Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » El fognak küldeni napokon...

El fognak küldeni napokon belül a munkahelyemről. Nem tudok kihez fordulni, tanácstalan vagyok. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, ebből az egy fizetésből tartottam fent magam. Pár nap alatt kötve hiszem hogy gyorsan munkát találnék, a szüleimhez nem akarok visszamenni, mert a mostohaapám az utolsó csepp véremet is kiszívná, így is örültem, hogy el tudtam "menekülni" otthonról 19 évesen. 6 éve saját lábamon állok, minden segítség nélkül. Eddig mindent megoldottam valahogy, de így kilátástalan lett az egész. Nincs olyan barátom, akiben megbíznék, aki tud segíteni. Egyelőre az összeszedem magam-fázist még nem értem el, napok óta nem alszom, hasmenésem van, és nem tudok figyelni semmire. Kérem akinek van valami ötlete, tanácsa, szívesen fogadom!

25/N


2014. febr. 25. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Fejezd be a pánikolást és kezdd el sürgősen küldözgetni az önéletrajzod. Írd át előtte, legyen igényes, mindent említs, ami fontos lehet aztán hajrá. De azt ne mondd, hogy 6 év alatt semmi tartalékot nem bírtál félrerakni, hogy pár hónapig megélj belőle?!
2014. febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenben úgy, ahogy az #1-es mondta.
2014. febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szólj minden ismerősödnek, hogy állást keresel, közértben, bárhol ahol vásárolsz kérdezz rá, hogy tudnak-e valamilyen állást, szomszédoknak is szólhatsz, személyesne menj el munkahelyekre, hátha van éppen valamilyen lehetőslg, minél többen tudnak róla, annál gyorsabban találhatsz úh helyet, önéletrajz küldözgetéssel nem sokra mész, de azt is küldd el azért renegeteg helyre.
2014. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Munkaügyi központ!

Ott kapsz 3 hónapig álláskeresési járadékot. Nem egy nagy pénz, de több, mint a semmi! Azt hiszem, a 3 hónap után is van még valami minimális támogatás.

Így nyertél 3 hónapot! Az alatt pedig munkakeresés ezerrel. És szólni kell minden ismerősnek, annak is, aki nem a legjobb barátod, akiben nem bízol meg, mindenkinek, akivel csak kapcsolatba kerülsz valahogyan. Sose tudhatod, hogy kin keresztül talál meg egy álláslehetőség.

2014. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Természetesen minden lehetséges helyre beadtam már, amitől félek, az a munkanélküli időszak, a szállást meg a kaját nem tudom hogyan fogom fizetni. Az álláskeresési járadék embertelenül kevés, voltam már egyszer két hónapot...
2014. febr. 25. 17:04
 6/7 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy kürtöld világgá, hogy munkát keresel. Mindenki akit valaha ismertél tudjon róla.


És bátran kérj segítséget olyanoktól, akiket te kedvelsz. Legfeljebb nem tudnak, akarnak segíteni, de ez tök rendben van. De az is tök rendben van, hogy ha te kérsz. A lényeg, hogy ne várd el, hogy bárki segíteni fog, mert ez nem tartozik rád és ezer okuk lehet erre, ez nem jár. Viszont elbújni sem kell. Hagyni kell, hogy tudják, hogy mi van, hogy lássanak, hogy mi történik éppen veled.


Ilyen szituációk erősíthetik is a kapcsolatokat, mert az, hogy te megosztod másokkal a gondjaidat az eleve egy nyitás.

2014. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De ezt úgy is lehet, hogy nem is segítséget kérsz. Csak tényleg elmondod, hogy mi van. Megkérdezed, hogy ő mit tenne a helyedben, szerinte merre indulj. Ilyesmi. Így aztán pláne nem teszel súlyt ezzel valakire.
2014. febr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!