Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Háztartásbeli 2 diplomával,...

Háztartásbeli 2 diplomával, versenyképes szakmával? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Nővéremről van szó. Nagyon jó munkája volt, sokat keresett. Volt már két gyereke akikkel 1-1 évet volt otthon. Aztán rájött valami, kitalálta hogy ő ezt UNJA. Felmondott, hazament, szült még egy gyereket, most újra terhes, közel a 40hez. Nem akar többet dolgozni. Nem mondom, hogy rosszul élnek, még mindig elég jól, sógorom nagyon jól keres, de nem szórják már annyira a pénzt, mint korábban (akkor akármire, akármikor) de nem is csak a pénzröl van szó. Ti nem tartanátok a tudásotok elpocsékolásának ha feladnátok mindent amiért tanultatok, küzdöttetek. Régen annyira fontos volt neki a munkája, nagyon sok mindent beáldozott, hogy elérje a megbecsülést, sikert, miért ad fel valaki mindent? Családja addig is volt, meghitten éltek addig is

2014. márc. 3. 08:31
1 2
 1/16 anonim válasza:
69%

Talán mert belefáradt a taposómalomba, a mindennapi hajtásba, hogy hiába van meg mindene, valamiért mégis üres az élete. A munkája mindig előrébb való, mint a családja. És talán rájött, hogy neki nem kettő, hanem négy gyerek kell, mert ő így lesz boldog.

Én is hajtottam 13 évig, sínre került az életem, aztán megszültem második gyermekemet és annnyira élvezem, hogy itthon vagyok vele. Hogy nem kell minden nap bejárnom dolgozni, hogy élvezhetem a gyermekeimet stb. Persze így se szakadtam el teljesen a munka világától, de nincs az a nagy kötöttség.

Van egy barátnőm, két diploma, remek szakember, egy éves múlt a negyedik gyerek. Senki nem érti kívülállóként, de neki így jó. Akkor én vagy más milyen jogon szólna bele?

Ha a nővéred olyan jó szakmával rendelkezik, lehet 5 év múlva visszatér a munkába és ott folytatja, ahol abbahagyta, nem öreg ő még. Vagy talál egy teljesen más elhivatást és azt fogja csinálni. Nem buta ő, tudja mit csinál.

2014. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok.

31 évesen döntöttem úgy, hogy elég, innentől a családot szeretném összetartani, támogatni főállásban.

A férjem jól keres, nincsenek anyagi gondjaink.

Amióta htb vagyok, hétköznaponként is együtt reggelizünk, délután, mikor hazaér a férjem rendben a lakás, van meleg kaja, és utána tudunk egymással minőségi időt együtt tölteni. Én is NŐ tudok maradni, van időm magamra, a sportra, szépségápolásra, hobbiaimra, így abszolút vidám, kiegyensúlyozott és boldog vagyok, ami az egész családra jó hatással van.

Sokan nem akarnak/tudnak kilépni a mókuskerékből. Ők, amikor a halálos ágyukon visszagondolnak az életükre, azt fogják látni, hogy csak túlélték az egészet, és eléltek a családtagjaik mellett.

2014. márc. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha a családnak így jó akkor semmi gond. Már dolgozót a szakmájában, így nem, bár 8 évig tuti nem maradnék otthon gyet-en az biztos
2014. márc. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

"halálos ágyukon visszagondolnak az életükre, azt fogják látni, hogy csak túlélték az egészet, és eléltek a családtagjaik mellett."


Igen és egy férjnek mikkor adatik meg, hogy háztartásbeli lehessen.

2014. márc. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Lehet csak így látta jónak. Nem feltétlen a karrierrel lesz teljes az élete valakinek.

[link]

2014. márc. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

Ez azt jelenti, hogy valójában soha nem volt okos ember, csak egy jó képességű, szorgalmas ember.


Egyébként pedig az ő élete, az ő döntése.

2014. márc. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

"Igen és egy férjnek mikkor adatik meg, hogy háztartásbeli lehessen."


Igazad van, egy férjnek nem nagyon adatik meg. De nem mindegy mi várja otthon, egy frusztrált nő, akinek a munkája mellett alig van ideje a gyerekre, a háztartásra és rá, vagy rendezett lakás, meleg vacsi, esti beszélgetés (anyukának még van ereje esténként kényeztetni), és a gyerekekre is van idő. 30 évesen láttam be én is, hogy a következő pár évemet a családra kellene szentelnem. Ez nem azt jelenti, hogy soha többet nem akarok dolgozni, tanulni fogok, amíg itthon vagyok, hogy ha folytatni szeretném, akkor találjak munkahelyet. De most a család lesz az első. A férjem teljesen egyetért. Épp a napokban mondta, hogy az elmúlt fél évben mennyivel kiegyensúlyozottabb lettem, és milyen jól megvagyunk (táppénzen vagyok terhesen).

2014. márc. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Talán már nem akar mindent beáldozni, ahogy írtad. Két, ill. most már 3 gyerekkel mások a prioritások. Szerintem rájött, hogy gyerek nélkül volt karrier, most meg a gyerekek mellett már nem a munka az első gondolata. Szóval munkája még lehet, talán később meggondolja magát, de most ha nekik így jó, az ő döntésük, én speciel irigylem érte, hogy kielégíti a családi élet és így boldog.
2014. márc. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

14 éve dolgozom és beleuntam.

El lennék otthon is. Nem mondom, hogy örökre, de pár évig biztosan "kielégítene".

Nem attól leszek boldog, hogy a munkában elismernek, vagy mennyi pénzt keresek, hanem attól, hogy otthon ki, mi vár.

Szerintem teljesen érthető a testvéred viselkedése.

Folyamatosan változunk, korábban a munkában elért sikerek okoztak neki örömet, gondolom, a gyerekek után már máshogy látta a munkát és rájött, hogy már nem olyan fontos neki.

2014. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Mostanra ért el abban a korba, amikor már sokféle tapasztalat alapján meg tudja állapítani, hogy mi az igazán fontos az életben. Szerencsére meg is engedheti magának, hogy változtasson. Rájött, hogy kevesebb is elég, gyereket meg csak egy nő tud szülni. Sokkal kreatívabb tevékenységet tud folytatni, ha többet törődik gyerekeivel. Lehet, hogy arra is rájött, hogy hiába volt lelkes eddigi jól fizető munkája, az mégis kevesebbet ér, mint 1-2 újabb gyerek és boldogabb család.
2014. márc. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!