Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanácstalan vagyok. Mit...

Tanácstalan vagyok. Mit tegyek. Ezek után nem tudom mit várjak? Írjak egy felmondó levelet? Abban mit írjak?

Figyelt kérdés
Egy kisvárosban dolgozom jelenleg, mint óvodapedagógus lakhelyemtől kb.14 km-re naponta járok dolgozni, a munkahelyem nem támogatja az útiköltségem.Tavaly ugyanebben az intézményben dogoztam, június 30-ig, nyáron mivel lejárt a szerződésem munkanélküli lettem.De már akkor azt az ígértet kaptam szeptembertől visszavesznek, és már nyáron sem engednek el...de a szerződésem, most is jún.30-ig szól., tehát ez nem úgy lett, ahogy az ígéret szólt..Tegnap este kaptam egy végleges állás lehetőséget...itt is bejárás, de közelebb, mint a másik...ha nem is térítik itt sem az útiköltséget akkor is előnyösebb számomra..Ma közöltem a jelenlegi vezetőmmel a helyzetet....azt mondta, hogy nem gondolom ,hogy szólnom kellett volna???..mert jogilag így nem lehet..na de ha én is tegnap váratlanul tudtam meg..és már döntenem is kellet..nekem kellemetlen ez a helyzet..én sem így tervezetem...Most nem akart elengedni, és azt mondta hétfőn térjünk vissza rá..na de nekem már kedden be is kellene állnom..ő azt mondta addig nem mehetek el, míg nem találnak a helyemre valakit addig le kell dolgoznom a "felmondási időt"..de nekem mivel három hetet dolgoztam az új szerződésem óta, van egyáltalán felmondási időm?Az "új" vezető szerint nincs felmondási időm..és el kell engednie..Egyáltalán nem örülök a kialakult helyzetnek..de nekem az új lehetőség lenne a jobb. Kérdezném a véleményetek, tanácsotokat. Köszönöm.
2013. szept. 28. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

3 hónap próbaidő van kikötve minden egyes újra megkötött munkaszerződésnél,a próbaidő teljesítése után pedig határozott vagy határozatlan időtartamú lehet.

mivel neked az időkorlát adott, tudtad h milyen feltételekkel vállalod annak az aláírását.

de próbaidő ki kell h legyen kötve.

nézd meg és olvasd el újra mit ír a szerződés.

mert ha ki van kötve próbaidő, elvileg 3hónap szokott lenni, de van h egy hónap, akkor ezen időtartamon belül bármikor felmondhatsz, nincs felmondási idő.

mindegy a főnököd mit mond, a szerződésben le van írva.

olvass utána

2013. szept. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Megnéztem a szerződésem a próbaidő 2013.09.02- 2014.01.02.
2013. szept. 28. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!