Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önzőség ha jobban érzem magam...

Önzőség ha jobban érzem magam attól hogy valakinek segítek?

Figyelt kérdés
Például ha valakinek segítek vagy valakin akkor utána jobban érzem magam hogy tettem valami jót is a sok rossz mellett..
2014. febr. 25. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem az,hiszen így mindketten jól jártok.
2014. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Az az önzőség, ha jobban érzed magad attól, hogy valakinek nem segítesz. : )
2014. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a természetes. Ha nem lenne nekünk is valami hasznunk (jelen esetben az, hogy de jól esik segíteni) akkor tojnánk egymásra. Kell ez az inspiráció, hogy ösztönözve legyünk az önzetlenségre. :)
2014. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem önzőség. Vannak, akik azért segítenek máson, hogy a saját lelkiismeretükön könnyítsenek, vannak, akik mindig várnak cserébe valamit, és vannak, akik baromi nagy királynak érzik magukat, ha dobtak 5 forintot egy koldusnak. De az, hogy te jót tettél, és ez boldoggá tesz, az egészen más. De mi az a sok rossz? :)
2014. febr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 senior24 válasza:
Nem értelek!Tudod milyen ritka jo tulajdonság az ilyen?Ilyen manapság már ritkán tapasztalsz.Én is ilyen vagyok!Ne szégyeld és nem önzőség!!!!
2014. febr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt is a motiváción van a hangsúly.


Ha azért segítesz, hogy te jobban érezzed magad, akkor van benne egy erős önzés-vonal.


Ha azért segítesz, mert úgy érzed, hogy segítened kell, és te olyan ember vagy, aki szeret segíteni (nem azért, mert az óvó néni vagy anyuka erre nevelt, hanem belülről, magadtól), akkor éppenhogy nem önzés, hanem az altruizmus irényába hajló tett.


Ha azért segítesz, mert nagyon mélyen vagy lekileg, és minél mélyebben vagy, annál erősebben azt érzed, hogy segítened kell, ha beleszakadsz is, meg kell a világot menetni - ez pedig a kiégés biztos jele, és ilyenkor segítés leáll, azonnal pihenni kell menni!


És még van egypár variáció. Azt keresd meg, hogy miért teszed. Ha másokért teszed, nem magadért, akkor nem önzés. ha magadért is teszed, még akkor sem feltétlenül önzés, de lehet benne ilyen vonal is.

2014. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!