálam az az alapelv, hogy lehet pink, magenta, kivizöld a megjelenésemben, de azt szürkével, feketével, sötétkékkel stb. kombinálom- nem pakolom magamra a komlementer színeket és ez a color blocking irányzat a 34-es méretű nőknek áll jól, nem az erősebb testalkatúaknak. Az aktuális irányzatok követése helyett válassz magadnak egy ízléses egyéni stílust, amit egy-egy apró kiegészítővel tudsz az aktuális trendhez igazítani.

- önismeret (pontosan tudni, hogy én X méretű vagyok, milyen a testem, mi az amiben más/több vagy kevesebb vagyok másoknál- és ezt nagyjából elfogadni, nagyjából szeretni)

- egy olyan szerető gyerekkor, ami megadja a későbbi felnőtt ember számára azt az érzelmi alapot, miszerint szinte minden körülmények között szerethető vagy és ezen plusz 10-15 kg sem változtat lényegesen

...az olvasom, hogy te sok negatív kritikát kapsz- hát ez nem segíti az egészséges önbecsülés kialakulását.

2014. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!